Nieuw hospice Ter Reede moet wachtlijst doen verdampen 6 Werkgroep Trekdijk schuift alternatieven voor bedrijventerrein naar voren m Een 'zorglandschap' was één van de alternatieven die door de Werk groep Trekdijk waren uitgewerkt om te voorkomen dat er alleen maar bedrijven naast het dorp komen. Die variant haalde het echter niet, maar de werkgroep ziet er nu toch weer kansen voor, zegt John de Rijke. We zien nog steeds mogelijkheden voor een nette invulling die aansluit bij ons dorp aan de oostzijde en bij de Mortiere ,,Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg is be reid een nieuw azc mogelijk te ma ken voor 330 mensen. We hebben de wethouder al laten weten dat de Trekdijk daarvoor ook geschikt kan zijn. Bovendien hebben wij ooit ge opperd om arbeidsmigranten te huisvesten aan de Trekdijk. Dat past binnen de bedrijfsmatige activitei ten die de gemeente wil. Op dit moment vinden er in Vlissingen discussies plaats over huisvesting van arbeidsmigranten. Nou, wel licht is de Trekdijk ook daarvoor een alternatief? Voor ons wel." Het besluit over het bedrijventer rein aan de Trekdijk is vorig jaar ge vallen en de komst van bedrijven mm*. eigfc J -.f 'Hi ygssfyvi» 'tegenhouden' is dus geen optie meer, benadrukte wethouder Carla Doorn deze week nog. De nieuwe ronde van inspraak gaat dan ook over de manier waarop de bedrij ven worden gebouwd en deel gaan uitmaken van het landschap: mate rialen, kleuren, beplanting. Bomen ,,Wij zien nog steeds mogelijkhe den voor een nette invulling die aansluit bij ons dorp aan de oost zijde en bij de Mortiere aan de westzijde", reageert De Rijke. Eerst zullen die bedrijven er komen. Komt dat groen er daarna nog wel? Is er dan nog geld voor? ,,Welke bomen er komen is minder interessant, maar we gaan er wel scherp op letten dat er genoeg bo men komen. Middelburg hanteert zelf de eis: één kappen is twee plan ten. Dat moet dan ook wel gebeu ren." Vertrouwen De teleurstelling over het verloop van de eerdere inspraak zit er na tuurlijk nog, erkent De Rijke. ,,Dat staat nog wel even in ons geheugen en kun je niet zomaar even van je harde schijf wissen. Toch staan we er nog steeds positief in. We lopen zeker niet weg van de gesprekstafel en houden vertrouwen in de poli tiek." Of de dorpsbewoners dat nog hebben, betwijfelt voorzitter Krina de Visser van de dorpsvereniging. ,,Het gevoel bij veel mensen is: 'ze doen toch wat ze willen'. Dat be drijventerrein komt er immers toch." Meepraten over het groen vindt De Visser wel belangrijk, maar ook daarvoor geldt: ,,Je kunt zo veel op papier zetten. Eerst zullen die be drijven er komen. Komt dat groen er daarna nog wel? En is daar dan nog geld voor?" Dat was nodig, want de vier gasten kamers waren niet genoeg om aan alle vraag te voldoen. ,,De behoefte aan een hospice wordt steeds gro ter", merkt bestuurder Jaap Wie laard van WVO Zorg. „Enerzijds komt dat door de vergrijzing, ander zijds merken we dat mensen steeds bekender raken met een hospice. We hebben een wachtlijst en helaas moeten we ook weleens mensen te leurstellen." Dat is binnenkort verleden tijd, want het nieuwe hospice krijgt ze ven gastenkamers. En familieka mers, waar gasten met hun gelief den kunnen verblijven. Het wordt gebouwd boven op een gang in het hart van Ter Reede, aan de mooie binnentuin. ,,Dat is beter dan uit zicht op de Koudekerkseweg. We De behoefte aan een hospice wordt steeds groter maken zelfs een lift zodat het voor iedereen gemakkelijk is om even naar buiten te gaan." De gastenkamers worden groter en ook moderner, vertelt Wielaard. „Tegenwoordig is er veel vraag naar beeldbellen. We gaan zorgen dat dit allemaal perfect werkt, met goede schermen, zodat onze gasten het zelfde comfort hebben als thuis. Of misschien zelfs wel beter. Met een heel team gespecialiseerde men sen." De bouwer staat te trappelen om te beginnen. Als alles goed gaat, is het nieuwe hospice eind dit jaar al klaar. Wie goed oplet, kan zien dat de eerste voorbereidingen al zijn ge troffen. In plaats van het oude hos pice komen 'reguliere verpleeg- huisplekken'. Die kan Ter Reede ook altijd nog gebruiken. dinsdag 23 maart 2021 WA 'Azc is nog steeds een optie' Toch maar een asielzoekerscen trum in plaats van bedrijven? Of woningen voor arbeidsmigran ten? Alternatieven voor het be drijventerrein bij Nieuw- en Sint Joosland die eerder van tafel zijn geveegd worden door de Werkgroep Trekdijk toch weer naar voren geschoven. „Voor ons is dat nog steeds een optie." Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland - John de Rijke, lid werkgroep Trekdijk ui w ■i'rnrair_ hier geen i'"-1 ■:r sa...v John de Rijke (l) en Hans van Hal strijden met de Werkgroep Trekdijk al jaren tegen de komst van een bedrijventerrein bij Nieuw- en Sint Joosland. foto dirk-jan gjeltema -Krina de Visser, voorzitter dorpsvereniging Wie zijn laatste levensfase door brengt in het Vlissingse hospice, doet dat binnenkort niet meer met uitzicht op een doorgaande weg, maar aan een mooie bin nentuin. Met alle moderne ge makken. Zorgcentrum Ter Reede bouwt een nieuw en ruimer hos pice. Wendy Wagenmakers Vlissingen - Jaap Wielaard, bestuurder WVO Zorg Impressie van het nieuwe hospice. foto wvo zorg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38