Al 5 miljoen bouwlustige Noormannen in testfase Vergadertolk Microsoft spreekt in tongen Lego Vidiyo als speels alternatief voor TikTok B TSS2 25 HEBBEDINGEN TECH wanneer je ze water moet geven. PLNTS.com heeft de PLNTS Doctor, die op de site allerlei informatie over de verzorging geeft en met wie je kunt chatten. En, ook fijn om te weten: de planten komen vaak rechtstreeks bij de kweker vandaan, en hebben dus niet al dagen of weken in een loods of tuincentrum gestaan. Stekjes en kneusjes Online is er volop keuze, niet alleen in reguliere kamerplanten. Zo kun je bij PLNTS.com ook terecht voor stek jes in alle soorten en maten. ,,Mensen vinden het leuk om zelf een plant te laten groeien'', zegt De Bruin. ,,We krijgen weleens foto's van klanten die willen laten zien hoe groot ze geworden zijn.'' Ook verkopen ze zelfgekweekte, zeldzame planten, met bijvoorbeeld bijzondere vlekken in de bladeren. Het duurste exemplaar is 1495 euro. ,,Die is zo duur omdat maar een of twee van de honderd planten die we manipuleren, echt zo bijzonder wordt'', zegt De Bruin. Bij Plantje.nl is de Groene Kneusjes box een enorm succes. Daarin zitten planten die bijvoorbeeld een schoon heidsfoutje hebben of van een wat mindere kwaliteit zijn. Ze zouden anders worden weggegooid, en op deze manier wil het bedrijf verspil ling tegengaan. Mofia: ,,Onze klanten zien het verschil vaak niet eens, en „met een beetje extra liefde gaan ze nog lang mee.'.' 'We krijgen weleens foto's van klanten die willen laten zien hoe groot de plant nu is' Tuinplanten Alleen voor tuinplanten ligt het iets ingewikkelder. Zeker de stevigere exemplaren, zoals een olijfboom of bamboeplant, kunnen gewoon op de post. Plantje.nl komt, vanwege het succes van de Groene Kneusjes, bin nenkort met een Tuinkneusjesbox. Voor de wat kwetsbaardere exem plaren, zoals perkgoed, is verzenden geen goed idee. ,,Deze plantjes heb ben water, warmte en licht nodig'', zegt Samallo van Intratuin, waar je wel veel bloembollen en zaden on line kunt bestellen. ,,Stel dat ze bij de vervoerder een flink aantal uur in een koud depot staan. Dat is niet goed voor ze.'' Wie zin heeft in een tuin vol viooltjes, afrikaantjes en vlijtige liesjes, kan de bestelling via click en collect het beste zelf afhalen bij een tuincentrum of een winkel afspraak maken. GO ZATERDAG 20 MAART 2021 Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Soms komt een succes com pleet uit de lucht vallen. Dat is bij Valheim het geval. Het pc- spel is officieel nog niet eens uit de testfase, maar is sinds z'n debuut als bètaversie in februari al meer dan 5 miljoen keer gedownload. Het staat daarmee op nummer 1 van de Steam-gamedownloadwinkel; niet gek voor een klein spel van een vijfkoppig team. Valheim heeft veel weg van een 16+-versie van Minecraft, met een Vikingthema. Behalve dat je nare beesten, kou en mythi sche monsters moet zien te overleven, komt het aan op bouwkunsten. Sommige aspi rant-Noormannen houden het bij een bescheiden hutje, maar er was al een virtuele doe-het- zelver die een replica van de complete Notre-Dame optrok. Valheim (pc) €17 steampowered.com 'De garage' heet de creatieve klusplek van Microsoft waar medewerkers proef ballonnetjes mogen oplaten die soms tot nieuwe producten leiden. Het Group Transcribe is zo'n passieproject. Dat klinkt en oogt saai, maar wat het beoogt zou tot een paar jaar terug nog je reinste sciencefiction zijn. Met deze app kun je namelijk vergade ren met diverse anderstalige mensen, waarbij wat jij zegt keurig in ieders moerstaal wordt ver taald. Dat werkt echt al heel aardig, hoewel de kunstmatige intelligentie die hierachter schuilt haar talenknobbel nog verder moet ontwikke len en soms voor vertra ging in het gesprek kan zor gen. Supervloeiend gaat het dus nog niet, maar een sterk staaltje techniek is het zeker. Microsoft Group Transcribe gratis voor iOS Beducht voor wat die kinderen allemaal wel niet op TikTok slin geren? Duw ze weer eens Lego in hun handen. Lego Vidiyo om precies te zijn. Deze vrolijke minifiguurtjes zijn muzikanten die je virtueel in de huiskamer, op de keukentafel of waar dan ook kunt laten optreden. Dat doe je door ze met een smartphone te scannen. Daarmee maak je ook korte videoclips, waarop je allerlei maffe effecten los kunt laten. De muziekkeuze is met dertig nummers (o.a. Blinding Lights en Happy) nog beperkt, maar Lego belooft die uit te breiden. Wil je meer bandleden of filtereffecten, dan kun je die los bijkopen. De videoclips zijn via een sociaal netwerk van Lego Vidiyo te delen. Anders dan op TikTok wordt daar streng gekeken of het qua kindvriendelijkheid en privacy door de beugel kan. Lego Vidiyo BeatBox met zestien special effects €20 gratis app in Google Play en App Store De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. FOTO JAN - KARIN DE BRUIN, PLNTS.COM Bij PLNTS.com in Nieuwerkerk aah den IJssel wachten planten om ingepakt te worden voor KOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73