Middenvelder Tiebosch kiest toch voor overstap naar Goes 10 Suarez weer belangrijk voor Atléti Pieters laat zege aan teamgenote Atlético Madrid heeft zich moeizaam hersteld van de midweekse uitschakeling in de Champions League. Vier dagen na de nederlaag bij Chelsea (2-0) behaalde de Spaanse kop loper tegen degradatiekandi daat Deportivo Alavés een be nauwde zege: 1-0. Luis SuSrez bracht in de 54e minuut de kostbare treffer (zijn negen tiende dit seizoen) op zijn naam. Hij was niet de enige ge vierde man bij de thuisclub. Doelman Jan Oblak keerde in de 86e minuut een strafschop van Joselu en stelde daardoor 3 punten veilig. SuSrez was afge lopen woensdag in Londen nog boos op zijn trainer Diego Si- meone. Hij werd na nog geen uur gewisseld in de return te gen Chelsea in de achtste fina les van de Champions League. Simeone stelde de oud-Ajacied tegen Deportivo Alavés echter meteen weer op en daar had hij achteraf zeker geen spijt van. Kasatkina volgt Bertens op Ziyech scoort, Chelsea door Shiffrin mist 70ste WB-zege v,;' De Luxemburgse Christine Maje- rus heeft haar ploeg SD Worx op nieuw een zege bezorgd. Majerus zegevierde in de Omloop van de Westhoek-Memorial Stive Ver- maut, een koers in het Belgische Ichtegem. Ze dankte haar over winning aan haar Nederlandse ploeggenote Amy Pieters. De voormalig Europees kampioene liet de sprint lopen. Achter het tweetal was de derde plaats voor een andere Neder landse, Thalita de Jong. Ze won de sprint van een eerste achter- >9 volgende groep op meer dan 2 minuten van Majerus. Amy Pieters had woensdag No- kere Koerse gewonnen. De zege van teamgenote Christine Maje- rus was de zesde van het seizoen voor SD Worx. Borghini wint, Vos tweede Williams zegt Miami Open af Luiten ver van topklassering Twee keer goud voor TeamNL Hij tekent voor twee jaar en is voor de ploeg van trainer Kevin Hollan der de achtste nieuwe speler. ,,Er zijn privé wat zaken veranderd'', legt Tiebosch uit. ,,Daarom heb ik Stedoco gevraagd of ik onder de contractverlenging uit kon. Daarna was ik er snel uit met Goes. Ik had in een eerder stadium ook al contact met de club gehad, toen ik weinig aan spelen toe kwam. Nisant Jagernath, die van Halsteren naar Goes komt, ken ik ook goed. We komen uit dezelfde regio.'' Met Jelle Klap en Sven Mbikulu, nu spelers van Goes, hield Tiebosch contact na hun gezamenlijke tijd bij Hoek. ,,Ik zie Jelle nu bijna dage lijks, omdat we collega's zijn'', ver telt de middenvelder. ,,Dat heeft ook wel meegespeeld.'' Tiebosch maakte namens Ste- doco de laatste treffer van dit sei zoen. Uitgerekend in en tegen Goes schoot hij in oktober een vrije trap achter doelman Matthew Lentink (0-2). Daarna werd de competitie vanwege het coronavirus stilgelegd. Stedoco was op dat moment koplo per in de derde divisie, het sparte lende Goes was de puntloze hek kensluiter. Ze willen iets nieuws opbouwen en iedereen weet dat het beter zal moeten Tiebosch: ,,Goes had het dit sei zoen moeilijk. Ze willen iets nieuws opbouwen en iedereen weet dat het beter zal moeten. Ik heb er een goed gevoel bij.'' De 24- jarige middenvelder is na Finn Murre, Reza Maipauw, Sylvio Hage (allen Kloetinge), Julian van de Kreeke, Nishant Jagernath (beiden Halsteren), Quinten Brandenbarg (De Meern) en Lloyd Brandenbarg (DVSU) de achtste nieuwe speler. Goes is nog op zoek naar een spits. Technische man Hugo Barends dacht vorige week Fouad Idabdel- hay binnen te