Medeli den Waarom 5-0 2 EREDIVISIE AJAX - ADO DEN HAAG Ajax freewheelt naar de 35ste landstitel. In het armetierige ADO Den Haag maakte de ongenaakbare koploper het volgende slachtoffer. Door een 5-0- overwinning en een nederlaag van PSV kan Ajax in april al met de dubbel staan. De laatste nederlaag van Ajax dateert van 9 december maandag 22 maart 2021 COLUMN HUGO BORST schrijver stelde in de zomer van 1969: 'Feijenoord is een zéér zwakke club. De bestuurders zijn omkoopbaar, de velden slecht, de tribunes wrak en de spelers stuk voor stuk door drank ondermijnd.' Om er nog pesteriger aan toe te voegen: 'U niet zonder aarzeling een goed sei zoen toegewenst.' Als we het even over die boeg gooien, zou je in 2021 zonder overdrijving kunnen stellen dat Fey- enoords beste speler een etterbak is; dat - bizar - Feyenoords slechtste speler ooit vier jaar terug vir tueel de duurste clubspeler aller tijden was; dat Feyenoords trainer een bejaarde is die geen grip meer heeft op zijn spelers; dat de algemeen direc teur van Feyenoord een zwakkeling is. Maar zaterdagavond had ik medelijden met de spandoeken in de Kuip. En met het Legioen thuis. Hemeltje, wat is het mis. Het elftal van Dick Advo caat heeft heus een paar aardige spelers, maar die jongens worden niet tot het uiterste gedreven. Er is geen samenhang. Er is geen vreugde. De buiten landers balen van een loonoffer, de talentvolle jonkies worden niet om ringd door voetballers als Blind en Tadic en de ve dette is het niet met zijn trainer eens over de spelop vatting - en dus botste het zaterdag wéér. De clubleiding dan. Vroeger had je vadertje Kieboom en weer later Jo- rien van den Herik. Bazen. Baasspelers. Echte leiders. Ze ritselden geld voor de club. Hun gezag stond bui ten kijf. Ze waren medever antwoordelijk voor het winnen van grote prijzen. Tja, dan nu. Dat filmpje over die restitutie. Het is gebedel. Een algemeen directeur maakt geen knie val. Zeker niet als het te laat is. (Toch wil ik geschreven hebben dat ik me Mark Koevermans voor altijd herinner als een jonge held. 1993 was een kampioensjaar voor de club, maar hoe Koevermans destijds Sergi Bruguera uit schakelde en het Nederlands tennisteam een ronde verder bracht in de Davis Cup, dat was sporthistorie. Om kippenvel van te krijgen.) Feyenoord-supporters zijn ontevreden of boos. Na ADO Den Haag is Feyenoord de slechts geleide club van Nederland. Wat te doen? Als ik een sei zoenkaart bezat voor Feyenoord en ik had het geld kunnen missen, dan zou ik niet om restitutie vra gen. Het moet goed voelen dat Mark Koevermans (en de rest) van jou afhankelijk is. Hij (zij) staat (staan) bij jou, de supporter, in het krijt. Daar kun je hem (hen) eeuwig aan herinneren. Terug naar Bomans in 1969 die Feyenoord een zeer zwakke club vond, bestaande uit voetballers die zuipschuiten waren, spelend in een gammel stadion, leunend op omkoopbare bestuurders. Een jaar later was Feyenoord kampioen van Europa en de wereld. Niets is wat je denkt. Misschien zit er beleid ach ter dit beroerde jaar. Stel nou dat dit bedroevende seizoen bewust zo is gepland om met die docu mentaire over de club Gouden Kalveren te winnen en Grammy's en Oscars. En dankzij wereldwijde doorverkoop van de film wordt maar liefst 150 mil joen vergaard. Daarvan zal Feyenoord vijf gewel dige spelers kopen die het elftal van de visionaire coach Arne Slot in 2022 landskampioen zullen ma ken. In 2023 wint Feyenoord de Champions League. Het komt aan op verbeelding, en volhouden. Na ADO is Feyenoord de slechtst geleide club van Nederland Luhukay