Twee gewonden na beet van hond in Terneuzen Naast het bed van elke Zeeuw, staat een bed voor een toerist 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Kappen, nu! Dat denk ik, als ik weer wat hoor over het platteland, de regio, over een krimpgebied. Waar ik enige weken geleden nog genegeerd werd door flyerende BBB'ers, hoor ik nu dat ene Caroline mij opeens vertegenwoordigt in Den Haag. Wie maakte haar burgemeester van De Regio, toen ik even niet op lette? Als haar wijze van arriveren op het Binnenhof een metafoor is voor de komende jaren, houd ik mijn hart vast. De besturing aan een ander overlaten, de deur niet open kunnen krijgen en ondertus sen een boel spektakel maken. Ook het verhaal van de onder zoeker in Buitenhof een paar dagen later schiet vol in het verkeerde keelgat. Ze betoogt dat alleen de laagopgeleide stuntels in een krimpregio blijven hangen. De gouden zonen en dochters vertrek ken wijselijk naar de stad. Daarom stemt iedereen in de randen van het land op Wilders, Baudet en Eerdmans. Dat u het weet! Ik zie dat ze bij de Wiardi Beckman Stichting heeft gewerkt, het weten schappelijk bureau van de PvdA. Ik snap nu in elk geval waarom die partij hier zo slecht scoort. Om over GroenLinks nog maar te zwijgen. Al dat gezeur over klimaat moet maar eens afgelopen zijn, nietwaar? Dat is iets voor kinderen. Laten we het over volwassen en wezenlijke zaken hebben, zoals... Ja, zoals wat? De zoveelste hysterische aan dachtsstunt, over de schoenen van Hugo, de kat van Geert en de twin tigste complottheorie van Thierry. Kun je geen betaalbaar huis vin den? Niet zeuren, je kunt best tot je vijftigste thuis blijven wonen. Dat is nou eenmaal de Markt van Mark. Of je hebt op Haga gestemd, maar vergat even te checken wat voor baan hij had/heeft voordat hij de Kamer in kwam. Jammer, te laat, over vier jaar weer nieuwe ronde, nieuwe kansen. controleren op volhardende en overtuigende wijze, kost dat stem men. Niet doen, want het gaat om zo hard mogelijk schreeuwen en zo veel mogelijk choqueren zodat je de nodige zendtijd krijgt. Ik zie ze al vrolijk elkaar de huid vol schel den, schreeuwend naar hun ach terbannen. Weet u waarom ik hier woon? Vanwege de stilte en omdat het me in staat stelt om de waanzin op afstand te houden. Ik snap nu in elk geval waarom die partij hier zo slecht scoort DE STELLING Vandaag: Verlenging van de avondklok trek ik niet Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KABINET SAAT WAARSCHIJNLIJK NIET VERSOEPELEN Twee gewonden bij ongeluk op A58 Winkelkarretjes houden keurig afstand... VLAKE Vlaketunnel poosje dicht na ongeluk Een man en een meisje zijn gister middag in Terneuzen gewond ge raakt door een hondenbeet. Voor het meisje is een traumahelikopter opgeroepen en ook de man moest naar het ziekenhuis. Omdat de hond nog in een woning rondliep werden hondengeleiders van de politie opgeroepen om het agres sieve dier te pakken. Het incident gebeurde rond 15.45 uur op het Anjerpad in Terneuzen. Op de bovenste etage van de wo ning zaten nog jonge kinderen die met behulp van een ladder gered zijn. Nadat zij uit het huis gehaald zijn, is de hond afgevoerd. De politie is een onderzoek be gonnen naar de oorzaak van het in cident. Dat is nog in volle gang. Vol gens woordvoerder Willem-Jan Uytdehage gaat het om een 'Staf- fordshire-achtige hond'. Over de aard van de verwondin gen kon hij gisteren nog niets zeg gen. De hond zou bij het huishou den horen. HZ Kenniscentrum Kusttoerisme heeft berekend hoeveel toeristen kunnen overnachten in Zeeland. Al les is meegeteld, van slaapmatjes in eenvoudige tentjes tot kingsize bed den in luxe hotelsuites. De 342.000 slaapplaatsen zijn verdeeld over 82.900 'eenheden', zoals bijvoor beeld een hotelkamer, een kam- peerplek of een vakantiewoning. Vakantiewoningen en -apparte menten (inclusief tweede wonin gen) tellen 110.500 bedden. Daar mee is deze categorie het aantal slaapplaatsen op kampeerterreinen (101.400) voorbijgestreefd. Daarna volgen de 89.100 bedden in