Terpstra wint in openingsweekend O O) CD Atlete Leonie Ton verlegt haar grens op rondje bij De Banjaard 11 Op een houtje touwtje-manier doet duuratlete Leonie Ton een geslaagde aanval op haar eigen Nederlands record. Maar de nieuwe afstand zal niet als zodanig erkend worden. Ook geen wereldrecord in leeftijdsklasse Ben Sellam Tiebosch et 79,740 kilometer scherpte duuratlete Leonie Ton zater dagmiddag haar Nederlandse record in een zes-uursloop flink aan. De inwoonster van Wissen- kerke kwam liefst 1806 meter verder dan in 2017. Toch gaat de nieuwe af stand niet de boeken in, omdat-ie is neergezet in een virtuele race en het rondje op vakantiepark De Banjaard niet officieel was opgemeten. ,,Maar voor mij telt-ie wel, hoor", zei ze kort na de finish. ,,Ik ben er trots op." Ton (46) deed mee aan het 'IAU 6H Virtual Solidarity Weekend'. In zo'n dertig landen legden in totaal 368 duursporters een zo groot mogelijke afstand af binnen 6 uur, ieder in hun eigen omgeving. De Noord-Beve- landse had daarvoor een vlak en rela tief beschut rondje van ongeveer 3 ki lometer uitgekozen aan de Noordzee kust. Ze startte om 10.00 uur en liep uiteindelijk net iets meer dan 26 keer hetzelfde traject. ,,Ik dacht eerst aan een parkoers van 5 kilometer, maar daar zat een stukje vals plat in", ver telde ze. ,,Dat is in het begin niet zo erg, maar na een paar uur begin je dat wel te voelen..." Aanvankelijk was de voormalige winnares van de Kustmarathon (2009) en de 11 Steden Ultraloop (2018) helemaal niet van plan haar na tionale record aan te vallen, maar het draaide daar uiteindelijk toch wel op uit. Ze wist dat ze daarvoor een ge middelde van 13 kilometer per uur moest aanhouden. Bijna de gehele tijd liep ze voor op schema en pas in het laatste halfuur trad er een beetje ver val in. Nou ja, verval... ,,Ik zakte in het laatste stuk zelfs net iets onder de 12 gemiddeld", zei ze, waarmee ze zich haast verontschuldigde. ,,In de eerste vijf uur ging het heel goed. Maar daarna werd ik misselijk en stortte ik een beetje in. Maar ik had al zoveel speling opgebouwd, dat ik dat wel kon hebben." Gangmakers De recordpoging was heel low profile. Om kwart voor 10, toen het zo'n 7 gra den was en de zon al lekker scheen, zette Ton zelf een tafeltje langs het parkoers neer, met daarop wat gelle tjes en drankjes die haar op dat mo ment enige secondant dan kon aan reiken. Voor de hulptroepen die in de uren daarna zouden komen, had ze lekkere dingen gekocht. ,,Kijk, ik heb ook koeken gekocht met de naam 'gangmakers'. Leek me wel toepasse lijk." De atlete was zeer ontspannen en aan warmlopen deed ze niet. ,,Ik heb nog genoeg tijd om warm te wor den", grapte ze. De eerste keer dat ze weer langs de bevoorrading kwam, was na zo'n 13 minuten. De twee keer na 26 minu ten. De derde keer na... Je kon er bijna de klok op gelijk zetten wanneer ze weer langs start/finish zou gaan. Pas aan het einde gingen de rondetijden richting de 15 minuten. ,,Of het mo- notoon was? Tja, je moet wat aflei ding zoeken onderweg. Ik heb lekker om me heen gekeken, gekletst met anderen die rondjes met me mee lie pen en gedacht aan een projectplan dat ik voor m'n opleiding moet schrijven. Ondertussen moet je niet te veel op de klok kijken, want dan duurt zo'n wedstrijd wel heel lang." In het laatste uur zakte weliswaar het tempo ietsje, maar de glimlach op het gezicht van Ton bleef. Drie kwar tier voor het einde meldde ze dat ze al over de 70 kilometer heen was en dat ze het record dus wel ging halen. Na afloop zag ze er - hoe bijzonder! - ook nauwelijks vermoeid uit. Ze had slechts wat pijn in haar benen. Ze vroeg een vriendin even haar schoe nen los te maken. ,,Want bukken gaat nu niet meer." Met de afstand van 79,740 kilome ter was de duuratlete zeer opgetogen. ,,Net geen 80, maar dat is dan voor de volgende keer." Ton hoopt erop dat er dit jaar weer echte wedstrijden gelo pen kunnen worden. Ze weet van een zes-uursloop in België komende zomer. ,,Misschien kan ik het record daar dan ook officieel verbreken." OBERGESSERTSHAUSEN Moun tainbikester Anne Terpstra heeft tij dens het eerste weekend van de Bun- desliga de short race gewonnen. De voormalige Zierikzeese hield in het Zuid-Duitse Obergessertshausen on der anderen wereldkampioene Pau line Ferrand-Prévot achter zich. Terpstra (30) woont in Duitsland, rijdt voor een Duitse ploeg (Ghost) en bereidt zich daarom altijd in de Bun- desliga voor op de belangrijkste wed strijden van het seizoen. In de short race van zaterdag, een wedstrijd van minder dan een half uur, was ze de sterkste op het be- sneeuwde parkoers en won ze met twee seconden verschil van landge note Anne Tauber. De Franse Ferrand- Prévot werd vierde met zes tellen ach terstand. In de long race van gisteren ver scheen Anne Terpstra niet aan het ver trek. maandag 22 maart 2021 I Karim Ben Sel lam speelt ko mend seizoen voor zondag derdeklasser Philippine. De doelman is nu nog speler van VC Vlissingen, dat uitkomt in de vierde klasse zater dag. Naast Ben Sellam heeft Philippine ko mend seizoen ook de be schikking over de keepers Tycho van de Ven en Espen Schieman. Jef frey Buren keert na één jaar terug naar Terneuzense Boys. I Gianni Tie- bosch speelt komend sei zoen voor Goes. De mid denvelder uit Etten-Leur, die in het seizoen 2018-2019 voor Hoek speelde, komt over van Stedoco. Tie- bosch had zijn contract bij die club al met één jaar verlengd maar de over eenkomst werd alsnog verbro ken. Bij Goes tekent de oud speler van TOP Oss en Baronie voor twee jaar. Bijna 80 kilometer in 6 uur (en toch nauwelijks moe) Roeland van Vliet De Banjaard De uitslag van het 'IAU 6H Vir tual Solidarity Weekend' wordt waarschijnlijk pas vandaag be kend. Dat Leonie Ton hoog zal eindigen, lijkt wel duidelijk. Haar afstand van 79,740 meter is na melijk een wereldrecord bij de 45- tot 49-jarigen, maar zal ook niet erkend worden. De Oostenrijkse Sabine Hofer houdt met 78,271 kilometer het wereldrecord in die leeftijdscate gorie. Het algehele wereldrecord staat met 85,492 kilometer op naam van de Duitse Nele Alder- Baerens. Leonie Ton toont na 6 uur haar horloge: er staat een afstand van 79,74 kilometer op. foto johan van der heijden O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43