8 ZEELAND BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Belgen (2) Waarom mogen Belgen niet in Zeeuws-Vlaanderen wonen? Ik ken veel Belgische inwoners in Zeeuws-Vlaanderen, die zich goed hebben aangepast (4 maart). Er zullen er altijd zijn, waarbij het anders gaat. Andersom zijn er Nederlanders in België gaan wo nen. Onze kinderen doen we massaal vanaf 2 a 3 jaar naar Belgische scholen en opvang en dat is geen probleem? Evenzo met de zieken huizen. Wij willen toch ook graag dat het ziekenhuis in Ter- neuzen en Oostburg blijft. Als dat weg zou moeten is het kot te klein. Wij gaan over de grens voor benzine en de Belgen komen hier voor diesel. We moeten de Europese gedachte meer koeste ren. Dok Vlissingen Positieve belangstelling genoeg bij de bouwwerkzaamheden aan de kop van het 'Dok' (11 maart). En terecht, eindelijk krijgt de in vulling de allure van een nieuw stukje Vlissingen! De gemaakte opmerkingen van belangstellen den getuigen hiervan. Een op merking- en vraag van velen, is hoe het nu verder gaat met de in vulling van de locatie. Het kan goed komen als men de 'Machinehal', het fregat en de verroeste hijskraan op zouden ruimen. Je zal vanuit je apparte ment maar tegen zo'n stelletje aan zitten te kijken, rijp voor een museum. Straks over 10 a 15 jaar is er geen enkele vrijwilliger, die iets aan onderhoud uitvoert. Dan moet je vaststellen dat dit het resultaat is van het ontbreken aan visie en toekomstgericht denken, dan wel beslissingen ne men. A. W. Deurwaarder, Oost-Souburg Petitie Natuurlijk ben ik zeer begaan met het trieste lot van vele kinde ren in Griekse opvangkampen (11 maart). Toch heb ik ernstige be zwaren tegen de petitie van het Diagonaal Platform Goes, gericht aan de gemeente Goes, waarin zij deze verzoeken de bereidheid uit te spreken een aantal vluchtelin genkinderen op te vangen. Ik vind dit geen gemeentelijke zaak en dus moeten er ook geen ge meentelijke gelden voor mogen worden aangewend. Gemeentelijke middelen/voor zieningen dienen uitsluitend ten goede te komen aan eigen bewo ners (tenzij anders opgedragen door een hogere overheid). Dat laat onverlet dat elk particulier initiatief om het lot van deze kin deren te verzachten moet worden toegejuicht. Zo ook elke actie van het Diago naal Platform Goes, mits bekos tigd uit eigen vergaarde midde len. Camera's De EU heeft het kennelijk ge munt op de Nederlandse vissers. Eerst werd het milieuvriendelijke pulsvissen verboden. Met name omdat de Franse vissers daarin niet wilden investeren. Zij heb ben zodanig gelobbyd dat de Ne derlandse vismethode niet kon voldoen aan EU regels. Nu is het wederom raak. Vissersschepen dienen te worden voorzien van een camera (11 maart). Daarmee kan worden vastgesteld of te kleine vis terug gestort wordt in zee. Hoe krijg je het verzonnen! Inmiddels is onze parlementaire democratie onder impuls van de Europese Unie ver worden tot een dictatuur van de regels. Niet alleen de vissers hebben daar moeite mee maar heel veel ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf. Stop deze verstik kende bureaucratie Peter H. de Dreu, Driewegen Woningnood Niemand heeft het over de oor zaak van de woningnood (12 maart). Als je bedenkt dat één op de drie relaties strandt, is het niet moeilijk. Eén en één is nog altijd twee. Als een stel uit elkaar gaat, heb je toch twee woningen nodig. Of ben ik nu mis? Magda Van Den Branden, Sint Jansteen Spreektijd Het voorstel van de coalitiepar tijen in de