MMW L FORMULE 1 3 kampioen wordt, biedt dat geen garanties dat hij bij Red Bull op juiste spoor zit Spielberg en Mexico-Stad De Italiaanse vloek? dinsdag 23 maart 2021 oilrix v auto's worden minder complex en krijgen meer standaardcomponenten, wat in potentie een flink effect kan hebben op de pikorde van het start- veld. Vraagtekens alom dus, wat maar weer eens bevestigt dat Formule 1 voor een deel ook gewoon bestaat uit gok ken op het juiste paard. Veel contrac ten lopen straks af. Blijf je dan zitten waar je zit, of kijk je een deurtje ver der? En hoe slim is een eventuele over stap naar Mercedes straks nog, als de reglementen wijzigen? Het klinkt zo logisch nu, maar niemand die kan ver zekeren dat het almachtige Mercedes ook na 2021 nog heerst in de konings klasse. Verlanglijstje „Het heeft geen zin om daar nu al mee bezig te zijn", reageerde Ver stappen laatst nog, toen team' baas Chris tian Hor ner de wereld garandeerde dat zijn coureur hoe dan ook boven aan het verlanglijstje staat bij de Duitsers, mocht Hamil ton na dit seizoen stoppen. Verstap pen: „Ik richt me vooral op mezelf en op dit seizoen. Ik ga er alles aan doen om daar een succes van te ma ken." Plannen Over het motorproject van Red Buil liet hij zich al in gelijke bewoordin gen uit. „De plannen klinken heel tof, maar ik leef in het moment. Fijn dat alles op de achtergrond geregeld is, maar voor mij telt nu alleen dit seizoen." Een sleutelseizoen. Zijn beste kans op het kampioenschap, tot nu toe. Dat spel kan de Limburger di rect beïnvloeden, dus ligt zijn focus op het nu. Maar ongetwij feld ook een beetje op de toekomst ten dat Red Bull Powertrains Limited, zoals het project in Milton Keynes ge doopt is, in één jaar transformeert tot een soort gigant als Mercedes of Fer rari. Ja, Verstappens contract loopt nog door tot en met 2023. De topmannen van Red Bull Racing hebben echter meermaals aangegeven dat het van le vensbelang is om de Nederlander een competitieve toekomst te verzekeren, anders zou hij via een clausule best eens kunnen 'ontsnappen'. En biedt hem dat perspectief maar eens, bij de introductie van zo'n uitdagend mo torproject. Blijft het dit seizoen weer bij een bijrol in het titelspel, dan zou het ge duld van Verstappen best eens op kunnen raken. Vallen alle puzzelstuk jes wél op de juiste plaats, dan nog geeft dat hem geen garanties dat hij op het juiste spoor zit voor de toekomst. Waar doe je dan goed aan, straks in september, oktober? Alsof die keuze nog niet moeilijk ge noeg is, wacht na 2021 ook nog eens een van de grootste reglementswijzi gingen in de historie van de sport. De GO Verstappen won al in Europa, Azië, Noord- Amerika en Zuid-Amerika. Zijn succesvolste jachtterrein? Op Red Bulls thuiscircuit in het Oostenrijkse Spielberg pakte hij dankzij twee zeges van alle circuits de meeste WK-punten (88). Ook in Mexico-Stad won hij al twee keer. Die stoel naast Verstappen, durf er maar eens in te gaan zitten. Carlos Sainz was in 2015 de eerste teammaat van de Nederlander, bij Toro Rosso. Na Daniel Ricciardo, Pierre Gasly en Alexander Albon mag nu Sergio Pérez het proberen. Met Imola en Monza staat Italië dit seizoen weer dubbel op de kalender. Als dat maar goed gaat. Drie Italiaanse races vorig jaar, drie uitvalbeurten voor Verstappen, die in Monza, Mugello en Imola voortijdig uitviel. Funest voor de titelambities. Max Verstappen in actie tijdens de testdagen in Bahrein. foto red bull Ver stappen is er klaar voor. FOTO RED BULL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51