Allerlei soorten huizen op laatste lap grond Goese Diep Jeugd is skatebaan definitief kwijt Camera's moeten rust brengen met oud en nieuw 6 Aanpak wateroverlast Yerseke ,,De rotonde in de Breeweg moet verlaagd worden voor een betere doorstroming. En dan niet voor het verkeer, maar voor het water", ver duidelijkt wethouder Maarten Both. Na een flinke stortbui staan de straten rondom het oude dorps centrum al snel blank. Een paar jaar geleden, in 2016, regende het zelfs zo hard dat bij tussen de vijftig en honderd huizen het water naar bin nen stroomde. De gemeente nam een reeks maatregelen om te voorkomen dat Yersekenaren opnieuw natte voe ten krijgen na zo'n hoosbui. In de Marijkelaan werd een 'wadi' aange- legd, een met beplanting en keien en vlonders aangeklede verlaging van het terrein die na een fikse bui het regenwater kan bergen. In ver schillende straten zijn de oude klinkers vervangen door water- doorlatende stenen. Twee jaar geleden is op het trap veldje tussen de Breeweg en de Jol- straat een nieuwe sloot gegraven om overtollig water af te voeren naar de eendenvijver bij de begraaf plaats. ,,Maar om ervoor te zorgen dat het regenwater daar terecht komt, moet de rotonde verlaagd worden. Anders werkt het nog niet goed", legt Both uit. Om een vrije doorstroom te garanderen, wordt vooral het gedeelte aan de kant van de Marijkelaan verlaagd. De nieuwe rotonde wordt waar schijnlijk eind april of begin mei aangelegd, in de vakantie, zodat schoolkinderen zo weinig mogelijk last hebben van de afsluiting. De grote boom die nu nog midden op de rotonde staat, moet worden ge kapt. Volgens de gemeente komen na de verlaging de wortels bloot te liggen. De gemeente heeft ruim een ton voor het project uitgetrokken en aannemer BAM Infra voert de klus uit. Het gaat om de kavel rechts op de foto. Daar komen wat de gemeente betreft allerlei soorten woningen, namelijk vrijstaande huizen, tweekappers, appartementen en rijwoningen. Goese Diep is gelegen tussen pakweg het kanaal, het Goese Meer en het havenindustriege bied. Ooit was het de bedoeling het hele havenindustriegebied om te bouwen tot woonwijk (Goese Schans), maar dat prestigieuze plan kwam nooit tot uitvoering. Goese Diep en het even verderop gelegen Westerschans zijn twee deelplannen die nog wel worden uitgevoerd. Appartementen Op de foto is op de voorgrond te zien dat de appartementen van De gemeenteraad wil dat het college op zoek gaat naar nieuwe bouwlocaties 'Residence Goese Diep' al een heel eind zijn gevorderd. Op de punt ernaast komt later nog het appar tementengebouw Waterzicht, waarin zes appartementen en een penthouse komen. De bouw daar- van begint later dit jaar. De vrije bouwkavels in de nieuwbouwwijk zijn vrijwel allemaal al uitgegeven en inmiddels bebouwd. De gemeenteraad heeft burge meester en wethouders onlangs nog aangespoord snel op zoek te gaan naar nieuwe woningbouwlo caties in Goes. Het college moet onder meer onderzoeken of het oude plan Goese Schans toch weer kan worden opgepakt. Veel nieuwbouw Het is de vraag in hoeverre dat rea listisch is, onder meer vanwege het feit dat de afgelopen jaren juist veel nieuwbouw is gepleegd door bedrijven, met de gedachte dat het plan Goese Schans van de baan was. Ook denkt de raad aan de ont wikkeling van wat Mannee-Zuid wordt genoemd. Bewoners van de wijk zijn al vaker in het gelijk gesteld, maar na het laatste oordeel van de rechtbank kon de gemeente echt geen kant meer op. ,,De afgelopen weken heb ben we, na gesprekken met skaters en met omwonenden, alle scena rio's op een rijtje laten zetten", ver telt wethouder Chris Dekker, ,,en eigenlijk groeiden we langzaam toe naar deze enige mogelijke oplos sing." Die houdt in dat