IK GEEF AL MIJN VROUWEN WARMTE' BY De Liefde een kinderwens had. Het was meteen de laat ste keer dat we vreeën. We hadden al vijf jaar geen seks meer gehad toen ze me een brief schreef. Onze geheel onthouding hadden we tot dan toe dood gezwegen, belden onhandig met het uit spreken van gevoelens en misschien wel bang voor de gevolgen. Ze voelde zich schul dig, schreef ze. Een jonge man, dertigers waren we, kon niet seksloos door het leven - dat begreep zij ook wel. Ze stelde een seksuo- loog voor, misschien viel er Iets te 'repareren'. Al was haar libido nooit stuk geweest, het had simpelweg nooit bestaan. Als Ik het bij andere vrouwen zou zoeken, zou ze dat accepteren. Maar dan wilde ze er niets over horen. De seksuoloog noemde Mleke aseksueel. Diezelfde maand maakte Ik een account aan op Tinder. Dat Is nu acht jaar geleden. Onder tussen heb Ik een vaste schare vriendinnen opgebouwd: mijn 'huidhongerclub'. Sommi gen ken ik via datingapps, anderen zijn vrien dinnen van vroeger. Een van hen is mijn vaste sekspartner. Eens per maand brengen we een weekend samen door. Onze verhouding lijkt in alles op een volwaardige relatie, maar ze weet dat ik Mieke nooit zal verlaten. Daarvoor houd ik te onvoorwaardelijk van haar en ons gezin. Met de andere vier vrouwen - allemaal gescheiden - heb ik een knuffelrelatie. De 'prins op het witte paard' noemen ze me, deels gekscherend omdat ik altijd help met het een of ander. Een klus in huis. Een luiste rend oor bieden. Als partner mee naar een crematie. Soms slaap ik naakt met ze in bed. Niet in de hoop op meer, gewoon omdat we snakken naar de warmte. Mieke vraagt nooit ergens naar. Ze heeft vast haar bedenkingen bij mijn nachten weg, maar daar praten we niet over. Onze basis is sterk. Nog steeds ligt ze in mijn armen op de bank, zelfs in bed. Alleen altijd met kleren aan. Vrienden vragen weleens of ik dit huwelijk nog net zo oké vind als onze zoon later het huis uit is. Dat denk ik wel, ik heb plek in mijn hart voor al mijn vrouwen.' Stijn (42) heeft een seksloos huwelijk en is de 'knuffelprins' van een paar vriendinnen met huidhonger. 'Als mijn vrouw Mieke 's ochtends na mij onder de douche springt, duw ik mijn lichaam in de krappe doorgang snel even tegen het hare. Het is het enige moment dat ik haar naakt zie, en haar blote huid even tegen de mijne kan voelen. Dertien jaar geleden trouwden we, twee jaar na onze eerste ontmoeting op een gaming- event. Ze was dezelfde outcast die ik me mijn hele leven had gevoeld. Een beetje nerdy voor de buitenwereld, met dezelfde kronkel in haar humor die ik heb. Ze voelde direct als mijn soulmate. De seks was nooit spectaculair of frequent. Lag ik in eerdere relaties soms hele weekends tussen de lakens, Mieke en ik knuffelden vooral. Ik zag het als een teken van intimiteit. Een avond met haar in mijn armen op de bank, vond ik vele malen waardevoller dan vijf standjes pornostijl. Als er iets meer gebeurde tussen ons, dan was het meestal manueel. Behalve toen we onze zoon verwekten. Een onvergetelijke ervaring voor mij, voor haar iets wat vooral moest omdat ze nu eenmaal -> De echte namen van Stijn en Mieke zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl 48 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 128