Tokio-gangers al jaar zonder competitie Stuyven pakt mooiste overwinning van zijn leven 9 WINNAAR ,,In Nederland ben ik de enige to renspringer, ik heb geen concur rentie om mee te trainen. Dus ben ik maar wedstrijdjes tegen mezelf gaan springen. Ik stelde me er he lemaal op in: deed een warming- up, inspringen, dan even het wa ter uit en daarna de vijf verschil lende sprongen. Je weet zelf wat een goede sprong is, en mijn coach gaf scores. En tóch blijft het an ders. Het is je eigen bad, je eigen coach. Als die zei dat het goed was, dacht ik: ja, dat zeg je omdat je mijn coach bent. ,,Het was soms mentaal heel moeilijk, het afgelopen jaar. Je traint voor een doel, je wilt je me ten en laten zien wat je hebt ge leerd. Op sommige dagen dacht ik: waar doe ik het voor? Dan sleepte ik me naar de training. Je weet ook niet waar je staat. Andere landen hebben wel het voordeel van meerdere goede torenspringers. ,,Kijk, de sprongen oefent ieder een honderd keer per dag. De kunst van schoonspringen is juist presteren onder druk. Nu trainen we zonder druk en is-ie er straks ineens, die olympische wed strijd." Tisha Volleman (21) Sport: turnen Laatste wedstrijd: World Cup in Cottbus, 21-24 november 2019 Eerstvolgende wedstrijd: EK in Basel, 21-25 april 2021? ,,Wat ik het meest mis, is de wed strijdspanning. De kick die het geeft als alles waar je zo superhard voor traint op zijn plek valt. Het gevoel van alle puzzelstukjes op zijn plek, op het moment dat het moet, is zo fijn. ,,Maar mijn motivatie heeft nooit onder de situatie geleden. Ik turn vanuit de passie voor de sport. Vanaf het moment dat de Olympische Spelen werden uitge steld, heb ik voor mezelf een an dere mindset gecreëerd. Er was nu meer tijd om andere elementen te trainen. Ik kan in Tokio 2021 din gen laten zien die ik in Tokio 2020 nog niet kon. Maar hoe ik er pre cies voor sta, weet ik niet. Geen idee hoe concurrenten met zo'n jaar omgaan, welke landen er in lockdown zitten, waar je wel of niet mag doortrainen. Ik word er niet onrustig van, we hebben nog een paar maanden. Maar er moet Alles of niets Matthijs Büchli (28) Sport: baanwielrennen Laatste wedstrijd: WK in Ber lijn, 26 februari-1 maart 2020 Eerstvolgende wedstrijd: Nati ons Cup in Hongkong, 13-16 mei ,,Voor mij geldt: om echt beter te worden, moet ik verschrikkelijk hard trainen. Maar het is lastig om daar gemotiveerd voor te blijven, als er helemaal geen wedstrijd aankomt. Daarom had ik het vorig jaar echt moeilijk, nadat de Olym pische Spelen werden afgelast. Ik had me helemaal ingesteld op To kio, alles was even kut. Dus heb ik vanaf april drie maanden stevig gas teruggenomen. Veertien, vijf tien maanden trainen zonder wedstrijden, dat kon ik niet. Vanaf augustus, een jaar voor de Spelen, ben ik weer volle bak begonnen. ,,Voor april stond er een Nations Cup gepland in Engeland. Maar die gaat niet door. In mei is de vol gende in Hongkong, maar voorlo pig moet je daar eerst drie weken in quarantaine. Dat gaat natuurlijk niemand doen. Dus hoe positief ingesteld ik ook ben, ik zie dat somber in. We zijn nu meer dan een jaar verder en het kan nog steeds allemaal niet. J e voelt je een beetje half normaal, je sport om het sporten. Daar sport ik normaal niet voor, j e wilt winnen. Dat hele ding ontbreekt. En straks komt al les ineens aan op één wedstrijd. Heel vaag. ,,Keirin, een ervaringsonderdeel dat draait om tactiek, kun je niet simuleren. De komende tijd ga ik video's van oude races afdraaien. Wat deed ik toen op welk mo ment, wat deed die ander? Hope lijk kan ik mijn hersenen foppen door te doen alsof er wel een wed strijd is.'' Celine van Duijn (28) World Series in Mont real, 28 februari-i maart 2020 maandag 22 maart 2021 GO WHetti KOLOS Een deel van de Nederlandse olympische ploeg moet het al ruim een jaar zonder officiële competitie doen. Hoe is dat, met nog maar vier maanden te gaan voor de belangrijkste wedstrijd van hun carrière? Rik Spekenbrink Cup in Tokio, 18-23 april 2021? Stuyven won eerder in zijn loop baan al Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne. Hij kiest in de monumentale koers Milaan-San Remo precies het goede moment in de laatste kilo meters. Hij gokt en wint waar anderen wachten en naar elkaar kijken. ,,Ik voelde me heel de dag al goed", vertelt Stuyven. ,,Op de top van de Poggio zag ik dat er nog veel snelle mannen in de voorste groep zaten. Ik wist toen dat ik alles of niets moest spe len'', aldus de Belg van het team Trek-Segafredo. ,,Na de afdaling van de Poggio zag ik mijn kans en ben ik all in gegaan. Gelukkig kon ik het vol houden tot de finish. Of je nu wint met een meter voorsprong of met een centimeter maakt niet uit. Alleen de overwinning telt. Het is gewoon geweldig dat ik het heb afgemaakt", besluit de winnaar van de wielerklassieker Milaan-San Remo. MILAAN Ze hebben net drie honderd kilometer afgezien, maar Quinn Simmons en Ryan Cullen staan voor het podium op de Via Roma te wachten op hun ploegmaat Jasper Stuyven (28). De Belg heeft zo juist met Milaan-San Remo de mooiste wedstrijd van zijn leven gewonnen. Als Stuyven de pro- secco leegspuit, juichen zijn twee ploeggenoten hem als jonge fans toe. Mullen krijgt de fles met bubbels. Even later, in de teambus van hun ploeg Trek-Segafredo, gaat het feestje vrolijk verder. De ren ners hossen in de bus van links naar rechts op de klanken van Snollebollekes. Milaan-San Remo-winnaar Stuyven met zijn prijs. foto cor vos Rotterdam 2021? Sport: schoonspringen Laatste wedstrijd: Eerstvolgende wedstrijd: World GETTY, AP, ADAM Volleman (I), Van Duijn (m) en Bü chli. FOTO'S DAVY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41