gemeenteraad van Ter- neuzen om spreektijd in vergade ringen te beperken is verkeerd gevallen bij de oppositie (13 maart). Terecht denk ik. Maar ik begrijp wel dat er iets moet ge beuren. Het is niet fijn om op de publieke tribune (soms) tot in den treure te moeten aanhoren: hoe, wat of waarom. Maar de oppositie heeft wel ge lijk. De manier waarop dit ge beurt is, klopt niet. Deze beslis sing is genomen zonder dat alle partijen daarbij waren uitgeno digd en komt dan op agenda van de gemeenteraadsvergadering. Jammer, het was correcter ge weest om dit anders te doen. Want bij stemming wordt dit co- alitievoorstel toch wel aangeno men. Piet Kentin, Terneuzen Fietspad Wat schetst mijn verbazing? Ik lees dat het fietspad in Dreischor na 20 jaar gesteggel nog niet doorgaat (13 maart). Eind 2019 vertelde de heer Weststrate van Waterschap Scheldestromen tij dens de dorpsvergadering dat het fietspad er komt! Kleine strubbe lingen zouden wel opgelost wor den. Wat waren de dorpsbewo ners blij! Eindelijk. Er gebeurde niets. Het water schap lijkt er maar niet uit te ko men met betrokken partijen. Zijn er nu nog steeds mensen die het onderste uit de kan willen? Biedt het waterschap te weinig? Denk toch eens aan de veiligheid van de fietsers, vooral de school gaande jeugd! Die erbarmelijke toestand van de dijk past toch niet in het hedendaagse verkeers beeld! Daar fietsen, vooral in 't donker, is levensgevaarlijk! Schuif het eigenbelang nu eens opzij! Onze dorpsraad, die al ja ren vecht voor onze dorpsbelan gen, verdient het dat deze roller coaster afgesloten wordt. Dreischor verdient een veilig fietspad. Heleen van der Linde, Dreischor Zeespiegelstijging De PvdA-kandidaat Barbara Oo- men wees (15 maart) in Middel burg op het gevaar dat over 100 jaar het zeewater tegen het Mid delburgse stadhuis klotst van wege de zeespiegelstijging. Ik be grijp dat ze graag stemmen weg wilde trekken bij andere partijen, maar had van een wetenschapper als haar toch een realistischer houding verwacht. Rijkswater staat onderzoekt via 6 peilstati- ons al sinds 1890 de hoogte van de zeespiegel van de Noordzee. Deze stijgt lineair met 18 mm per jaar, dus 18 cm per eeuw. De ver snelling van de zeespiegelstijging doet zich met name voor in de Stille Oceaan en niet aan onze kust. De oorzaken daarvan wor den beschreven in het Compen dium voor de Leefomgeving, een website van de Nederlandse over heid: www.clo.nl Een prettige ge dachte, dat we het geld van de kli maatjongens en -meisjes nu ge woon kunnen besteden aan het verbreden van het strand. Mark Faasse, Kamperland Parkeren (3) Geen parkeerprobleem in Zoute- lande? De heren Roelse en Melis (15 maart) beweren dat er geen parkeerprobleem is in Zoute- lande. Ze moeten, op een zonnige zomerdag, eens gaan kijken in de smalle straatjes van het dorp. Het bezwaar dat de kentekennum mers van je bezoekers via een app geregistreerd moeten worden, ge beurt in andere steden al zo lang. Dat toeristen die het strand be zoeken, eerst rondjes rijden om een parkeerplaats te zoeken, voor overlast zorgen wordt vergeten. Zij besteden (niet allemaal geluk kig) weinig in het dorp, ze komen met een volle koelboxen naar de Zeeuwse kust. De troep laten ze achter. Laat de toeristen meebetalen aan de kosten voor het opruimen/schoonhouden, dus parkeergeld betalen. Maar dan moet de gemeente Veere wel voor goede voorzieningen bij de par keerplaatsen zorgen, en daar schort het nu nog aan. Extra af valbakken