Dat ze op tv verschijnt komt door haar nu 11-jarige jongen, die zich in 2017 afvroeg of er wel zwarte mensen in Hilversum werken foon en belde de redactie van Jeroen Pauw, om in de kaartenbak met namen van experts te komen. Het leidde er niet toe dat ze daar aan tafel kwam; wel verscheen ze in het pro gramma M., waarna meer optredens volgden, tot ze begon met presenteren. Op dit moment maakt ze deel uit van het deskundigenpanel van Shownieuws. 'Ja, wel. We hebben thuis nu bijvoorbeeld heel veel gesprekken over je distantiëren. Stel: er is een opstootje op straat, een discussie die wat heftiger wordt, waarbij over en weer klappen vallen. Dat is mogelijk openlijk geweld. Daar bij kun je ook als omstander worden aange houden. De eerste vraag van een rechter is dan: waarom ben je blijven staan? Daarmee versterk je de groep, dat hoor ik wekelijks. Dat kan een veroordeling worden. En jongens van kleur krijgen het voordeel van de twijfel niet. Wat dat betreft weten mijn man Jacq en ik net iets te goed hoe het werkt.' Jacq, dat is Jacq Taekema, ook een strafpleiter dus. Zijn oog viel tijdens een tweejaarlijks congres voor advocaten in Maastricht op haar. 'Ik kwam binnen, Jacq dacht: leuk, wie is dat, en ik: daar heb ik totaal geen zin in. Ten eerste had ik een relatie, maar ik hou er ook van zelf het initiatief te nemen. Misschien ligt het aan mijn vak, dat ik me altijd afvraag wie me benadert, waarom en wat ik daar van vind.' Uiteindelijk viel ze toch voor hem. Omdat Taekema lastig is - 'lastig is meerwaarde', daar houdt ze van - een fantastisch verstand heeft ook, de passie voor het vak deelt en houdt van 'niet lullen maar poetsen'. Net als zij koopt hij onderbroeken voor een cliënt als die is aan gehouden en niets heeft om aan te trekken, en er niemand is die hem wat kan brengen. 'Wij zien mensen als ze op hun kwetsbaarst zijn.' Ze pasten zo goed bij elkaar dat ze gingen samenwerken. Terwijl half Nederland ontdekt hoe het is een partner als collega te hebben, t Maak je je zorgen om je zoon en zijn plek in de wereld? MEZZA 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 119