stacara vans van jaarplaatshouders en de verhuurchalets (16.800 bedden). De andere slaapplaatsen zijn te vinden in hotels, pensions en B&B's (12.500), camperplaatsen (6300), strandslaaphuisjes (2800) en andere bijzondere accommodaties (2900). Slaapplaatsen op boten in de Zeeuwse jachthavens (totaal 12.000 ligplaatsen) zijn niet meegeteld. De onderzoekers zien vooral op kampeerterreinen veranderingen: ,,Op veel campings is het aantal jaarplaatsen en/of toeristische kam peerplaatsen verminderd en daar- voor in de plaats verrezen onder meer safaritenten, yurts, lodges, ca bins en chalets." Grote vier aan de kust Het overgrote deel van de toeristi sche slaapplaatsen is vanzelfspre kend te vinden in de toeristische kustgemeenten Schouwen-Duive- land (106.700 bedden), Noord-Be veland (32.300), Veere (79.700) Sluis (68.000). Schouwen-Duiveland en Sluis tellen 3 keer zoveel toeristi sche bedden als inwoners, Veere ruim 3,5 keer en Noord-Beveland zelfs 4,5 keer. Na de 'grote vier' komt de gemeente Tholen met 10.800 toeristische slaapplaatsen. Hekken sluiter is de gemeente Reimerswaal met 2700 bedden. Let wel, het gaat bij deze aantal len om de maximale capaciteit. Het betekent niet dat daadwerkelijk zo veel toeristen in Zeeland tegelijk blijven slapen, voegen de onderzoe kers hier aan toe. Er blijven altijd wel bedden onbeslapen: ,,In de praktijk worden niet al deze bedden gelijktijdig bezet: denk aan een kop pel dat in een vierpersoons vakan tiehuisje verblijft." HZ Kenniscentrum Kusttoe risme wil nog preciezer in beeld krijgen waar en hoeveel toeristische accommodaties in Zeeland zijn. In samenwerking met de provincie werkt het kenniscentrum aan een 'dashboard'. Dit overzicht wordt elk jaar aangepast en dient als 'een be langrijke bouwsteen voor het toe ristische en ruimtelijke beleid van de provincie en de gemeenten'. maandag 22 maart 2021 Als je de regering probeert te Reageer op pzc.nl Weekeinde: Het is nu niet het moment om te versoepelen 1997 stemmen BE VORlSE PERSCONFERENTIE HALLO,' BIE WAS VLAK AMBERS WEL NOS. VOOR BE VERKIEZINSEN. GOES Op de A58 bij Goes zijn zaterdag twee auto's in de sloot gereden nadat ze met elkaar in botsing waren gekomen. De snel weg werd even afgeslo ten tussen Goes-Zuid en knooppunt De Poel. De twee automobilisten zijn licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond half negen, in de richting van Vlissingen. Veel hulp diensten werden opge roepen, waaronder een traumahelikopter en ook de brandweerploegen uit Goes en 's-Gravenpolder. Uiteindelijk bleken de au tomobilisten zelf uit hun voertuig geraakt te zijn. GOES Goesenaren die vrijdag avond de Lidl in de Goese Polder passeer den, keken even vreemd op. De parkeerplaats stond vol metwinkelwa gentjes. De wagentjes waren keurig in het mid den van de parkeervak ken gezet, waardoor ze netjes anderhalve meter afstand van elkaar hiel den. Op sociale media wordt waarderend en vrolijk gereageerd op de foto van Ella Engelbregt- Berrevoets. Ze maakte die toen ze om half elf 's avonds de hond uitliet. 'Een vriendelijke vorm van 'vandalisme'', vindt ie mand. De Vlaketunnel is zater dagmiddag, in de rich ting van Vlissingen, enige tijd afgesloten ge weest door een ongeluk. Niemand raakte ge wond. Bij het ongeval dat rond vier uur ge beurde waren twee au to's betrokken. Een ervan trok een aanhan ger met hout. Die kwam op z'n kop in de tunnel terecht. De stukken lagen verspreid door de tunnel en moesten wor den opgeruimd. De brandweer heeft gehol pen de aanhangwagen weer recht te zetten. Verkeer werd omgeleid, maar de vluchtstrook in de tunnel kon snel weer vrij worden gemaakt. De politie werd gisteren opgeroepen voor een inci dent met hon denbeten. foto HVZEELAND Kijk op de site bij /video Marijn Thijs Terneuzen Zeeland kan aan 342.000 toe risten een slaapplek bieden. En dat in een provincie die 385.000 inwoners telt. Gemiddeld staat dus naast het bed van bijna elke Zeeuw een bed voor een toerist. Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2