8 NIEUWS Nu complottheorieën over satanische pedofiele netwerken gemeengoed zijn geworden in Amerika, krijgen ze ook in Nederland meer voet aan de grond. Een maand geleden werd een graf van een vermeend slachtoffer in Bodegraven bedolven onder bloemen. ,,Dit hebben we nog nooit gezien." COMPLOTTHEORIEËN OPKOMST woensdag 24 maart 2021 Victor Schildkamp Cyril Rosman Bodegraven Waarom Vincent op een koude middag in febru ari vanuit zijn woon plaats in de Randstad 50 kilometer naar een begraafplaats in Bode graven reed? En waar om hij daar een bos bloemen legde bij het graf van een overleden jongeman die hij totaal niet kent? ,,Doe je werk, journalist! Zorg dat je aan de goede kant van de historie staat", antwoordt Vincent fel op die vragen. ,,Onze actie staat ergens voor." Vincent stuurt nog wat linkjes naar video's op You- Tube door, waarin het gaat over kindermisbruik, beerputten en Het Grote Ontwaken. Met andere woorden: Vincent wilde met zijn bloemen iets aankaarten. Een reeks grote wereldwijde complot ten rond kindermisbruik waarin Vincent en anderen stellig geloven en die volgens hen doelbewust worden verzwegen door de media. Dat komt, stelt hij, doordat die media het bewijs niet wiïlen zien. De bloemen zijn een eerbetoon 'aan de slachtoffers van het com plot'. Vincent was niet alleen, die fe- bruarimiddag in Bodegraven. In een periode van een paar weken kwamen honderden mensen naar de begraafplaats om bloemen te leggen, vooral rond het graf van een man die in 2007 op 32-jarige leeftijd was overleden. Het ver raste de gemeente totaal. Om de stroom bloemenleggers te 'kanali seren' werd even een 'herden- kingsplek' buiten het kerkhof in gericht. Het graf van die 32 jaar ge worden man is een maand later weer zoals het hoort te zijn: netjes. Zonder die laag van bossen bloe men erop. De boeketjes leggen Een bord bij de ingang van Vredehof maakt duidelijk dat De graven op de begraafplaats in Bodegraven liggen er ongenode gasten mogen worden geweerd. foto robin utrecht netjes bij. foto ricardo smit naast de ingang van begraafplaats Vredehof mag ook niet meer. De nabestaanden willen geen bloe men van wildvreemden op het graf en ook geen bedevaartstoch ten naar het kerkhof. Twee bewakers lopen rond op het terrein. Soms is er ook een fa milielid van de overleden man. Hij sprak een aantal bloemenleggers zelf aan. Sommigen schrokken daarvan, anderen lieten een traan, maar er bleven mensen komen. De gemeente heeft inmiddels een noodverordening voor drie maan den ingesteld: veel Bodegravers zijn het zat: geen schending van de grafrust meer. Zonder legitimatie kom je de begraafplaats niet op. Pijnlijk Het is een pijnlijk jaar voor de fa milie van de man in het graf. Het verhaal dat over hem de wereld in is geholpen, klopt overduidelijk van geen kant. Maar de complot theorieën blijven de familie van de man en van nóg twee jong overle den Bodegravers maar achtervol gen. Sinds december 2019, toen de mannen van de ene op de andere dag werden genoemd door oud Bodegraver Joost Knevel. In de cember 2019 wist deze Knevel zich 'ineens' een drama te herinneren. Zijn verhaal: op twee basisscholen in de gemeente zouden ergens in 1982-1983 kinderen slachtoffer zijn geworden van 'ritueel satanisch kindermisbruik'. Knevel zegt dat hijzelf en de drie relatief jong overleden mannen als kleine kin deren moesten toekijken hoe een meisje werd vermoord. En daarom zouden zij later ook zijn vermoord. Behalve Knevel zelf. Hij woont nu in Spanje. En Knevel gaat maar door met filmpjes online zetten. Inmiddels noemt hij tientallen namen van zogenaamde slachtof fers. Naast een lokale huisarts noemt Knevel ook 'een rode man' die bij de 'moord op het meisje' aanwezig was. Toen het RIVM on gewild een bekend instituut werd door de coronacrisis, wist Knevel ineens wie de rode man was: een topman van het RIVM. Het RIVM heeft aangifte gedaan van smaad en laster: de topman werd in Am sterdam geboren, studeerde in Lei den, deed onderzoek in Amerika Bloemen en en zegt nooit in Bodegraven te zijn briefjes van geweest. complotden kers op be- Angst graafplaats Joost Knevel zelf kwam al op jonge Vredehof in leeftijd met politie en drugs in Bodegraven. aanraking. De stoornis die hij zegt foto robin utrecht te hebben (DIS, een dissociatieve identiteitsstoornis, die het den ken, het geheugen en de emotie flink in de war schopt) maakt de herinneringen die hij zegt te heb ben aan het misbruik er niet be trouwbaarder op. Zijn eigen fami- GO Noodverordening GEMEENTE BODEGRAVEN REEUWIjk Satanisme? Ja, zegt Vincent Totale onzin, stelt de familie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8