Politie verhoort Brech nog eens in zaak-Verstappen II LINDA AKKERMANS van Albert Heijn /Oh 6 Waar advocaat Gerald Roethof beweert dat het ongebruikelijk is dat een verdachte voor een hoger beroep nogmaals wordt gehoord, is vertegenwoordiger van de familie Verstappen Peter R. de Vries veel minder onder de in druk. ,,De familie en ik zijn in de afgelopen week ingelicht over al les wat met het hoger beroep te maken heeft. Bij die gelegenheid is ook gemeld dat men in de aan loop van het beroep Jos Brech nog een keer hoort. Men wil hem voordat de zittingen beginnen de kans geven nog een verklaring af te leggen of iets aan te vullen. De familie verwacht er niet veel van, maar vindt het goed dat men hem nog een keer de kans geeft.'' Eerder deed Jos Brech er tij dens verhoren en het grootste deel van zijn proces het zwijgen toe. Hij kwam enkel met een videoverklaring waarin hij vertelde dat hij het al levenloze lichaam van Nicky ontdekte toen hij op de Brunssummerheide wilde plassen. De rechter achtte dat ongeloofwaardig en veroor deelde Brech tot 12,5 jaar cel voor het misbruiken van Nicky met dodelijke afloop. Het OM wil niet toelichten of er hoop is dat Brech extra infor- Familie verwacht er niet veel van, maar vindt het goed dat hij de kans krijgt matie zal verstrekken. ,,Hij is ui teraard vanaf dag één al van harte uitgenodigd te praten'', zegt een woordvoerder. Bij verhoren werd veel uit de kast gehaald. Eerder kreeg Brech onder meer een pop die Nicky moest voorstellen on der zijn neus, in de hoop dat hij zou gaan praten. Dat deed hij niet. Zelfs tijdens een schouw op de Brunssummerheide, waar Nicky in 1998 verdween, bleef Brech vrijwel onbewogen. Hij zegt onschuldig te zijn. Op 6 april gaat het hoger be roep van start met een regie zitting, waarin normaliter vooral het vervolg van de zaak wordt besproken. Column Wat deden wij eigenlijk in de weekenden vóór corona? Dan vloekten wij als de oudste om godbetert 7.30 uur moest vertrekken vanaf de gure parkeer plaats van voetbalvereniging Haar steeg. En dan na de wedstrijd vlug vlug naar huis, want er was nog een verjaardag zus, een etentje zo en op zondag altijd naar het bos voor een wandeling met de hond en na afloop iets lekkers op het terras. Nou, dat lekkere is er bij mij inmid dels wel vanaf. Na een jaar van wandelen, nog meer wandelen en weer ver der wandelen komt dat wandelen mijn neus uit. Ik kan geen bospad meer zien, zucht als vrienden een wandeldate voorstellen en ren het liefst hard weg als er een uitno diging komt voor een wandelverga dering met col lega's of bijpraat- wandeling met de baas. Brr. Maar wat moet je anders hè, behalve thuisblijven en tien minuutjes gepland shoppen bij de Hema? Dus hup: wandelschoenen aan en gddn. Koffie to go dan maar? Goed idee, nee doe maar een biertje! Maar daar sta je dan met je gezel schap, kansloos op de parkeerplaats met een drankje in zo'n slappe beker op anderhalve meter afstand van elkaar. Hopelijk komen er snel versoe pelingen, hoor je jezelf zeggen. Grapjas, zegt de ander: dinsdag zal Rutte tijdens de zoveelste perscon ferentie verkondigen dat de situatie dat wéér niet toelaat Dat we nog éven vol moeten houden, maar dat er écht licht aan het einde van het bospad is. En dat volhouden zullen we doen, door stug verder te wan delen, kilometers aan een stuk. Met z'n allen de platgetreden paden op, de drukke lanen in. Moedig voorwaarts en zo. Maar godallemachtig, wat kijk ik uit naar het mo ment dat op zaterdag ochtend de wekker veel te vroeg gaat voor een voetbalwedstrijd op een guur veld. Geen koffie to go, maar gore kantinekofïïe. Héérlijk. 25% korting ah culii Met Culii van Albert Heijn tover je binnen 20 a 30 minuten een feest op je bord. Ontdek nu alle gerechten op ah.nl/culii ah culii 25% korting 25% korting 25% korting maandag 22 maart 2021 Voordat het hoger beroep in de zaak-Nicky Verstappen begint, krijgt Jos Brech nog een keer de kans bij de politie een verklaring af te leggen of zijn eerdere, zeer summiere verhaal aan te vullen. Carla van der Wal Rotterdam Jos Brech werd in augustus 2018 gearresteerd in Spanje. FOTO AP - Peter R. de Vries Wandelmoe kipmedaillons met M pesto-roomsaus £i| 2 personen Culii maakt thuis eten bijzonder. ICSPM EOAi LLOM S PE5TO ROOMSAUS gegratineerde champignons 2 personen M AH Culii bombe dame blanche 2 personen AH Culii vitello tonnato 2 personen BOMBE DAME BLANCHE Deze aanbiedingen gelden In week 12 van maandag 22 maart t/m zondag 28 maart. De AH Bonusaanbiedingen zijn alleen geldig met een AH Bonuskaart. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6