ergernis opwekt in Berghuis de Kuip 1-1 rfto Geertruida vervangt Timber bij Jong Oranje 3 En in de tweede helft trok de aan staande kampioen die lijn even door toen Davy Klaassen de vijfde treffer op aangeven van David Neres binnen knikte. Meer schade bleef ADO be spaard. Niet dat Ajax na tal van wissels geen kansen meer kreeg. Zo zagen Zakaria Labyad en Oussama Idrissi in hun drang om het scorebord ook te halen Lassina Traoré over het hoofd. Mede daardoor bleef de eerste spits van voor de winterstop zonder treffer bij zijn eerste minuten van het jaar. Aan de titelstrijd verandert dat niets. Ajax heeft niet alleen veertien verlies- punten minder dan PSV. Ook het doel saldo (+35 ten opzichte van de Eindho- venaren) kan als extra punt worden ge zien. Daardoor rest nog de vraag wanneer Ajax, dat op 18 april nog de bekerfinale tegen Vitesse speelt, de schaal zal hij sen. Erik ten Hag wilde de voorbije maand nog weinig weten van een 'vo- rentscheidung' en de 35ste landstitel. ,,Ik heb nog nooit een club in februari of maart kampioen zien worden", stelde de coach telkens stoïcijns. Inmiddels ligt hij op koers om in april de schaal de lucht in te duwen. Met nog een beetje hulp van de geloste achter volgers, kroont Ajax zich bij zeges op Heerenveen en rKc eind april mogelijk al tot kampioen, als AZ in de Johan Cruijff Arena de tegenstander is. De wedstrijden tegen Vitesse, Feyenoord en Utrecht - die laatste wordt telkens uitgesteld vanwege de voortdurende Europese campagne van Ajax - doen er dan mogelijk niet eens meer toe. Daar door kan de organisatie (bescheiden) festiviteiten verder in de steigers zetten en de trainer zijn prioriteit zelfs verleg gen naar de bekertoernooi. JEUGD-EK De Rotterdammers maakten een futloze indruk en negeerden de waarschuwingen die FC Emmen keer op keer gaf. Toen er dertien minuten voor tijd uit een straf schop alsnog de 1-1 op het score bord verscheen, nadat scheids rechter Kevin Blom op advies van de VAR nog eens naar de overtre ding van Lutsharel Geertruida op Caner Cavlan ging kijken, kwam Feyenoord niet eens meer tot een fatsoenlijk slotoffensief. Met een van richting veranderd schot had Orkun Kökcu Feyenoord nog op weg geholpen Steven Berghuis meldt zich door interlandverplichtingen pas over ruim een week weer bij Feyenoord en dat is misschien maar goed ook. De aanvoerder van de Rotterdam- mers liep al met de pest in zijn lijf rond omdat Feyenoord een achter hoedegevecht moet voeren om plek vier in de eredivisie. Na het 1-1-gelijkspel tegen hekkensluiter FC Emmen was zijn gemoedstoe stand er bepaald niet beter op ge worden. In de Kuip is het gevoel van er gernis en irritatie echter weder zijds. Dat Steven Berghuis met af stand de beste speler van Feyen- oord is, daar is iedereen het eigen lijk wel over eens. Maar dat de rechterspits niet bepaald een mo tivator is in Rotterdam-Zuid óók. Zijn medespelers hadden hem op vrijdag in aanloop naar de wed strijd al woedend op het trainings veld met een cornervlag in zijn handen zien staan na een fel duel met Tyrell Malacia. Op de wed strijddag leek de stemming nog niet opgeklaard bij de internatio nal en het zeer teleurstellende ge lijkspel tegen Emmen versterkte het chagrijn nog meer. Afkeurende reacties Dat laatste is ook een verantwoor delijkheid van de trainer uiteraard, los van het feit dat Feyenoord ui teraard nooit punten mag morsen in eigen stadion tegen de hekken sluiter. Dat Berghuis binnen de lijn bepaalt wat er gebeurt, is dui delijk. Er zijn spelers bij Feyenoord die, eenmaal in balbezit, niet we ten hoe snel ze kijken of Berghuis de bal wil hebben. Ze vrezen de af keurende reacties van de aanvoer der. Dick Advocaat nam hem voor camera's altijd in bescherming. Berghuis weet ook dat hij als er niet staat er maar weinig spelers zijn die de rol als beslissende fac tor kunnen overnemen. Het frus treert hem tot op het bot. Berghuis moet bij Oranje weer even op adem komen. Maar een maal terug wacht hem ook een forse verantwoordelijkheid in de Kuip. Advocaat en de clubleiding hebben hem heel belangrijk ge maakt, het lijkt te laat om een spe ler die zijn taken niet uitvoert nu nog te slachtofferen. En bovendien weet Advocaat ook: Feyenoord is met Berghuis al slechts de num mer vijf van Nederland. Zonder de topscorer is een verdere daling op de ranglijst zelfs niet uitgesloten. maandag 22 maart 2021 GO Routinier Daley Blind feliciteert de talentvolle Brian Brobbey, nadat de laatste voor 2-0 heeft gezorgd. Blind, die zich van daag bij Oranje meldt, maakte de 90 minuten vol. foto PRO SHOTS/JASPER RUHE Jurriën Timber (19) doet van wege een coronabesmetting niet mee aan de poulefase van het EK met Jong Oranje, dat komende woensdag be gint in Hongarije. Feyenoord- verdediger Lutsharel Geer truida (20) zal zich vandaag in Zeist melden als zijn vervan ger. Vanwege ziekte moest Timber afgelopen week de wedstrij den tegen PEC Zwolle (0-2) en Young Boys (0-2) al mis sen. Ook tegen ADO Den Haag was de negentienjarige verdediger gisteravond niet van de partij bij de koploper van de eredivisie. Timber speelde dit seizoen al negen tien duels voor Ajax. Voor Feyenoord-verdediger Geertruida is het voor het eerst dat hij bij de definitieve selectie van Jong Oranje- coach Erwin van de Looi zit. De twintigjarige verdediger uit Rotterdam, die als rechts back, centrale verdediger en op het middenveld uit de voe ten kan, scoorde dit seizoen al acht keer in dertig wedstrij den voor Feyenoord. Lutsharel Geertruida. FOTO PRO SHOTS/MISCHA KEEMINK o 37. Kökcü 1-0 1-1 79. De Leeuw (pen.) Opstellingen Marsman Verrips Geertruida Bijl Botteghin Araujo Senesi Bakker Malacia Cavlan Teixeira K. Frei 67. Jofcjensen Bernadou Toornstra pena Kökcü 87. Gladon Berghuis Vlak Linssen 81. Bozenik 82. Vos Adzic Sinisterra 58. Laursen 81. Balde De Leeuw Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35