Hij is zon vakidioot: als er van de 100 lampjes maar 99 branden, valt hem dat meteen op' zijn armen sloot. ,,Hij wist direct waar hij aan begon en is vanaf het eerste moment als een vader geweest. Wij alle vier denken er ook nooit aan dat we andere vaders hebben. Pas als een ander er over begint is het even van 'o ja'.'' Echtgenote Laura over die eerste ont moeting: ,,Ik was een avond uit en hij speelde met zijn band. Hij droeg een zwart overhemd en een zeegroenkleurig pak. Ik vond zijn stem heel mooi. Tijdens de pauze kwamen we in gesprek en het klikte. Toen hebben we een afspraakje gemaakt en zo is het begonnen. Samen maakten we in 1975 zondagochtend thuis op de bank dat belangrijke moment mee. Presentator Willem Duys sprak in zijn radioprogram ma Muziek Mozaïek met superlatieven over Leens muziek. Het zweet brak ons uit. Want als Willem zei dat het goed was, ging iedereen de volgende dag naar de winkel om dat album te kopen.'' ,,Omdat Leen verschrikkelijk hard werk te, was ik thuis de moeder die de kinderen grootbracht. Daarover hebben we nooit afspraken gemaakt. Zo was het gewoon en ik heb daar geen spijt van. Ja, ik heb hem flink verwend. Maakte zijn lievelingseten: sudderlappen met witlof of sperziebonen. Leen weet echt niet hoe hij een ei moet bakken; hij kan nog net een kopje thee zetten. Dus bracht ik zijn kleding naar de stomerij en als hij thuis interviews had, was ik gastvrouw en zorgde voor broodjes en lekkere dingen. Maar ik ging ook met hem mee naar Las Vegas om inspiratie op te doen. Om showballets, technieken en orkesten te zien. Als sponzen zogen we alles op.'' Anita Meyer (66) - 'We begonnen in de jaren 80 als collega's, inmiddels houden we van elkaar' - keek soms met een vleug van jaloezie naar Leens rots in de branding thuis. ,,Ik zei weleens tegen hem dat som mige optredens voor mij lastig te combine ren waren met het leven thuis. Zijn Laura was er altijd. Voor hem werd alles geregeld zodat hij in zijn werk kon doen wat hij 12 ÉT T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 92