O O) CD O 10 ZEELAND Oud-international Demy de Zeeuw is gecharmeerd van zijn werk Voetballer Toby de Bruine (22) leerde zichzelf fotoshoppen en verdient daar nu zijn brood mee. „Voor belangrijke wedstrijden komt er een bepaalde druk op je schouders." Van Dijke ijn overgrootvader was al kunstschilder en Toby de Bruine (22) laat op een moderne manier I zijn creativiteit de vrije I loop. De spits van Brou wershaven werkt als grafisch vormge ver voor een van 's werelds grootste online voetbalmerken, 433. Daarnaast maakte hij al meerdere visuals voor FC Barcelona. Dat De Bruine designer zou wor den, stond niet in de sterren geschre ven. Hij volgde drie jaar lang de oplei ding voor audiovisueel specialist en ambieerde een toekomst als filmregis seur, maar begon nooit aan het vierde en laatste jaar. De Bruine trad in dienst bij een natuursteenhandel in zijn woonplaats Nieuwerkerk, maar ook dat was niet helemaal wat hij zocht. Vervolgens stortte hij zich vol- Het is een priegelwerk. Ik ben er tien uur aan bezig geweest ledig op het maken van visual con tent. ,,Ik heb zelf veel tools in het pro gramma (Adobe Photoshop, red.) ont dekt en als ik iets wilde weten, ging ik naar YouTube om filmpjes te kijken'', vertelt De Bruine. ,,Ik maakte eerst plaatjes voor de lol, maar langzamer hand werd ik er beter in en haalde ik klanten binnen.'' Afgelopen zomer ontving De Bruine opeens een privébericht op In- stagram van de 27-voudig Oranje-in ternational Demy de Zeeuw, die mede-eigenaar is van 433. ,,Hij vroeg of ik nog op school zat of werkte. 433 was op zoek naar een stagiair. Ik gaf aan dat ik liever vast werk. Ik kreeg een proefperiode van twee weken, maar na één week zeiden ze: je mag vast komen werken bij ons. Daar was ik natuurlijk blij mee.'' Onlangs maakte De Bruine nog de aankondiging voor de Champions League-return tussen PSG en Bar^a. Hij heeft enkele spelers van de Spaanse grootmacht in een donkere ruimte gefotoshopt, die als het ware les krijgen van Messi. Op het bord staat 'remontada 2.0', wat Spaans is voor comeback en refereert aan die eerdere bizarre ontsnapping in 2017. Twee spelers van PSG luisteren stie kem mee. ,,Dat zijn leuke projecten'', zegt De Bruine. ,,Voor belangrijke wedstrijden komt er een bepaalde druk op je schouders. Je probeert elke schaduw en lichtinval zo goed moge lijk te maken. Net als de positionering van de spelers. Het is een priegelwerk. Ik ben er tien uur aan bezig geweest.'' Waar komt die creativiteit toch van daan? „Misschien wel van mijn over- grootopa'', reageert De Bruine. ,,Hij was kunstschilder. Zelf hield ik vroe ger al van tekenen en schilderen. Nu moet ik er echt verhalen bij bedenken. Er moet geschiedenis achter een plaatje zitten. Of iets herkenbaars, zo als bij PSG-spelers op een boerderij met een tractor, omdat zij in de Ligue 1 spelen en daarom internationaal 'far mers' (boeren) worden genoemd.'' Hoogtepunt Drie dagen in de week gaat De Bruine aan de slag voor 433. De overige twee dagen houdt hij zich bezig met ex terne opdrachten. De jonge Zeeuw schroomt niet zelf actief op zoek te gaan. ,,In december benaderde ik Aviv Shoshan, de social media host van Bar^a. Ik zei dat-ie leuke dingen doet en een mooie baan heeft. Hij re ageerde: laten we een keer samenwer ken. Dat vond ik natuurlijk een top- idee.'' De Bruine maakte een visual van een dansende Antoine Griez- mann. Die werd begin februari door de Catalaanse club verspreid op de so ciale media. ,,Dat is wel mijn hoogte punt'', glundert hij. Later die maand maakte De Bruine nóg een plaat voor FC Barcelona, eentje van landgenoot Frenkie de Jong op een brullende leeuw. Nu de Schouwenaar creaties maakt voor een miljoenenpubliek, groeit zijn bereik. Op Instagram heeft De Bruine ruim 21.000 volgers. ,,Zo'n ge tal is leuk, maar de interactie met mensen vind ik het leukste'', zegt hij. ,,Het wereldje van grafisch ontwerpen wordt steeds groter. Ik krijg regelma tig berichten van mensen die zeggen: door jou ben ik begonnen met ont werpen. Dat vind ik gaaf.'' woensdag 24 maart 2021 PM Mick van Dijke (21) uit Colijn- splaat manifes teerde zich sterk op de openings dag van de Setti- mana Internazio- nale Coppi e Bartali, een vijf daagse prof- koers in Italië. In het algemeen klassement staat hij 26ste. De Coppi e Bar- tali begon giste ren met een vlakke rit over bijna 100 kilome ter met start en finish in Gatteo. Van Dijke mengde zich vol in de sprint en passeerde de meet als tiende. De coureur van Jumbo-Visma had de Britse sprintbom Mark Cavendish als één van zijn con currenten. Die werd tweede. 's Middags was er nog een ploe gentijdrit van 10,8 kilometer. Van Dijke, die nooit eerder in die discipline uit kwam, noteerde met Jumbo- Visma de zesde tijd: 11.47 minu ten. De achter stand op de win naars van Israel Start-up be droeg slechts elf seconden. Spits van 'Brouw' fotoshopt voor 433 en zelfs FC Barcelona Stefan Maas Brouwershaven - De Bruine over 'Remontada 2.0' De les van Lionel Messi. VISUAL TOBY DE BRUINE De 'farmers' van Paris Saint-Ger main. visual toby de bruine De dansende Antoine Griezmann. VISUAL TOBY DE BRUINE De creativiteit van Toby de Bruine levert fraaie visuals op voor onder meer FC Barcelona. foto marieke mandemaker REMÖNTA DA a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42