zorgt nog niet voor ommekeer Sparta laat zege toch nog glippen In de laatste wedstrijd voor de interlandperiode nam Ajax het laatste beetje spanning in de ti telstrijd weg. Daar leek bij de jaarwisseling, toen PSV op een punt volgde, nog zoveel sprake van. In de dertien speelronden die volgden vergrootte de koplo per het gat met evenveel verlies- punten. De laatste nederlaag? Op 9 de cember tegen Atalanta Bergamo. Sindsdien is Ajax 23 duels onge slagen. PSV was de enige ploeg die Ajax dit jaar tweemaal van winst afhield. Dat op Ajax in 2021 geen maat staat, ervoer ook ADO gister avond. Gezien de vorm van beide ploegen was het niet de vraag of de favoriet ook winnend aan de interlandbreak zou begin nen, maar vooral hoeveel genade Ajax met de hekkensluiter zou hebben. Daar was in december, toen Ajax ADO nog terug liet ko men naar 2-4, wel sprake van ge weest. Het antwoord luidde nu: weinig. Dat bleek vooral vooraf, toen Ten Hag voor zijn sterkste for matie koos en halverwege met een 4-0 stand. Rensch en Brobbey Het waren de tieners die Ajax naar de grootste zege van het jaar gid sten. Dario Del Fabro bracht de eerste divisie voor ADO weer een stukje dichterbij met een dramati sche pass. Daarmee leidde hij indi rect de eerste eredivisietreffer van Devyne Rensch (18) in. Tien minuten na zijn diagonale poeier had Rensch ook zijn assist te pakken. De rechtsback vond Brian Brobbey, die een sterk optreden als aanspeelpunt al vroeg bekroonde door de bal in het dak van het doel te rammen. Samen leidden de ta lenten ook de vierde Ajax-goal in. De pass was opnieuw van Rensch, het sluwe overstapje van Brobbey en met een krul in de lange hoek bepaalde Dusan Tadic de ruststand op 4-0, omdat Edson Alvarez tus sendoor ook zijn doelpunt mee pikte. Om de tien minuten was het voor Ajax voor rust raak geweest. Het bedroevend gelijkspel tegen FC Emmen kwam in de Kuip aan als een mokerslag. In de week dat de directie hulp vraagt aan supporters, blijkt de hoofdmacht bepaald geen eenheid. GO ■i /JL\i VOETBAL Wie kent Godfried Bomans nog? De Op deze plek word je soms geacht te chargeren. Jos Luhukay is er nog niet in geslaagd om voor een ommekeer te zorgen bij VVV. De 57- jarige trainer ging bij zijn debuut voor zijn nieuwe ploeg met 2-1 onderuit bij PEC Zwolle, waar Bert Konterman zijn eerste zege boekte als coach. Voor VVV, dat eerder in de week trainer Hans de Ko ning ontsloeg, was het de achtste ne derlaag op rij. De Limbur gers staan op de vijftiende plaats, met punten 22 uit 27 duels. VOETBAL Op bezoek bij Heracles had Sparta de zege al nage noeg binnen. Maar in de slotfase zorgde Rai Vloet ervoor dat de Tuk kers alsnog een punt overhielden aan het po vere duel, dat in 1-1 ein digde. Len- nart Thy (foto) had Sparta na 58 minuten op voorsprong gezet. De Rotterdam mers staan nog steeds twaalfde op de ranglijst. Nummer negen Hera cles heeft vijf punten meer dan Sparta. Ajax zet weer grote stap richting titel Johan Inan Amsterdam 11Rensch 1-0 21Brobbey 2-0 32. Alvarez 3-0 45. Tadic 4-0 50. Klaassen 5-0 Opstellingen Stekelenburg Fraisl Rensch Van Ewijk Alvarez Del Fabro 55. Schuurs Pinas Martinez Familia-Castillo Tagliafico 46. Kemper 79. Kudus Gomelt Blind 71. Goossens Klaassen El Khayati 54. Traoré 71. Pascu Gravenberch De Boer Neres Besuijen Brobbey Adekanye 54. Labyad 46. Arweiler Tadic Kishna 46. Idrissi 77. Philipp Scheidsrechter: Lindhout Toeschouwers: 0 I Mikos Gouka Rotterdam M Aanvoerder Steven Berghuis is gefrustreerd na een gemiste kans tegen FC Emmen. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34