II 8 WIELRENNEN MILAAN-SAN REMO .mmv-wniw Vijfde werd Mathieu van der Poel (26) zaterdag in Milaan-San Remo, gewonnen door de Belg Jasper Stuyven. De Nederlandse superster op wielen is nog niet verliefd op één van de vijf wielermonumenten. De vraag is of dat ooit wel komt. ,,Ik heb nog een x-aantal jaren.'' Milaan-San Remo is fietsen op die prachtige kustweg parallel aan de Middellandse Zee, langs palmbo men en idyllische dorpjes. De zon die de Bloemenrivièra verwamt, het windje deze editie in de rug. La Primavera, het voorjaar. De aan komst op de statige Via Roma vlak na de Ligurische heuvels, de Poggio en de Cipressa. Begrippen in de wielerwereld. Maar de Italiaanse klassieker van bijna driehonderd kilometer is óók dit: een saaie aanloop naar het laat ste explosieve uur. Wachten, drin gen, uitwijken, positie kiezen, drummen, wéér positie kiezen. De Deze koers hoort niet bij mijn favorieten. Dat gevaarlijke en hectische is niks finale is ook gokken. Eén foute keuze is fataal. De sterkste wint niet altijd, de slimste meestal wel. Niet dat Van der Poel daar per se iets te gen heeft. Maar in vrijwel alles is Milaan-San Remo de koers waar Van der Poel met van houdt en dan vooral dit: de voorspelbaarheid. So lo's, avontuurtjes? Het is zelfmoord in deze wedstrijd. Maar óók het dringen en positie kiezen in het peloton is niet zijn hobby. Te vaak zit Van der Poel te ver van achteren geplaatst. In de sprint in San Remo, maar ook als Julian Alaphilippe demarreert op de Poggio. Het gebeurt vaker, on danks al zijn verbluffende staaltjes, dat hij niet zit waar hij moet zitten. Vorige week ook nog in Tirreno- Adriatico toen Alaphilippe de etappe won. Door zijn extreme kwaliteiten kan hij foutjes vaak goedmaken. Of natuurlijk gewoon al demarreren op tientallen kilo meters van de streep. Laat dat nu precies niet kunnen in Milaan-San Remo. Gevoelens Zelf is Van der Poel wel duidelijk als wedstrijd een keer te winnen. ,,Maar ik heb nog wel een x-aantal jaren.'' Monumenten Na zijn zege in Strade Bianche ont stond de discussie: kan Van der Poel alle vijf wielermonumenten win nen? De Ronde van Vlaanderen heeft hij sinds vorig jaar. Daar zou den dan Parijs-Roubaix, Luik-Bas tenaken-Luik, de Ronde van Lom- bardije en dus ook Milaan-San Remo bij moeten komen. Vader Adrie gelooft er wel in dat het kan. Net als vertrouwensman en ploeg leider Christoph Roodhooft. De hoofdrolspeler zelf is wat terug houdender. Geen gespeelde bescheidenheid, wél een realistische kijk op de wer kelijkheid. Dit weekend bewees nog maar eens dat winnen niet vanzelfsprekend is. Zelfs niet voor Mathieu van der Poel. Voor de rest van het peloton was het fijn dat Stuyven won en niet één van de topfavorieten. Stuyven is een meer dan goede renner, geen wereldtop per. Het moet de rest van het pelo ton, met de Vlaamse koersen in aantocht, wat hoop geven. Mathieu van der Poel is geen robot. Wout van Aert en Julian Alaphilippe zijn dat ook niet. hem wordt gevraagd naar zijn ge voel voor deze wedstrijd. Dit was zijn tweede deelname. Vorig jaar zat hij niet mee toen winnaar Wout van Aert en Alaphilippe hun slag sloegen op de Poggio. Van der Poel werd toen teleurstellend dertiende in het groepje vlak achter het duo. En nu dus een vijfde plek. Begint hij zachtjesaan een beetje gevoelens te krijgen voor La Primavera? Na nul seconden bedenktijd: ,,Nee, nee. Deze hoort zeker niet bij mijn favo riete koersen. De laatste honderd kilometer langs de kust vind ik wel mooi, hoor. Maar dat gevaarlijke en hectische gedoe is niks.'' Humeur Zijn humeur is er niet bepaald min der om. Van der Poel is, ook als de adrenaline in de finishstraat nog door zijn lijf pompt, opgewekt en realistisch. Stuyven is de verdiende winnaar, zegt hij. Hij bedankt keu rig zijn ploegmaten, terwijl die hem toch ook wat beter hadden moeten positioneren. Hij trekt de conclusie die hij vooraf ook al had getrokken: Milaan-San Remo, het wordt een enorme opgave om die maandag 22 maart 2021 GO HW1WW Bij VDP nog geen vlinders in buik voor La Primavera Daniël Dwarswaard Milaan - Mathieu van der Poel (26) Mathieu van der Poel van de ploeg Alpecin-Fenix voor kasteel Ca- stello Sforzesco in Milaan. foto lapresse Van der Poel vooraf aan de start van Milaan-San Remo. foto cor vos Mathieu van der Poel in het gedrang tijdens Milaan-San Remo, naast wereldkampioen Julian Alaphilippe. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40