Minister De Jonge vestigt hoop op verhogen vaccinatietempo Heilig geloof in doofpot Walcheren JOL We horen vooral wat er allemaal nog niet kan. Maar er zijn ook mensen die optimistischer zijn. Die uitkijken naar een moment waarop iets weer wél kan. Zoals muzikant Peter Westerhuis uit Middelburg, Hij heeft al maanden niet opgetreden. Maar hij kijkt uit naar een geboekt optreden in juli. ,,Dat zou moeten kunnen. Ik mis de interactie met publiek ontzettend." Met hem kijken sporters, campinghouders en organisatoren van festivals hoopvol vooruit. zeeland 2 Door de hoge besmettingscijfers zit versoepeling van coronamaatrege len er niet in. Sterker: als de situatie verslechtert, sluit het kabinet ver zwaringen niet uit. ,,Ik snap het on geduld'', zei demissionair premier Mark Rutte gisteravond. ,,Dit valt gewoon tegen. Het is een enorme domper." Begin maart nog zei het kabinet te hopen op verruimingen. ,,Maar de zorgelijke cijfers staan dat niet toe." Het kabinet verlengt het nega tieve reisadvies voor het buitenland bovendien tot 15 mei, dus tot na de meivakantie. Op zijn vroegst vanaf 26 april kunnen studenten weer één dag in de week naar hogeschool of universiteit. Voorwaarde is wel dat onderwijsin stellingen dan zelf- en sneltesten hebben. ,,Na het tanden poetsen even snel- Iksnap het ongeduld. Dit valt gewoon tegen. Het is een enorme domper testen en dan naar college", schetste minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid). De Jonge vestigt de hoop op ver hoging van het vaccinatietempo. Half april zouden er vier miljoen prikken moeten zijn gezet, be gin mei ruim vijf miljoen. In juli moet iedereen in Nederland een eerste prik hebben gehad, twee derde van het land moet dan hele maal zijn gevaccineerd. Avondklok Het kabinet heeft wel beslo ten dat de avondklok vanaf 31 maart niet om 21.00 uur, maar pas om 22.00 uur ingaat. Burgemeesters en de politie hadden hierom ge vraagd. Door de naderende zomer blijft het 's avonds langer licht, zeker met het ingaan van de zomertijd komend weekeinde. Rutte zei eerder juist dat de avondklok niet later dan 21.00 uur zou moeten ingaan, om dat het middel anders 'enorm veel minder effectief' zou zijn. Rutte: ,,Dat vind ik nog steeds, maar de burgemeesters en de politie geven aan dat als het gaat schemeren, het gewoon moeilijker te handhaven is." Het kabinet verwacht dat er rich ting zomer rap versoepelingen mo gelijk zijn, vanaf het moment dat 60-plussers gevaccineerd zijn. Mi nister De Jonge verwacht ook dat bij de vier wedstrijden van het EK voetbal in Amsterdam publiek wel kom is in de Johan Cruijff ArenA. ,,Het EK vindt plaats als het epide miologisch gesternte beter is dan nu." »P4 t/m 6 MESMtiê Complotdenken over satanisch misbruik wordt ook hier steeds populairder P8 Nieuwsmedia JA21 wil een rechtse koers op immigratie Kabinetskandidaat Joost Eerdmans heeft zo zijn eisen »pn Nog een maand onder zwaar coronaregime Alle hoop op versoepelingen met Pasen is ijdel gebleken: Nederland blijft nog zeker tot en met 20 april onder het huidige coronaregime. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag Premier Mark Rutte woensdag 24 maart 2021 Eerst zonnig. Geleidelijk meer 13°C bewolking. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1