Straf voor zendmastbrand Tien doden bij tweede schietpartij in VS in een week 10 NIEUWS Meest angst aanjagende gebeurtenis die ik ooit heb meegemaakt ^Grahams De verdachte, Ahmad Alyssa, ver keert in stabiele toestand nadat hij in de nacht van maandag op dins dag (Nederlandse tijd) zelfgewond was geraakt tijdens een vuurge vecht met politieagenten in de winkel in Boulder, ongeveer 45 ki lometer ten noordwesten van Den ver. Alyssa schoot kort daarvoor tien mensen dood in de super markt. Het was de tweede grote schietpartij in een week. De tien slachtoffers in Boulder zijn tussen de 20 en 65 jaar. Een van hen is de 51-jarige Eric Talley, die bij de plaatselijke politie werkte. Bur germeester Seam Weaver prijst de diender om zijn heldhaftige optre den. ,,We kunnen agent Talley en zijn familie nooit genoeg bedanken voor zijn offer." Talley, vader van zeven kinderen, was onlangs op zoek gegaan naar een minder ge vaarlijke baan, aldus zijn vader. Ook de 25-jarige Rikki Olds is door familie geïdentificeerd als een van de slachtoffers. 'We hebben onze geliefde Rikki verloren aan het monster dat gisteren in de King Soopers (de supermarkt, red.) in het rond schoot. Moge hij branden in de hel', schrijft de tante op Face- book. Volgens ooggetuigen ging de schutter koelbloedig te werk in de supermarkt. ,,Hij kwam binnen en begon direct te schieten", vertelt een klant tegen The Denver Post. Een ander zegt dat de schutter 'een paar schoten loste, toen even ophield, en daarna weer verderging'. Een andere klant, James Graham, zegt tegen een lokale krant dat hij het buskruit kon ruiken. ,,Het was de meest angstaanjagende gebeur tenis die ik ooit heb meegemaakt. Het gebeurde zo snel en het was zo luid. Ik ben nog steeds in shock." Officier van justitie Michael Dougherty belooft gerechtigheid voor de nabestaanden. ,,Dit is een tragedie en een nachtmerrie voor Boulder County. Dit waren men sen die gewoon hun dag door- brachten en hun boodschappen deden. Ik beloof de slachtoffers en de mensen van de staat Colorado dat er gerechtigheid zal komen." Over de schutter is nog weinig bekend. Volgens justitie komt hij uit Arvada, Colorado en heeft hij het grootste deel van zijn leven in de Verenigde Staten gewoond. Nog maar vijf dagen geleden schoot een andere 21-jarige man acht mensen dood in drie massage salons in Atlanta. De slachtoffers waren voornamelijk Aziatische vrouwen. De (witte) dader gaf zijn seksverslaving als motief, maar in Amerika wordt er een racistisch motief achter gezocht. Na de tweede schietpartij stelde de Democratische leider Chuck Schumer gisteren dat het Ameri kaanse parlement moet gaan stem men over wetsvoorstellen die meer achtergrondchecks verplichten voor mensen die wapens kopen. ,,We moeten de harde waarheid on der ogen zien dat we al bijna drie decennia hier niets aan doen." President Joe Biden dringt er bij het parlement op aan recente wets voorstellen over wapenbeheersing goed te keuren. Hij benadrukt de noodzaak om ook aanvalswapens te verbieden. Er moet niet langer wor den gewacht met maatregelen die getuigen van gezond verstand 'die in de toekomst levens zullen red den', aldus de president tegen Amerikaanse media. Om de slachtoffers van de schiet partij te herdenken, gaf Biden op dracht om de vlag halfstok te han gen bij onder meer overheidsge bouwen in de Verenigde Staten en bij Amerikaanse ambassades en consulaten. Ook bij het Witte Huis ging de vlag halfstok. Het bevel geldt tot 27 maart zonsondergang. 'Ook klaar met hormoonzalf tegen eczeem?' Holland Barrett In Nederland werden sinds 1 april vorig jaar 33 zendmasten in brand gestoken. Aanvankelijk werd gedacht aan complotdenkers die 5G-straling en corona met el kaar in verband brachten. De na tionale veiligheidsdiensten zaten er bovenop. Maar verdachte Luc T. uit Rog gel bleek geen complotdenker. Tijdens de zitting verklaarde hij: ,,Ik weet niet waarom. Normaal zou ik het terug willen draaien. Ik heb veel spijt naar mijn ouders, naar mijn omgeving en naar de be trokkenen van KPN en de anderen. Helaas is het wel gebeurd." t De verdachte heeft geen idee waarom hij de brand stichtte De rechtbank ziet geen bewijs dat T. deel uitmaakt van een bewe ging tegen 5G. Toch kan, zo schrijft de rechtbank, 'de brandstichting niet volledig los worden gezien van de omstandigheid dat deze de zoveelste was in een reeks brand- stichtingen van zendmasten en bovendien samenviel met een lan delijk gevoelde angst en onzeker heid in verband met het corona virus'. 'Dit heeft mogelijk nog meer angst en gevoelens van on veiligheid veroorzaakt. De recht bank rekent dat de verdachte zwaar aan.' Ook waren hulpdien sten niet bereikbaar. De verdachte krijgt zijn straf deels voorwaardelijk, omdat de man volgens de reclassering na een lange periode van andere strafbare feiten net zijn leven weer op de rails heeft, inclusief een baan. Een verblijf in de gevangenis zou hem zijn baan en de positieve ontwikkeling in zijn leven kosten, aldus de reclassering. woensdag 24 maart 2021 GO Democraten in de Amerikaanse Senaat willen stemmen over strengere wapenwetten na de tweede schietpartij met meer dere doden in een week. Giste ren werd een 21-jarige man aan geklaagd voor tien moorden na een schietpartij in een super markt in Boulder, Colorado. Zijn motief is nog onbekend. Sebastiaan Quekel Rotterdam Wéér roep om strengere wapenwetten - James Graham, getuige advertentie Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en Introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème, C+ Crème, Psorias Crème, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' natural alternatives Grahams is onder andere verkrijgbaar bij: ROTTERDAM De rechtbank in Rotterdam heeft Luc T. (33) veroordeeld tot 180 dagen cel, waarvan 164 voorwaardelijk, en 240 uur taakstraf voor de brandstichting in een zendmast bij Maasbree langs de A67 vorig jaar. T. moet 2439 euro be talen aan de gedupeerde telecom- bedrijven KPN en T-Mobile. Een schutter richtte een bloedbad aan in een supermarkt in de Amerikaanse stad Boulder. Agenten (onder) salueren als hun gedode collega wordt weggedra gen. foto's reuters, afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10