Studie naar permanent wonen op vakantiepark OPHEFFINGS UITVERKOOP Alle tapijten worden NU VERKOCHT MET ZEER HOGE KORTINGEN! Waaghals kan straks vrije val van achttien meter maken Picknick op Grote Markt in Goes mag niet, maar duo geeft niet op \wmQiA 6 De gekte op de woningmarkt zorgt voor hoofdbrekens bij de lokale po litiek op Noord-Beveland. Oplos singen zijn lastig te vinden, on danks de vele nieuwe woningen die worden gebouwd. Raadslid Mark Faasse opperde daarom om perma nent wonen mogelijk te maken op vakantieparken. Faasse verwacht daardoor wat lucht te creëren voor lokale starters die nu kansloos zijn tegen de overbiedende nieuwko mers. ,,En dan kan de fysiothera peut die hier aan het werk gaat ook een huis vinden." Maar zomaar permanent wonen toestaan op re creatieparken is een brug te ver voor zijn collega's. Wethouder Adrie van der Maas wil dat ook niet, maar hij wil wel eens onderzoeken of er mogelijkheden zijn op een be perkt aantal parken. Bijvoorbeeld op Deltona bij Kortgene. ,,Op Del- tona loopt een pilot om de leefom geving en infra op te waarderen. Daar hebben wij ook geld voor vrij gemaakt want we kunnen zien dat Deltona er kwalitatief niet op voor uitgaat. We zouden die pilot uit kunnen breiden met de hamvraag of permanent wonen tot een verbe tering van de leefomgeving leidt en of dat ook een positief effect heeft op de woningmarkt." Op Deltona mag nu niet perma nent worden gewoond. De ge meente gaat nog voor de zomer met de eigenaren in overleg over de op waardering en over hoe zij aankij ken tegen permanente bewoning. OPEN OP RESERVERING. BEL OF MAIL NAAR INFO@VANGILSDEWIT.NL Moderne Perzische tapijten Berbers Een indrukwekkende toren van twintig meter hoog vormt straks de blikvanger van dat klimpark. Hij is deze week overeind gezet. De palen wegen tot wel 2700 kilo. De toren heeft verschillende platformen en is straks het begin punt van vier klimparkoersen die in hoogte variëren van vier tot twaalf meter. De routes lopen voor een deel door het bosgebied waar aan het recreatiecentrum ligt. ,,Maar mensen hebben straks ook een prachtig uitzicht over het Veerse Meer'', zegt Sylvie van Loon van Kanoa. De parkoersen zijn ruim hon derdvijftig meter lang. Wie zich eraan waagt, gaat straks als het ware van platform naar platform. Daartussen zitten allerlei uitda gende hindernissen. De echte waaghalzen kunnen vanaf de to ren ook nog een vrije val van 18 meter maken. Twee lange tokkel- banen over het water maken de at tractie compleet. Die komen uit in Mensen hebben straks ook een prachtig uitzicht over het Veerse Meer een grote tipi, die binnenkort wordt opgezet. Volgens Van Loon voldoet het klimpark straks aan de modernste veiligheidseisen. ,,Van de twee karabijnhaken kan er straks maar één tegelijk worden losgemaakt, waardoor iemand nooit meer volledig los kan komen te staan'', legt ze uit. Uitbreiding horeca Het outdoorcentrum bij De Piet, bij het grote publiek vooral bekend vanwege het kanoën, breidt ook de horeca uit. Zo komt aan de kant van het klimpark een extra 'bos- bar' met terras. Het Kanoa Klim- park Zeeland gaat open op 24 april, maar tickets boeken kan nu al. De andere activiteiten bij Kanoa be ginnen alweer met Pasen. ,,Het is in de buitenlucht, dus mensen tot en met 26 jaar mogen sowieso lek ker bezig zijn'', benadrukt Van Loon ,,Voor wie ouder is, garande ren we dat bij alle activiteiten an derhalve meter afstand kan wor den gehouden.'' Kanoa bestaat sinds 1990. In de eerste jaren lag de nadruk vooral op kanoën. In 2014 nam Karim Ju- melet de recreatievoorziening over. Sindsdien is het aantal acti viteiten dat er kan worden gedaan fors uitgebreid. Mieke en Jessy willen graag iets leuks voor kinderen organiseren, omdat deze groep het ook zwaar heeft in de coronatijd. Mieke zegt het te merken aan haar drie jong ste kinderen, die niet altijd even lekker in hun vel zitten door alle beperkingen. Het tweetal bedacht het idee voor een gezellige pick- nick op de Grote Markt, waarbij kinderen en ouders, keurig op af stand en allemaal op een eigen kleedje, zou- den kunnen ko men eten en drinken. De ac tiviteit had morgen al moe ten plaatsvin den. De initiatiefne mers stapten deze week naar de gemeente met hun plan. ,,We zijn blij met dit soort initiatieven'', benadrukt een woordvoerster van de ge meente. ,,We staan er dan ook po sitief tegenover. Maar dit was te kort dag, omdat er wel zaken gere geld moeten worden om de veilig heid van de deelnemers te garan- deren. Er komen veel mensen bij elkaar. We willen groepsvorming voorkomen." De Grote Markt vindt de gemeente boven dien geen geschikte lo catie nu het stilaan weer drukker begint te worden in de stad. „Het is jammer, ik baal ervan", laat Mieke Ruitinga weten. Maar ze heeft ook begrip en geeft de moed niet op. Sa men met welzijnsorganisa tie SMWO wordt bekeken of de picknick later alsnog kan door gaan, wellicht in de meivakantie. Gedacht wordt aan een veld in de Goese Polder. Het wordt op aan dringen van de gemeente dan een activiteit puur voor kinderen, dus zonder ouders erbij. WWW. 0031 164 24 22 16 zaterdag 27 maart 2021 BE Heeft permanent wonen op re creatiepark Deltona in Kortgene een positief effect op de over spannen woningmarkt? Die vraag wordt door Noord-Beveland on derzocht. Daarbij wordt ook ge keken naar het effect op de uit straling van het verouderde park. Melita Lanting Kortgene ..-■yf De grote toren van het klimparkoers bij Kanoa werd deze week gebouwd. foto johan van der heijden Aan de boorden van het Veerse Meer kunnen waaghalzen zich binnenkort op grote hoogte uit leven. Bij Kanoa in Wolphaarts- dijk wordt momenteel een klim- park aangelegd. Rob Paardekam Wolphaartsdijk -Sylvie van Loon, Kanoa Tientallen picknickende kinde ren op de Grote Markt, moeder en dochter Mieke en Jessy Rui- tinga (foto) uit Goes zagen het al helemaal voor zich. Maar de activiteit gaat morgen niet door. Bekeken wordt of het later op een andere locatie als nog kan plaatsvinden. Rob Paardekam Goes MIDDELBURG '"'-Vvv ©Mill© Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bostraat 24 0 WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 139