hebben. De oud-prof koos er echter voor om toch bij Hal steren te blijven. Van de huidige se lectie van Goes hebben negen spe lers aangegeven ook komend sei zoen voor de derdedivisionist te spelen. Onder anderen doelman Brian Meulmeester (naar Arnemui- den), Thomas de Rijke (Kloetinge), en Siebe Schets (Excelsior'31) ver trekken bij Goes. maandag 22 maart 2021 PM MADRID PIJNLIJK VERLIES RONALDO CO SINT-PETERSBURG Tennisster Daria Ka satkina heeft het WTA-toernooi van Sint-Petersburg op haar naam geschre ven, dat vorige twee edities door Kiki Bertens is gewon nen. De 23-jarige Russin won de finale na opgave van haar landgenote Marga rita Gasparyan. Ka- satkina leidde op dat moment met 2-1 in de tweede set en had de eerste set met 6-3 gewonnen. LONDEN Met Hakim Ziyech (foto) scorend als in valler (de 2-0) heeft Chelsea zich ge plaatst voor de halve finales van de strijd om de FA Cup. De ploeg van Thomas Tuchel was thuis te sterk voor Sheffield United: 2-0. LENZERHEIDE Skiester Alice Ro binson heeft de laat ste reuzenslalom om de wereldbeker ge wonnen. De Nieuw- Zeelandse (19) was vierde na de eerste run, maar verbeterde zich dermate dat ze de Amerikaanse Mi- kaela Shiffrin van de zege kon houden in het Zwitserse Len- zerheide, die 28 honderdsten tekort kwam voor haar ze ventigste wereldbe kerzege. ri.i,-*.:-*' - \V v 'I Juventus is in de strijd om de landstitel verder achterop geraakt. De titelverdediger ging op eigen veld pijnlijk onderuit tegen laagvlieger Benevento: 0-1. De Argentijn Adolfo Gaich maakte in de 69e minuut het doelpunt na een blunder van middenvelder Arthur bij het uitverdedigen. International Matthijs de Ligt speelde de gehele wedstrijd bij Juventus, waar Ronaldo puntenverlies niet kon voor komen. foto reuters ICHTEGEM Amy Pieters. foto cor vos CITTIGLIO De Italiaanse Elisa Longo Borghini van Trek-Segafredo heeft de Trofeo Alfredo Binda gewonnen, de tweede wielerkoers van dit seizoen uit de UCI WorldTour. De Nederlandse renster Marianne Vos van Jumbo-Visma, die de koers vier keer won, sprintte overtuigend naar de tweede plaats op ruim anderhalve minuut van de winna res. MIAMI Tennisster Serena Williams (foto) heeft zich afgemeld voor de Miami Open. De 39-ja- rige Amerikaanse trok zich terug omdat ze nog aan het herstellen is van een ingreep aan haar mond. NAIROBI Golfer Joost Luiten heeft ook in het Kenia Open niet om de zege kunnen meespelen. De zesvoudig winnaar op de European Tour eindigde op de golf baan in Nairobi na een slotronde van 70 sla gen als gedeeld 41ste met een eindscore van 276 slagen (8 onder par). Een eagle op hole 6 was het enige hoogtepunt van de vierde ronde van Luiten. MARSEILLE Op de derde dag van de internationale zwemwedstrijden in het kader van de FFN Golden Tour in Mar seille heeft TeamNL nog eens twee keer goud in de wacht ge sleept. Kira Toussaint was met 2.12,06 de beste op de 200 meter rugslag. Arno Kamminga was suc cesvol op de school slag. Hij won de 100 meter schoolslag in 59,20. Gianni Tiebosch speelt komend seizoen voor Goes. De midden velder uit Etten-Leur, die in het seizoen 2018-2019 bij Hoek voetbalde, had zijn contract bij Stedoco eerder al met een jaar verlengd. Die overeenkomst is nu verbroken, waardoor Tie- bosch de overstap naar Goes kan maken. Barry van der Hooft Etten-Leur -Gianni Tiebosch (24) Gianni Tiebosch als speler van Hoek. FOTO PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42