Enorme operatie, die hopelijk voor niets is gedaan O 16 MEDIA CULTUUR A FT ELLEN! The Streamers blijkt een groot succes Wat er ook gebeurt, dit jaar gaat het Songfestival in Ahoy door. Head of contest Twan van de Nieuwen- huijzen (52) en zijn team zorgen ervoor dat dat kan. Deze maand worden veertig zogeheten back- uptapes opgenomen; speciale video- en audio-op- names van elk optreden dat in mei tijdens de halve finales of finale moet plaatsvinden. Het kan door corona zo zijn dat op 22 mei de winnaar van het Songfestival niet in Ahoy is, maar thuis ergens in Europa. Dan is er in ieder geval de tape. Waarom zijn deze opnames nodig? Van de Nieuwenhuijzen: ,,Om straks een zo gelijk waardig mogelijke wedstrijd te krijgen. Als je tij dens de shows live zou schakelen met de landen, loop je kans op haperende beeldverbindingen en heb je minder regie. Elk land heeft een uur de tijd waarin een notaris, mensen van de overkoepe lende organisatie EBU en de Nederlandse organi satie live meekijken. In dat uur mag een artiest maximaal drie keer het nummer zingen. Het land kiest zelf de beste versie, die het kan instu ren.'' Zijn daar speci ale regels voor? ,,Wat in Ahoy niet mag of kan, mag ook niet bij de back-uptapes. Zo mag water geen onderdeel zijn van de act. Stel dat een land water zou willen gebruiken, dan krijg je het podium in de 35 seconden tussen twee op tredens nooit zo droog dat de volgende artiest er geen last meer van heeft.'' ,,Daar is ook aan gedacht; voordat het uur voorbij is, moet de omroep beginnen met het sturen van het materiaal. Zo voorkomen we slimme trucjes.'' ,,Er zijn meerdere gevallen denkbaar, sowieso als sommige of zelfs alle artiesten vanwege de corona beperkingen niet naar Rotterdam mogen komen. Dan zouden de presentatoren in Ahoy de halve fi nales en finale presenteren en van tape naar tape praten. Maar het kan ook een uitkomst zijn wan neer een artiest na de halve finale positief wordt getest. Dan is die tape er nog voor de finale.'' En in het beste geval kaan we er geen één terugzien. Het klinkt tegen strijdig, maar we zijn bezig met een enorme opera tie die hopelijk voor niets is.'' Sting: spijt van reünie True Lies uitgesteld Duet Dat er geen Florence Nightingale in haar schuilgaat, vermoedde actrice Monic Hendrickx al. Toch stortte ze zich met overgave in het nieuwe programma BN'ersinhet ziekenhuis en liep stage in het Erasmus MC in Rotterdam. „Soms dacht ik: shit, ik heb iets stoms gedaan." INTERVIEW MONIC HENDRICKX Een terugblik, een voorbeschouwing of een weetje. We tellen af tot de finale van het Eurovi sie Songfestival op 22 mei in Ahoy. Vandaag: waarom nu al alle liedjes worden opgenomen. Alexander van Eenennaam Stel dat de zang op een tape net niet zuiver is, kunnen ze daar stiekem aan knutselen? In welke gevallen worden de tapes gebruikt? DAGEN TOT DE FINALE maandag 22 maart 2021 GO MUZIEK Sting heeft er spijt van dat The Police in 2007, ruim twin tig jaar na hun breuk, weer bij elkaar kwam voor een we reldtournee. De zanger vond het vooral nostal gisch en dat ge voel wilde hij niet aan de reü nie overhouden. SERIE De opnames voor de serie True Lies zijn uitgesteld. Ook heeft regisseur James Cameron meer tijd nodig. Het gaat om een remake van de actiefilm uit 1994, met de acteurs Arnold Schwarzeneg ger en Jamie Lee Curtis. ■u Twan van de Nieuwenhuijzen. foto ebu Het eerste optreden van de gelegenheids formatie The Strea mers was afgelopen zaterdag een groot succes. Tijdens de livestream keken er meer dan een miljoen mensen naar het spektakel. Ook op sociale media reageerden kijkers en thousiast. Koninklijk theater Carré in Am sterdam was zaterdag omgebouwd tot een gezellige kroeg met stamgasten als Guus Meeuwis, Nick Simon, Acda De Munnik, Davina Mi chelle, Typhoon en vele anderen. Achter de bar stond Paul de Leeuw, die af en toe meezong, en als manager liep Frank Lammers in zijn Under cover-Ferry-outfit tus sen de artiesten door. Ondertussen vlogen de hits de kijkers van de livestream om de oren. Zeker doordat Bilal Wahib als gastar- tiest aanwezig was. Hij scoort op dit moment hoge ogen met zijn nummer 501. Ook zijn collega Snelle rijgt de hits aan elkaar. Hoewel de stream moeizaam op gang kwam - het voorpro gramma liep in de soep door technisch malheur - werd de show zelf een groot succes. Technici kre gen enkele minuten voor aanvang van het echte concert alle pro blemen op orde waar door volgens de orga nisatie uiteindelijk meer dan een miljoen mensen konden mee genieten. Hoogtepunt was het optreden van Nick Schilder (van Nick Simon) en Maan de Steenwinkel. Zij brach ten een eigen versie van Andrea Bocelli en Giorgia's Vivo per lei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16