alleen krijgen we samen corona ondercontrole Het is begrijpelijk als je vragen hebt. Antwoorden vind je op coronavaccinatie.nl of bel naar 0800-1351. Het vaccineren met het coronavaccin van AstraZeneca is hervat. Afgelopen vrijdag bevestigden het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) en het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) dat het vaccin van AstraZeneca veilig en effectief is. ledereen die op de planning stond voor vaccinatie met dit vaccin krijgt vanzelf bericht. Voorzorg Ruim een week geleden werd uit voorzorg het vaccineren met het AstraZeneca-vaccin gepauzeerd. Dit is gedaan om enkele gevallen te onderzoeken van een mogelijke bijwerking die ernstig kan zijn. Het gaat om een zeer zeldzame combinatie van bloedstolsels en een verlaagd aantal bloedplaatjes. Het EMA geeft aan dat de kans op dit ziektebeeld extreem klein is. Op het moment dat de pauzeknop werd ingedrukt, waren er in Europa meer dan twintig miljoen AstraZeneca- prikken gezet en 25 gevallen bekend. Of er sprake is van een bijwerking van het vaccin is volgens het EMA nog niet aangetoond en wordt nu verder onderzocht. Welkvaccin Op advies van de Gezondheidsraad is bepaald wie met welk vaccin wordt ingeënt. Je kunt dus niet zelf een vaccin kiezen, ook niet als je de eerste prik al hebt gehad. Alle vaccins beschermen tegen ernstige ziekte door het coronavirus. Is je afspraak voor vaccinatie met het AstraZeneca-vaccin afgezegd, dan hoefje niets te doen. Je krijgt vanzelf bericht via de huisarts, de GGD of een GGZ-instelling. Zicht op bijwerkingen Na het vaccineren kun je bekende bijwerkingen ervaren, zoals spierpijn of koorts. De kans op ernstige bijwerkingen is heel klein. Toch is het nooit helemaal uit te sluiten. Daarom houden we, ook na goedkeuring, alle vaccins goed in de gaten. Je kunt ook zelf wat doen. Meld bijwerkingen bij mijnbijwerking.nl, de site van bijwerkingencentrum Lareb. Eigen keuze Om jezelf en uiteindelijk de mensen om je heen te beschermen tegen het coronavirus, is vaccineren de belangrijkste stap. Zo beschermen we de meest kwetsbaren, houden we de zorg voor iedereen toegankelijk en krijgen we stapje voor stapje meer vrijheid terug. Of je je wilt laten vaccineren is je eigen keuze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12