Ik weet niet waarom onze schoondochter ons racisten noemt Mijn man moet altijd klusjes doen als hij op visite is Joost MAG 'T WETEN MIJN ZOON IS GETROUWD van Nederlands-Indische afcomst. Sinds hun huwelijk wilde zij niets meer met ons te maken hebben. Wij waren racisten! Wij stonden voor een raadsel. Ik heb geprobeerd onze fout te vinden, maar het is me niet gelukt. Er is nog wel contact geweest maar dat is inmiddels, ook met onze zoon, al een jaar verbroken. Weet u een oplossing? JOOST Nee, een oplossing weet ik niet. Ik vrees dat die er ook niet is. Helaas krijg ik wekelijks brieven van mensen wier zoon, schoondochter, broer enz. geen contact meer wil met de familie. Onderzoek daarnaar zou een schrikbarend beeld opleveren van verborgen verdriet in ons land. Over - vermeend - racisme slechts dit: ik, en u mis schien ook, las vroeger de boekjes van Sjors (wit en slim) en Sjimmie zwart en raar pratend). Of, in de woorden van Muhammad Ali: 'Blanke Tarzan kon in de rimboe praten met dieren, wat de zwarte bevolking die daar al eeuwen woonde helaas nooit gelukt was.' Racisme zit er net als godsdienst bij ons ingepompt en met het uitpompen zijn we een leven lang zoet. Vandaar die treurige Zwarte Pieten-discussie. We vergeten het racisme even. Als er op dat gebied al iets is voorgevallen, staat de straf van uw schoon dochter in geen verhouding tot de misdaad. Er zijn mensen die hun partner en gezin voor zichzelf willen hebben en voor zichzelf alleen. Misschien zijn u en uw vrouw hier het slachtoffer van. Leg er u bij neer, het is niet anders. Uw fout is niet een eventueel verkeerde opmerking uit vroeger jaren. Uw fout is dat u blijft zoeken naar iets dat niet te vinden is. Hou daarmee op. behoorlijk handig. Als hij ergens op visite is, wordt hem regelmatig gevraagd of hij even naar de computer wil kijken 'die gek doet', of naar de wasmachine die niet waterpas staat enzovoort. Mijn man kan niet zo goed nee zeggen, maar hij klaagt hier dan wel achteraf bij mij over. Hoe zou u dit aanpakken? JOOST Altijd hollen of stilstaan in het artiestenvak. Er waren wel periodes dat alles tegelijk kwam. Tv-opnames, een theaterpremière en de column voor de krant moest nog af. Dan klaagde ik graag tegen mijn vrouw dat het allemaal te veel werd. IJdelheid natuurlijk, anders niet. Er zit in dat soort mopperen altijd iets van trots. Iets van kijk mij eens belangrijk zijn, ze kunnen kennelijk niet zonder me. Dus dat klagen van uw man begrijp ik wel. Familie en vrienden kunnen niet zonder zijn kennis en zijn twee rechterhanden. Daar mag hij best trots op zijn. En ik verdenk u ervan dat u stiekem ook best trots op uw man bent. En waarom ook niet? Hij kan wat de meeste mensen niet kunnen en staat of hij nu wil of niet altijd klaar voor een ander. Mijn vrouw zou voor zo'n man een moord hebben gedaan. Dit aanpakken? Dat kunt u helaas vergeten. U kunt bezwaar lijk bij de volgende verjaarsvisite zeggen: 'Jongens één ding: als jullie een lamp aangesloten willen hebben, zul je het voort aan zelf moeten doen. Mijn man heeft daar geen zin meer in.' Dat kan toch niet? Gewoon netjes zeggen: 'Ach schat, doe jij dat even voor Annie.' En als hij thuis klaagt, zegt u: 'Lieve jongen, ik ben trots op je!' Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij jullie vragen. Heb je een prangende kwestie om voor te leggen aan Joost Prinsen? Mail dan naar joostmagtweten@dpgmedia.nl MIJN MAN HEEFT EEN TECHNISCH BEROEP en is MEZZA 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133