MEDIA CULTUUR 29 m Erica Meiland op het liefdespad Dubbel gevoel bij Eddy Keur Kockelmann alleen bij Op1? Tijdens de serie, die gemiddeld zo'n miljoen kijkers trekt per aflevering, krijgen Koopman en ook Roos Ouwe hand en Lex Passchier, voortdurend reacties. ,,Nog voordat seizoen drie is begonnen zelfs. Roos zat laatst in de tram. Hoorde ze achter haar: 'Wat heerlijk hè, dat Oogappels weer be gint'. Leuk toch?'' De kracht van Oog- Zoveel mensen maken hetzelfde mee. En je kunt zoveel bespreekbaar maken appels is de herkenbaarheid, stelt Koopman. ,,Voor én pubers, én ou ders, én de opa's en oma's. Zoveel mensen maken hetzelfde mee. En je kunt zoveel bespreekbaar maken. Hoe gaan kinderen om met een scheiding? Wat gebeurt er met hen als ouders in een samengesteld gezin óók weer uit elkaar gaan? Welke gevoelens komen daarbij kijken? En niet te vergeten het commentaar van de grootouders. Kij kers herkennen zich in al die situaties, Ze zijn blij dat ze niet de enigen zijn met sommige problemen. Oogappels is rauw, net als het echte leven. Het is drama en we vinden het belangrijk dat Oogappels een tijdsbeeld schetst van de pubers met hun ouders.'' woensdag 24 maart 2021 GO Maas Bronkhuyzen als puber Mees Zwa german in Oogappels. Erica Meiland (57), officieel nog altijd de vrouw van Mar- tien Meiland (59), heeft al een half jaar een relatie met privédetective Sander van Betten (60). Dat bevestigt zij aan deze krant, na berichtge ving door Story. ,,Een half jaar geleden hebben Sander en ik elkaar leren kennen en heb ben het erg leuk'', aldus Erica Meiland. ,,Dit is ook in de serie te volgen.'' Van Betten, die zijn eigen recherchebureau heeft, werkte mee aan de tv-pro- gramma's van misdaadver slaggevers Peter R. de Vries, John van den Heuvel en Kees van der Spek. Eddy Keur werd zaterdag gevraagd of hij voorlopig het programma De Wild in de Middag kan presenteren omdat dj Ruud de Wild darm kanker heeft. 'De aanleiding maakt het echter erg wrang. Toen ik hoorde dat Ruud kan ker heeft, schrok ik me te pletter. Ruud is een van mijn nog weinig over zijnde radio iconen. Gelukkig gaat het alle maal goedkomen met Ruud. Hij was er op tijd bij', meldt Keur op Instagram. De dj noemt het een 'zware last' en 'een eer' om het programma over te nemen. Ruud de Wild gaat binnenkort voor de tweede keer onder het mes. Verdient Matthijs van Nieuw- kerk de Nipkow-schijf voor het eerste seizoen van zijn programma Matthijs gaat doorStopt Arjen Lubach precies op het juiste moment met zijn satirische talkshow? En is presentator Sven Koc kelmann de ideale man voor de plek van Paul de Leeuw en Astrid Joosten bij Op1? Tv-columniste Angela de Jong en mediaverslaggevers Den nis Jansen en Mark den Blan ken van deze krant bespreken deze en andere vra gen in de nieuwe mediapodcast. Deze wordt aan elkaar gepraat door presenta tor Manuel Ven- derbos. De pre sentator zelf deelt ook een nieuwtje. De mediapodcast is te beluisteren via de site van deze krant en Spotify. Will Koopman: „Oogappels schetst een tijdsbeeld van pu bers en hun ouders.'' FOTO IRIS PLANTING/LUMEN zijn voor onderwijs. Niet kunnen meekomen op school. Ouders scha men zich daarvoor, praten er niet over.'' —Will Koopman, regisseur Oogappels, vanaf vanavond elke woensdag om 20.30 uur bij BNNVara op NPO1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29