JOL Speeddaten voor politici Bijlage Formule 1 Pleidooi burgemeesters om rekening te houden met zomertijd Walcheren Annemarie Jorritsma (l) en Kajsa Ollongren hebben een druk programma. Ze voeren gesprekken met alle 17 fractievoorzitters als verkenning voor de formatie P8 Seizoen 2021 wordt de beste kans voor Max Verstappen op de titel Vanuit Pijnacker naar Colijnsplaat. Wie maakt er nou zo'n overstap van een stad naar een dorpje op Noord-Beveland? Nou, Eleen en Aad Kranenburg bijvoorbeeld. Is dat geen grote overgang? 'Ach, wij settelen snel'. En meer mensen volgen, want Noord-Beveland is booming. En de huizenprijzen stijgen er daardoor explosief. zeeland 2 De verlate avondklok (van 21.00 naar 22.00 uur) zou komend week einde - met ingang van de zomer tijd - al ingevoerd kunnen worden, maar vanochtend besluit de minis terraad definitief over de lock- downregels. Verder staan er geen versoepelingen of verscherpingen op de Haagse agenda, aldus bron nen. Op het straatverbod in de avond en nacht is al sinds de invoering felle kritiek binnen en buiten het Het wordt langer licht en goed weer. Druk op handhaving is nu al groot Binnenhof. Het draagvlak neemt af, vorige week pleitte D66 nog voor snel schrappen van de regel, gisteravond pleitten de 25 burge meesters uit het Veiligheidsberaad voor latere invoering: ,,Het wordt langer licht, vanaf volgende week goed weer en half april begint ook de ramadan. De druk op de hand having is nu al groot", zei voorzit ter Hubert Bruls na afloop van het beraad. ,,Hoe goed is zo'n maatre gel dan te handhaven en in hoe verre draagt die bij aan het bestrij den van het virus?'' Minister van Justitie Ferd Grap- perhaus (CDA) noemde het ver zoek van de veiligheidsregio's een De piek van de derde golf komt echt in de tweede helft van april 'begrijpelijke, beargumenteerde suggestie'. In Den Haag wordt het voorstel een 'serieuze optie' ge noemd, volgens bronnen is dat het meest waarschijnlijke scenario, al dubt de regering over het precieze moment van invoering. Grapper- haus wil de komende tijd nog met moslimorganisaties in overleg. ,,De piek van de derde golf komt echt in de tweede helft van april. Dan is het alle hens aan dek om te voorkomen dat de situatie door slaat'', zegt hij. De ramadan begint half april. Reisadvies Het kabinet besluit vandaag ook over de verlenging van het nega tieve reisadvies voor het buiten land tot en met de meivakantie. Dat negatieve mondiale reisadvies geldt nu tot half april. Daardoor blijven alle landen op kleurcode oranje. Alleen noodzakelijke rei zen mogen.P4 en ZEELAND 1 dinsdag 23 maart 2021 Nieuwsmedia i-Vw-ïi 'Avondklok vanaf22.00uur' Het kabinet stevent af op inkor ting van de avondklok met een uur. Burgemeesters pleiten er voor dat het straatverbod om 22.00 uur moet ingaan. Op het Binnenhof lijkt daarvoor ge noeg steun aanwezig. Dat mel den ingewijden aan deze krant. Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag - Hubert Bruls, Veiligheidsberaad - Ferd Grapperhaus, minister van Justitie Stapelwolken bepalen het 11°C weerbeeld pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1