Compost scheppen bij buren van milieustraat Bekritiseerd TERneuzen blijkt een schot in de roos OPHEFFINGS UITVERKOOP Alle tapijten worden NU VERKOCHT MET ZEER HOGE KORTINGEN! 6 Moderne Perzische tapijten Berbers Sara Burm en Jonie Rijksen, Hoek Aad Kanits, Culemborg Jozien van Langevelde, Zaamslag Ger Hoorn, Terneuzen Nadat Sagro-directeur Marcel de Jonge in deze krant las dat de mi lieustraat worstelt met de ruimte, nam hij contact op met Paul Mari- nissen van de ZRD. Sagro is afne mer van het hout- en tuinafval van de ZRD en levert als tegenprestatie gratis compost aan de milieustra ten. Sinds vorige week kunnen klanten van de milieustraat door deweeks terecht bij de Zierikzeese vestiging van het bedrijf, dat zich onder meer bezighoudt met recy cling van afvalstromen. ,,Twee da- gen na het krantenartikel was het geregeld", zegt Marinissen. Volgens De Jonge ligt er sowieso al compost bij hen op het terrein. ,,Nu is dat ge woon ietsje meer." Zijn bedrijf le vert verder onder meer - tegen be taling - ook zand en grind aan par ticulieren. Zaterdag houdt de Zeeuwse Rei nigingsdienst (ZRD) de Zeeuwse compostdag. Dan worden op alle milieustraten, dus ook in Zierikzee, gratis zakken compost uitgedeeld aan klanten. Speciaal voor deze dag staat er ook een container met losse compost op het terrein van de mi lieustraat. ,,Dat is echt alleen van wege de compostdag", verzekert ZRD-directeur Marinissen. ,,Na za terdag kunnen mensen die com post willen, een straatje verder linksaf. Ze kunnen daar zelf gratis scheppen of aan de kraanmachinist van Sagro vragen om het in een keer in hun karretje te storten, maar dan moeten ze er wel voor betalen." Met zijn duim omhoog kwam wethouder Jack Begijn gistermiddag voorbijfietsen over het Terneuzense Stadhuisplein. Wijzend naar de nieuwste attractie van zijn stad, de letters TER met twee symbolische neuzen erachter. Bij de presentatie eind vorig jaar fel bekritiseerd, maar sinds het 'kunstwerk' donderdagmiddag is geplaatst, lijkt het alom te wor den omarmd. Kortom, een schot in de roos. Ja, er is één enkele criticaster die zijn gal erover spuwt, waarbij hij in één adem heel Terneuzen afkraakt, vooral de 'oerlelijke' be bouwing. Toch wil hij er niet weg. ,,Mijn hele familie woont hier." Het lijkt bijna onvoorstelbaar, afgaand op de vele negatieve reac ties op vooral Facebook, maar ver der was gisteren iedereen - in een uurtje posten - opvallend positief over het kunstwerk. Leuk Het woordje 'leuk' valt voortdu rend. ,,Aan die neuzen moet ik wel wennen", zegt een vrouw die zich door haar man juist tussen de oranje neuzen laat vastleggen met de mobiele telefoon. Wijk coördinator Samantha Stroo- band, die de initiatiefnemer van de attractie (wijkraad Binnen- stad-Java) begeleidt, komt even buurten. Ze straalt van oor tot oor. Vanuit het stadhuis heeft ze de boel tussendoor in de gaten gehouden. Het is een succes, is haar conclusie. ,,Vanaf vanoch tend is het al een komen en gaan van mensen die foto's maken." Zo gaat het de hele dag door. Praktisch iedereen die gisteren over het Stadhuisplein liep, pakte zijn mobiele telefoon en maakte een foto. Alleen die éne Terneuzenaar niet. Maar hij is in elk geval consequent. ,,Ben je gek, dat ga ik nooit van m'n le ven doen." OPEN OP RESERVERING. BEL OF MAIL NAAR INFO@VANGILSDEWIT.NL 7* ,,We wilden naar de bibliotheek", vertelt Sara Burm, ,,maar die was dicht." ,,En toen", gaat haar vriendin Jonie Rijksen verder, ,,za- gen we dit ding staan." 'Wel leuk', noemen de twee leerlingen van het Lodewijk College het 'kunstwerk'. Het doet Jonie denken aan zo'n zelfde soort attractie als in Amsterdam, het op den duur zelfs iets te populaire IAm- sterdam op het Museumplein. Dat Terneuzen het heeft afgekeken van Amsterdam, vinden de vriendinnen niet erg. ,,Dat maakt het ei genlijk alleen maar leuker." Op weg naar zijn auto die geparkeerd staat in de parkeergarage Oostkolk, vlakbij het Stadhuis plein, pakt Aad Kanits nog snel zijn mobiele te lefoon. Hij woont in Culemborg, vertelt hij, maar komt oorspronkelijk uit Terneuzen. Hij is bij zijn moeder op bezoek geweest die Terneu- zen trouw is gebleven. ,,Heel leuk", luidt zijn commentaar op de nieuwste blikvanger van zijn vroegere woonplaats. Hij blijkt al langer fan te zijn. ,,Ik heb het ontwerp als achtergrond op mijn Facebook-pagina gezet!" „Geweldig", geeft Jozien van Langevelde spontaan haar mening. ,,Een mooie aanwinst voor Terneuzen." Zij kan het weten. Ze is beeldend kunstenaar, dochter van kunst schilder Cees van Langevelde (1932-2011). Op steenworp afstand van het Stadhuisplein had hij zijn atelier, dat Jozien heeft overgenomen. Ze zegt niet te snappen dat TERneuzen zo veel negatieve reacties oproept. Zelf liet ze vorig jaar gekleurde skippyballen in het wa ter bij het plein leggen. ,,Hopelijk mogen die er dit jaar weer in." Sinds 2,5 jaar woont Ger Hoorn in Terneuzen, in een huurflat aan het Oostelijk Bolwerk. De Am sterdammer van geboorte kwam uit Almere. ,,Je kunt hier tenminste nog betaalbaar wonen." Hij heeft het naar zijn zin. ,,Ze zeggen dat Zeeuwen stug zijn, nou, ik heb die ervaring niet. Ik doe m'n sociale contacten wel op, via de sportschool en voetbalclub Spui, waar ik op wandelvoetbal zit." Over de jongste attractie van Terneuzen is hij kort. ,,Lekker kleurrijk, beter dan dat grijze, betonnen stadhuis." WWW. 0031 164 24 22 16 zaterdag 27 maart 2021 Na zeker een jaar zonder com post op de milieustraat in Zierik- zee is het voor particulieren weer mogelijk om gratis com post te scheppen. Niet bij de mi lieustraat zelf, maar een deurtje verder, bij buurman Sagro, aan de Deltastraat 47. Valeska Nastaly Zierikzee Harmen van der Werf Terneuzen Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bostraat 24 0 WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 137