'Liefde en zaken zijn twee eilanden, we hebben er goed over nagedacht of we die samen konden brengen' Natacha Harlequin weet Natacha Harlequin dat al sinds 2007: toen werd Taekema Harlequin Advocaten opgericht. 'Liefde en zaken zijn twee eilan den, we hebben er goed over na gedacht of we die samen konden brengen.' Maar o, de voordelen. 'Dan heeft Taekema - ik noem hem inderdaad Taekema - om kwart voor één 's nachts ineens een briljant idee voor een verzoek getuigenverhoor. Daar reageer ik dan tandenpoetsend op. Ik zou echt met niemand anders een relatie kunnen hebben. Ik begrijp het ook als we net zullen gaan eten in een restaurant, hij weg moet en ik alleen met mijn wijntje blijf zitten. Niet iedereen kan dat opbrengen. Ik ben vrien den kwijtgeraakt voor wie ik weinig tijd had. Die zeiden: ik ben altijd tweede keus.' 'Ja, ik snap het heel goed. Want dat ontzettend gave beroep gaat inderdaad voor. Daar passen ook geen drie kinderen en twee honden en een kat bij. Ik focus op twee vlakken: thuis en werk. Als we meer kinderen hadden gehad, was dat onmogelijk geweest. Dan hadden we ze haast volledig door anderen moeten laten opvoeden. Dat ging tegen ons gevoel in, ook al hebben we ook nu veel hulp van superlieve mensen om ons heen. Alleen voor onze zoon laten Taekema en ik alles vallen. Toen Dit vindt Nederland zich aandiende, heb ik me daar met Taekema en kind heel bewust op beraden. Zonder rust op de achtergrond kun je zo'n dagelijkse show niet doen.' Haar zoon noemt zichzelf een 'tusseninsel'. Is net zo gek op bami als op stamppot met spekjes, vertelt ze. Hij lijkt op zijn vader én zijn moeder. En hij kan heerlijk eerlijk vertellen dat wat zijn moeder belangrijk vindt, eigenlijk suf is. Of saaiii. 'Dat krijg ik de laatste tijd heel veel te horen.' Ze lacht erom. Hij relativeert en motiveert, want ook voor haar zoon wil ze een betere wereld. Wat is het jammer dat de leden van het Britse Koningshuis nooit, zoals de families Harlequin en Taekema, zullen zien hoe twee werelden in een kind samen komen. De opgroeiende Archie, het kind van ex-prins Harry en zijn vrouw Meghan had daarvoor kun nen zorgen. 'Maar aan de reacties op het interview bijOprah zie je dat de discussies weer verzanden in tegenstellingen. In plaats van een stap verder, splijt het die familie en het land verder.' 'Het draait veel om tegenstellin gen, ook in tv programma's. Mensen met tegenovergestelde meningen worden tegenover elkaar gezet. Ik word daar ook voor gevraagd, maar werk daar niet aan mee. Ik wil inclusiviteit en nuance uitdragen. Daarom doe ik mijn haar als dat wordt gevraagd los, in plaats van in een knot, als dat een voorbeeld kan zijn voor kinderen die haar hebben zoals ik. En ga ik niet in een spelshow zitten.' Wel vertelt ze als het kan en nodig is over haar vak. 'Ik merk dat veel mensen niet weten hoe het straf recht werkt, maar er wel een mening over hebben. Iemand is goed of fout. Maar ik zie veel verdachten met stoornissen die net niet slecht genoeg zijn om opgenomen te worden, maar wel in het strafrecht terechtkomen. En mensen die risi co's nemen, omdat ze alleen aan de korte termijn denken. Mij zul je nooit horen zeggen: dat doet mijn kind niet. Hoe goed wij het als ouders ook doen, je kunt uiteinde lijk voor niemand je hand in het vuur steken.' Hadden ze gelijk? Boven: met man en zakenpartner Jacq Taekema. Onder: in actie bij Shownieuws. Ze werd op 7 augustus 1973 geboren in Delft en bracht haar jeugd door in het Westland, waar ze op de school zat waar haar moeder juf was. Haar ouders kwamen uit Suriname. In 1993 begon ze aan haar rechtenstudie. Na een stage bij Benedicte Ficq ging ze in 2002 als advocaat aan de slag bij het kantoor van Brifta Böhler en Stijn Franken. Die laatste advocaat werd Harlequins patroon. Meteen werd Harlequin betrokken bij grote zaken, bijvoor beeld tegen Volkert van der Graaf, de moordenaar van Pim Fortuyn, Lucia de B. en terreurorganisatie de Hofstadgroep. In 2007 opende ze de deuren van haar eigen kantoor met partner Jacq Taekema. Sinds 2017 is ze te zien in praatprogramma's; inmiddels is ze als vaste strafrechtdeskundige aan Shownieuws verbonden. In 2019 werd Natacha Harlequin Raads vrouw van het jaar. 40 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120