Culii maakt thuis eten 7 -» bijzonder. Eindelijk weer uit ons dak JOL De puzzel ligt op tafel Maatregelen wellicht tot mei Marcel Leiwakabessy: 'De pijn van mijn ouders is ook mijn pijn' r a §1 AZ deelt tik uit aan PSV Walcheren Formeren maar! Het is een sombere boodschap die demissionair premier Rutte mor genavond zal verkondigen bij zijn persconferentie. De huidige coro namaatregelen worden niet versoe peld. De besmettingscijfers én het aantal ziekenhuisopnames zijn te hoog om de teugels te laten vieren. Dat betekent dat de avondklok na 1 april van kracht blijft. De horeca blijft potdicht en ook de terrassen De cijfers zijn gewoon te slecht. Als de ouderen zijn ingeënt, kunnen we echt wat mogen tijdens Pasen niet open. Ook is het voorlopig niet toegestaan om meer dan één bezoeker te ont vangen. Verder hoeven hogescho len en universiteiten er niet op te rekenen dat zij op korte termijn fy siek college kunnen geven. De verlenging van de lockdown wordt vandaag en morgen verder besproken binnen het kabinet en met burgemeesters. Mogelijk wordt er iets bijgeschaafd aan het totale pakket van maatregelen, maar die kans is volgens ingewijden klein. ,,De cijfers zijn gewoon te slecht'', zegt een Haagse bron. Waarschijnlijk duren de huidige maatregelen nog de hele maand april. ,,Als de meeste 60-plussers zijn gevaccineerd, kunnen we écht weer wat'', stelt een kabinetsbron. ,,Dan is het niet meer zo erg dat je zevenduizend besmettingen per dag hebt: het zijn vooral ouderen die in het ziekenhuis belanden.'' Vertraging Naar verwachting hebben de meeste 60-plussers - op zijn vroegst - begin mei hun eerste prik gehad. Daarna liggen versoepelingen in het verschiet. De vaccinatiecam pagne liep vorige week vertraging op toen het prikken met het Astra- Zeneca-vaccin enkele dagen werd stilgelegd. Zo'n 110.000 prikken gingen niet door. Die vaccinaties worden de komende weken inge haald. Tijdens het Catshuisoverleg van gisteren was de boodschap van RIVM-directeur Jaap van Dissel kraakhelder: er is nu geen ruimte voor versoepelingen. Hij is bezorgd over het R-getal: dat ligt ruim bo ven de 1, wat betekent dat een be smet persoon het virus op meer dere personen overdraagt. Begin maart zei premier Rutte nog dat versoepelingen rond Pasen moge lijk zijn als het R-getal rond de 1 ligt en ziekenhuizen niet verder wor den belast. P5 Na een negatieve coronatest gaan festival bezoekers in Biddinghuizen ouderwets los. P4 Spannende strijd om tweede plaats Na drie jaar slopen is Thermphos van de aardbodem verdwenen Ontdek nu alle gerechten Dat is het an Albert Heijn maandag 22 maart 2021 8°C Nieuwsmedia It c? »P8 Kabinet: versoepelen pas na prik 60-plusser De coronamaatregelen kunnen pas worden versoepeld als de meeste 60-plussers in Neder land zijn gevaccineerd. Tot die tijd blijft de horeca dicht, mogen de terrassen niet open en blijft ook de avondklok van kracht, zo verwachten Haagse bronnen. Peter Winterman Den Haag —Bronnen rond kabinet 13 EN ZEELAND 1 1 m 7 A A SPORT 1, 4 EN 5 ZEELAND2 AH Culii 4^ jm kipmedaillons met I JJ pesto-roomsaus V I 2 personen Ov I Wolken en zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1