Hrieps in september: Het oude festivalgevoel terug 'Ik wil onze gasten de gemoedelijkheid bieden' 'Een optreden in juli: dat 'De Ride wordt vast weer zou moeten lukken' een fantastische dag' ZEELAND 3 I ORGANISATOR FESTIVAL Een spetterende editie van muziekfes tival Hrieps in Grijpskerke: dat moet kunnen in september, denkt organisator Hugo Kramer. ,,Ik hoop dat het onder normale omstandig heden kan. Misschien met veilig heidsaanpassingen, zoals testen bij de ingang." Het evenement, dat al drie keer verzet is, staat nu gepland op 18 sep tember. Veruit de meeste toegangs tickets zijn al verkocht. „Sommige mensen hebben hun kaartje al in juni 2019 aangeschaft. Ze hebben heel lang moeten wachten, maar mensen hebben begrip", weet Kra mer. ,,We hebben nog vijftien pro cent van de kaarten beschikbaar. Toen pas bekend werd dat er na i juni waarschijnlijk weer meer mo gelijk is, verkochten we er meteen weer een berg." Springen Op het programma van de editie 'Nie kapot te kriege' staan de Snol- lebollekes, The Dirty Daddies, Sur render en een Rammstein tribute- band. ,,Ik hoop dat mensen het oude gevoel oppakken. Het is een sociale bijeenkomst: sommige mensen zien elkaar maar één keer per jaar, op het festival. Dit jaar wordt het natuurlijk extra bijzon der, omdat mensen eindelijk weer iets mogen." Hij lacht. ,,Ik denk dat de mensen nog wat hoger zullen springen dan normaal." Hugo Kramer tijdens één van de laatste edities van muziek festival Hrieps. foto lex de meester CAMPINGHOUDER ,,Sip- pen, daar heb je niks aan", is het motto van Adrie Boo gaard, eigenaar van mini- camping Boogaard in Zoute- lande. Natuurlijk baalt hij dat Duitse gasten die rondom Pasen een vakantie op zijn camping geboekt hadden, massaal annuleren. ,,We moeten nu alles om- boeken naar Nederlandse gasten. Dat is jammer, want de Duitsers hebben twee weken paasvakantie, Neder landers maar twee dagen." Boogaard heeft goede hoop dat het in de meiva kantie lekker druk is op zijn camping. ,,We zitten dan in principe al een heel eind vol geboekt. En ook de zomer maanden zijn alle camping plaatsen bezet. Als straks de zestigplussers zijn geprikt en de cijfers in de ziekenhuizen omlaag gaan, dan denk ik dat het een heel eind goedkomt. Ik hoop dat de buitenlandse toeristen dan ook weer mo gen komen. Want we missen de Duitsers. En ik weet zeker dat zij ons ook missen." De gezelligheid op de camping, daar kijkt Boo gaard het meest naar uit. ,,Ik wil onze gasten weer de ge moedelijkheid kunnen bie den. Een barbecue met de gasten, een wijnproeverijtje, een knutselochtend voor de kinderen of een voetbaltoer nooi. Het leven zoals het twee jaar geleden was, daar kijk ik naar uit." TOETSENIST Optreden heeft Peter Westerhuis (62) uit Middelburg al maanden niet gedaan. Hij is toetsenist van de Grandpa Nick Sessie Band en andere bands. ,,Ik ben er heel erg hard aan toe. Ik mis het ontzettend. Ik kan thuis eindeloos piano spelen, maar van muziek maken met elkaar krijg je een kick. Die interactie is van grote meer waarde." In april staat één optreden gepland. ,,Dat komt te vroeg, vrees ik. Maar in juli treden we op bij een personeelsfeest. Dat zou moeten lukken. Ik ben optimistisch." Westerhuis zingt ook bij de oratoriumverenigingen van Middelburg en Vlissin- gen. ,,In het najaar staat een Mozart-uitvoering gepland. Ik hoop dat die kan doorgaan. Maar zingen schijnt buiten gewoon besmettelijk te zijn. En ik ben voorzichtig, want ik heb 45 jaar gerookt: ik heb geen toplongen. Ik zou deze week eigenlijk de Matthaus- Passion opvoeren met de Vlissingse oratoriumvereni ging. Nu ga ik maar met de partiture op schoot voor de televisie zitten. Volgend jaar doen we de Johannes-Pas sion met de Middelburgse oratoriumvereniging. Dan is er een nieuwe kans." WIELRENSTER De Delta Ride for the Roses staat met dikke letters in de agenda van Sylvia van Straten (53) uit Terneuzen. Op zondag 12 sep tember gaat ze hem fietsen. Zeker. ,,Ik ben er van over tuigd dat het dit jaar door kan gaan", zegt ze. ,,Want tegen die tijd zijn de meeste men sen gevaccineerd. We moeten alleen nog hopen op mooi weer. Dan wordt het vast weer een fantastische dag." Van Straten traint normaal gesproken in een fietsclubje, maar dat is nu vanwege co rona niet mogelijk. ,,Ik fiets wel eens met mijn man of mijn coach, maar dat is toch minder gezellig dan in een groep. Ik hoop dat het snel weer mag. Het is fijn om sa men een doel te hebben. Dat zorgt ervoor dat je makkelij ker op de fiets stapt. In mijn eentje ga ik met slecht weer niet graag op de fiets zitten." De Ride is niet haar enige fietsdoel. ,,Maar deze tocht staat wel ver boven aan op mijn bucketlist. Ik vind het een geweldig evenement, en ook een emotionele dag. Ik heb mijn vader en mijn zus aan kanker verloren. Ik fiets die tocht voor hun. Het is een dag van verbondenheid, en ook gewoon een hele gezel lige dag. De start is enorm mooi, en het is zó speciaal dat al die mensen langs de kant staan. Ik denk de hele tocht aan de mensen voor wie ik meedoe." woensdag 24 maart 2021 en dan kunnen we los! Adrie en Simone Boo gaard van minicamping Boogaard in Zoutelande. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Toetsenist Peter Wes terhuis uit Middelburg. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Sylvia van Straten uit Terneuzen is volop in trai ning voor de Delta Ride for the Roses. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35