'Je zet geen kinderen op de wereld om er zelf zo vroeg vandoor te gaan' 'IK VOELDE EEN KNOBBELTJE in ik was ruim vijf maanden in verwachting van Kalle. Een ontstoken klier tje, dacht ik, maar het bleek borstkanker. Ik was er redelijk rustig onder. De kans op genezing was 92 procent. Dat ik bij die 8 procent zou horen die het niet zou overleven, leek me onwerkelijk. Toen ik 32 weken zwanger was, werd ik geopereerd. Op het echoapparaat naast me hoorde ik het hartje van mijn baby kloppen, toen ik weer wakker werd. Met 38 weken moest ik bevallen, zodat de bestralingen en chemo therapie konden beginnen. Mijn situatie zag er posi tief uit; er leken geen uitzaaiingen. Tot ik ineens iets hards in mijn buik voelde. Onderzoeken wezen uit dat mijn lever vol tumoren zat. Dus de 80 haal ik niet, vroeg ik. Nee, zei de dokter. 50 dan? Nee, zei ze, dat is ook niet waarschijnlijk. We hoorden het op vrijdag; dat weekend zouden we de achtste verjaardag van Wessel vieren. Maar we hebben het meteen verteld toen we thuiskwamen, want zulk nieuws kun je niet voor je houden. We vertelden dat ik weer naar het ziekenhuis moest om drankjes te krijgen. Er konden drie dingen gebeuren: de tumor zou slinken, even groot blijven of groeien. Twee van de drie opties waren positief. Dus toen ik drie maanden later moest vertellen dat het nou juist die ene slechte optie was geworden, vond ik dat heel moeilijk. Je zet geen kinderen op de wereld om er zelf al zo vroeg vandoor te gaan. Dat idee is niet te behappen. Laatst vroeg Hidde mij of hij volgend jaar zijn verjaardag samen met zijn broer Wessel mag vieren. "O nee, dat moet ik niet aan jou vragen, maar aan papa.'' Want dan ben ik er waarschijnlijk niet meer. Op sommige momenten ben ik intens verdrietig, maar tegelijk geniet ik nog meer van wat we met het gezin doen. Naar Euro Disney, een dagje dierentuin, het feest voor ons 12,5-jarig huwelijk. Dat is wat ik mijn kinderen hoop mee te geven, onder meer in de filmpjes die we hebben gemaakt: haal het positieve eruit. Je mag verdrietig zijn, maar kijk vooral naar alles wat mooi is. In het videoportret vertel ik hoe ik hoop dat het straks zal gaan. Dat ze in de zomer een ijsje halen en zich zullen herin neren dat mama altijd zo gek was op een bolletje chocola. Dan zijn ze misschien even verdrietig, maar hopelijk gaan ze daarna naar het zwem bad en springen ze weer gillend van plezier van de hoge duikplank.' Nu Resi Huis in 't Veld (44) uit Borne is uit- behandeld voor haar uitgezaaide borstkanker, probeert ze nog zo lang mogelijk te genieten met haar man Willem en hun kinderen Jonne (11), Wessel (9), Hidde (7), Robbe (5) en Kalle (4). 32 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 112