en wc's. Naar wat de gemeente Veere nu biedt, is het parkeertarief veel te hoog. Jaap de Wolf, Zoutelande Parkeren (4) Onlangs vernam ik het onzalige plan van de gemeente Veere om in Zoutelande parkeerbelasting in te voeren. Het motto is: leuker kunnen we het niet maken, veel duurder wel. Om argeloze bewo ners en bezoekers te helpen, heb ik voor de gemeente wat sugges ties om dit massa-is-kassa-beleid te verhelderen. Wijzig gewoon wat straatnamen en locaties in het dorp. De entree van Zoute- lande is al sinds jaar en dag be kend als 'De Tol'. Zet daar een ge- meentelijke tollenaar om de par keerpenningen al te innen. Is dui delijk en snel. Verander ook wat straatnamen met verwijzingen naar het nieuwe beleid zoals het kWiliskortingplein, Beknotten- laan, GroteKolder, 't Blauwtje en de Benlink. Sportliefhebbers kunnen genieten van de lokale trots op sportpark Flink Getilt. Bij drukte naar parking het Klucht- licht. P. Brasser, Zoutelande Milieustraat Wat een onzinnig artikel artikel over 'misstanden' bij de milieu straat in Hulst (12 maart). Het meenemen van afval zou diefstal zijn? Keer de zaak eens om, en zie dat het genoemde artikel 4.9 dat dit verbiedt raar is, en niet het 'zondigen' ertegen. Het is alleen maar goed dat er minder afval komt, en dat is wat er gebeurt als mensen nog wel een tweede le ven zien voor wat er in de contai ners ligt. Nu lijkt het of er iets cri mineels gaande is in Hulst, dat slaat echt nergens op. Gerda Spaander, Kruiningen Verkiezingen (3) Die Kajsa Ollongren toch. Besluit ze tijdens de verkiezingen de re gels voor het stemmen plotseling te veranderen, waardoor de afge keurde stemmen die per post zijn uitgebracht alsnog meetellen (17 maart). Ik weet niet of de Minister van Binnenlandse Zaken beseft dat ze hiermee een politicus als Thierry Baudet in de kaart speelt. Die kan immers in het geval van een te genvallend verkiezingsresultaat de geldigheid van de uitgebreide stemmen in twijfel trekken, en eventueel naar de rechter stappen om aan te dringen op een hertel ling. Dat heeft Donald Trump, Thierry's 'hoop in bange dagen', toch ook gedaan? In zijn studie uit 1979 naar de Amerikaanse Onafhankelijk heidsoorlog (1775-1783) zag histo ricus J.W. Schulte Nordholt Ame rika voor de Nederlanders als een 'voorbeeld in de verte'. Het is niet te hopen dat deze uitspraak geldt voor de onverkwikkelijke poli tieke taferelen die zich daar een paar maanden geleden hebben af gespeeld. Albert Kort, Kapelle Verkiezingen (4) De verkiezing van weer Rutte als minister-president, moet naar mijn mening driftig in de anna len van de liberale geschiedenis zwart worden ondergelakt. Deze kartonnen figuur die zoveel wan trouwen en leed onder de bevol king heeft gebracht, zonder daar zijn coördinerende verantwoor delijkheid voor te nemen - is nu door een overgroot deel van de kiezers van die verantwoordelijk heid verlost. Zijn management met de kwali teit van een V D afdelingschef pantoffels en ondergoed, is niet in staat geweest om enigszins de pijn van de toeslagenramp te ver zachten of volledig op te lossen. Ik wil hopen dat Kaag de kracht heeft om tot een andere vorm van leiderschap te komen maar niet door V D voor de Bijenkorf in te wisselen. Ton Besselink, Vlissingen dinsdag 23 maart 2021 Er was tijdens de onlangs gehouden verkiezingen veel te doen rond de poststemmen. foto anp Fonny Vermandel, Hulst Wolter Koster, Goes Barbara Oomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40