de skatebaan wordt ontmanteld en vervangen door een speeltoestel voor kinderen uit de wijk. Zoals het eigenlijk ook altijd bedoeld was, betoogt Dekker. ,,Zo stond het in de oorspronkelijke plannen, maar gaandeweg is het een semi-professionele skatebaan ge worden. Leuk voor de skaters, maar niet voor omwonenden. Die erva ren veel geluidsoverlast." Geluidsscherm De gemeente heeft nog gekeken naar oplossingen om de overlast te beperken. ,,Een geluidsscherm en een hek was het idee. En een avond klok, om de overlast in elk geval 's avonds binnen de perken te hou den. Maar jongeren willen het liefst 's avonds skaten en omwonenden zien zo'n scherm niet zitten. Dat past niet binnen de beeldkwaliteit van hun wijk." Bovendien kost zo'n scherm veel geld. Geld dat Middel burg niet heeft. De skatebaan is nu dicht. Als de gemeenteraad akkoord gaat met het collegevoorstel, en het besluit is de finitief, mag de baan nog even open. Tot die wordt weggehaald. ,,We doen dit met pijn in ons hart", be nadrukt Dekker. ,,Maar we kunnen niet anders meer." Chanan de Haan, die het woord namens de skaters voert, kan het ei genlijk niet geloven. ,,Ik ben zo boos. Dit is de enige plek in de wijde om trek waar wij fatsoenlijk kunnen skaten. De overheid wil toch dat jongeren in Zeeland blijven? Waarom jagen ze ons dan weg?" Op het Stengeplein en bij de Rietkraag in Heinkenszand is de komende jaarwisseling camera toezicht nodig. Dat zegt burge meester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele naar aanlei ding van de evaluatie van de af gelopen jaarwisseling. In deze omgeving was veel overlast en is voor 2000 euro schade aange richt. Illegaal vuurwerk, brandstich ting, samenscholing en het ver nielen van onder meer een enorme ruit in het voormalige R&B kantoor. Dat is in het kort samengevat de overlast rondom De Stenge tijdens de jaarwisse ling. Dit jaar was er alleen extra toezicht met boa's en politie, maar dat lokte vooral een kat-en- muisspel uit. In Borssele was wel cameratoezicht en dat heeft vol gens Dijksterhuis prima gewerkt. Daar waren geen problemen. Dijksterhuis wil ook de proef met het carbidschieten voortzet ten. Dit jaar moesten de carbid- schieters zich voor het eerst mel den bij de gemeente en werd een locatie aangewezen waar de groep haar gang kon gaan. Daar door werd voorkomen dat in de dorpskernen werd geschoten en was de overlast veel kleiner. %ïl :«Pê£: dt woensdag 24 maart 2021 BE Rotonde verlaagd Eén van de drukste kruispunten in Yerseke gaat binnenkort twee weken lang op de schop. Met de rotonde die er nu ligt, is in prin cipe niets mis. Toch laat Rei- merswaal op de kruising van de Breeweg met de Marijkelaan en de Molenlaan een nieuwe ro tonde aanleggen, eentje die bijna 40 centimeter lager komt te liggen. En daar heeft de ge meente een goede reden voor. Joeri Wisse Yerseke De brandweer moest in actie komen nadat de Breeweg in 2019 was ondergelopen. Na de aanpassing van de rotonde, moet dit tot het verleden behoren. foto joeri wisse De wijk Goese Diep in aanbouw. Wat de gemeente betreft komen op de kavel rechts zowel appar tementen en rijtjeshuizen als tweekappers en vrijstaande huizen. foto marcelle davidse Nieuwbouwwijk Goese Diep be gint stilaan vol te lopen. De ge meente is op zoek naar een ontwikkelaar die de laatste lap grond gaat volbouwen met wo ningen. Rob Paardekam Goes Na meer dan tien jaar gesteggel met klagende omwonenden hebben burgemeester en wet houders van Middelburg de knoop doorgehakt: de skate baan in de Veerse Poort moet weg. Het geduld is op, de spaar pot is leeg. Wendy Wagenmakers Middelburg Melita Lanting Heinkenszand Mts*. m#* vu n i*» E" tfsgg V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51