Karlsson krijgt kriebels van de grote Zlatan 5 keuzes maken. Als je vier, vijf grote kansen krijgt, móét je jezelf belo nen. Dan wordt het ook mentaal makkelijker. Daar moeten we on derling over blijven praten, straks al meteen in de bus terug.'' Dan de langere termijn. De PSV- top zet in op een tweede jaar Roger Schmidt, waarin het dan met alle opgedane ervaringen beter moet gaan. Maar zijn de problemen straks op te lossen met een paar be tere spelers? Of zijn strijdplan/speelwijze te wankel en moet dat op de schop? Van dat laatste wil Schmidt zelf nog altijd niks weten. ,,AZ heeft dit seizoen vijf keer tegen ons ge scoord, maar geen enkele grote, echt uitgespeelde kans gehad'', zei hij in Alkmaar. ,,Het ligt in mijn ogen dus niet aan onze speelwijze, maar aan dat wij niet goed genoeg omgaan met bepalende momenten in een wedstrijd. En of het nu tegen Ajax, Feyenoord of ADO Den Haag is, maakt niet uit. We hebben daar door al zó veel punten verloren. Dat moeten we verbeteren. En ik geloof erin dat dat lukt.'' Voor PSV was het gisteren ook nog eens de zestiende topper op rij zonder zege. Uit het rijtje Ajax, Fey- enoord en AZ komen Schmidt en zijn team in de laatste zeven speel rondes niemand meer tegen. AZ heeft nog wel één topper voor de boeg en daarin kan Ajax op 24 april mogelijk nog een interessante rol spelen. Stel dat ze in Amsterdam tegen die tijd nog vol in de Europa League zitten en net de bekerfinale hebben gewonnen en ook al zo goed als kampioen zijn, met wie spelen ze dan tegen AZ? Het tweede Champions League ticket dat straks naar Alkmaar gaat en niet naar Eindhoven? Bij Ajax zullen ze dat prima vinden. Nik Kok Alkmaar Eerder deze week was er de mede deling dat hij zich mag gaan mel den voor het Zweedse nationale team. Niet voor de eerste keer, maar wel voor het eerst met de grote jongens. En één grote jongen in het bijzonder: Zlatan Ibrahimo- vic. De Zweedse superster keert na bijna vijf jaar terug bij het natio nale team en Karlsson kijkt uit naar een ontmoeting. ,,Daar ben ik toch wel een beetje opgewonden door." In de catacomben van het AZ- stadion krijgt de rechtsbenige linksbuiten na afloop een welge meende knuffel van teamgenoot Owen Wijndal, die hem succes wenst, en een harde boks van My ron Boadu. AZ-trainer Pascal Jan sen, die volgende week een ge sprek heeft met AZ-directeur Max Huiberts over zijn toekomst, moest Karlsson deze week weer even 'op aarde terugbrengen' na het telefoontje met de Zweedse bondscoach. ,,Het deed echt wat met hem." Ze weten bij AZ allemaal hoe bijzonder het voor de Zweed wordt de komende anderhalve week. ,,Zlatan was altijd al mijn idool, maar het zal nu wel anders zijn nu ik met hem ga spelen. Ik volg hem al sinds ik klein ben. Hij heeft het Zweedse voetbal naar een hoger niveau gebracht. Zijn te rugkeer bij Zweden is heel bijzon der. Alleen al vanwege zijn leeftijd. Je moet de keeper altijd proberen te verrassen Maar hij levert nog steeds natuur lijk." Ibrahimovic (39) scoorde al 25 keer in 33 duels in de Serie A sinds zijn terugkeer bij AC Milan in ja nuari 2020. Vermoedelijk had Zla- tan het niet direct een goed idee gevonden dat Karlsson bij de eer ste dreigende situatie voor het PSV-doel koos voor een schot in plaats van een voorzet op de spits. Maar de buitenspeler had er succes mee tegen PSV en schoot al na vier minuten raak in de korte hoek. ,,Dat is iets waar we het deze week vaak over gehad hebben", zo zei AZ-trainer Pascal Jansen na de wedstrijd. ,,We hebben het gehad over variatie. Tegen VVV maakte Jesper een geweldige goal in de verre hoek. Nu koos hij voor de an dere hoek. We hebben met hem geboomd over hoe Marc Overmars en Arjen Robben dat deden." ,,Je moet de keeper altijd probe ren te verrassen", zegt Karlsson zelf. ,,En niet te hard schieten. Dat hoeft helemaal niet." Hij is nu bij zeventien doelpunten betrokken dit seizoen (negen goals en acht assists) en daarmee na aanvoerder Teun Koopmeiners de waardevol ste speler van AZ. ,,Ik ben in goede vorm, maar ik kan altijd beter, moet ik zeggen. Ik leer nog steeds. In de wedstrijd te gen PSV in Eindhoven was ik bij voorbeeld niet goed. Deze keer was ik beter. Het zijn harde ge vechten die ik hier uitvecht met de verdedigers. Daar heb ik aan moe ten wennen. Ik heb slimmer leren spelen. Dat kwam er vandaag te gen PSV goed uit." maandag 22 maart 2021 GO in dezelfde patronen De AZ-spelers Albert Gudmundsson (links) en Jonas Svensson (rechts) maken het PSV'er Mario Götze lastig. foto pro shots/marcel van dorst De mooiste week uit zijn voet balleven bekroonde Jesper Karlsson (22) gistermiddag met een fraaie goal en een nuttige assist in de eredivisietopper tegen PSV. Daardoor zit hij met zijn club AZ nog volop in de race voor de felbegeerde tweede plaats. M Jesper Karlsson (rechts) viert zijn openingstreffer tegen PSV met linksback Owen Wijndal. FOTO PRO SHOTS/MARCEL VAN DORST -Jesper Karlsson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37