Ze schrikt niet terug voor heftige reacties. Is verslaafd aan actualiteiten. En ze viel voor haar man omdat hij lastig is. Strafpleiter Natacha Harlequin doet niet alleen grote zaken, ze is ook strafrechtdeskundige bij Shownieuws. En binnenkort weer presentator, wellicht. jaar op SBS6 presenteerde. Felle reacties kreeg dat actualiteitenprogramma, waarin stellingen werden besproken. 'Twitter tv', luidde het meer afgewogen salomonsoordeel over het Interactieve programma dat ondanks haperende verbindingen 'alle Nederlanders een stem' moest geven. Na enkele weken werd het van de buis gehaald. Voor het eerst ging het mis In de loop baan van Harlequin, die als straf rechtadvocaat gestaag en onorthodox carrière maakte. Als student stapte ze als een van de weinige zwarte vrouwen binnen bij studentenvereniging Minerva én vond daar haar plek. Al In haar tweede jaar van haar opleiding koos ze voor het strafrecht. De bekende advocaat Stijn Franken werd haar patroon, ze werd razendsnel betrokken bij grote zaken. Wat Harlequin bedacht lukte, nooit had ze een plan B. Was ook nooit nodig. 'Ik Incasseer dat, want als jij Iets presen teert ben je het gezicht van het format. Alles Is voor Bassle. Het hielp niet dat het op een gegeven moment veel over corona ging, daar konden we niet om heen. Soms ging het best leuk, maar ja, dan keek niemand.' 'Ontzettend balen. Janken. Het was Inderdaad de eerste keer dat Ik een beslissing nam die niet goed uitpakte. Maar Ik zie het niet als een misser. Ik 'Nee, echt niet. Je ligt vast kotsend onder je stoel, maar als ik zo'n bericht krijg, reageer ik. Dank voor uw bericht. Of ik geef een like.' 'Wel waar. Laatst nog. Kreeg ik terug: O, u reageert. Bent u het wel zelf? Zeg ik: Ja, ik ben het echt zelf en ik heb het zelf gelezen. Krijg ik terug: Als u nu toch zo reageert zeg ik nu dan toch sorry.' Bulderende lach. Ze heeft haar tactiek afgekeken van Tom Coronel, panellid bij Dit vindt Nederland, dat Harlequin vorig Voor we beginnen even een bood schap voor iedereen die denkt dat racisme in Nederland niet bestaat, of dat het 'allemaal wel meevalt'. Als strafpleiter Natacha Harlequin (47)op tv is geweest, krijgt ze ook de volgende reacties: lelijke zwarte bitch. En: katoenplukker. 'Het is altijd hetzelfde: iets over mijn vrouw zijn, zwart zijn, seks, of een combinatie van dat allemaal.' Maakt het woedend? Nee, het zet Harlequin aan tot bedachtzaamheid. Ongetwijfeld het resultaat van haar oplei ding en werk bij de beste advocatenkanto ren van Nederland. Daar leerde ze 'na te denken, nog eens en nog eens, om dan pas, heel zorgvuldig, een vraag te formuleren'. Dus gaat het verder in haar hoofd, na zo'n scheldpartij. 'Ik denk dan: ik val jou toch niet lastig? Ik geef mijn mening op tv. En dat is altijd een genuanceerde mening. Ik bén ook genuanceerd, op het saaie af. En dan toch zoiets.' Hoe was het om dan toch onderuit te gaan, met Dit vindt Nederland Bij dat laatste klinkt een lach, maar hoe voelde het toen? Kom op, zelfs de meest genuanceerde mens krijgt na zoiets toch zin om uit te halen? Niet waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117