Tuinzaken en kwekers richten zich op online verkoop Nu het dan echt lente is, hebben we zin in een huis, tuin en balkon vol bloeiend en fris groen. De tuincentra zijn nog beperkt open, maar online kun je volop terecht. Want ook een plant kan met de post. 24 „Tuinieren is een van de dingen die staat. ,,Het is ook geen probleem als je in deze tijd wel veilig kunt doen.'' bezorgers iets te hardhandig met het En, deze webshops krijgen steeds pakketje omgaan'', zegt Laura Pleij- minder vaak de vraag-ofdat wel kan, sier van Plantsome. ,,Zelfs op zijn kop een plant per post versturen. ,,Men- kan een plant in de doos tijdens het sen wennen er langzaam aan dat je vervoer niet verschuiven.'' bijna alles online kunt kopen'', zegt Dit bedrijf heeft voor planten die Denise MoriaVan Plantje.nl.groterzijndan 1,30 meter een eigen Ook een kajmerplant is te verzen- koeriersdienst, vooraTom service te den met reguliere pakketdiensten als bieden. ,,Je wilt niet dat je PostNL en DHL. „Planten zijn veel plant van 1,80 meter sterker dan je denkt'', zegt Moria. bij een afhaalpunt J", J Hij moet uiteraard wel goed bela'ndt en je die iJg schaduw moet staan. Ook kun je zelf de mooiste uitzoeken, bijvoorbeeld die met de meeste groene bladeren.,.. Die aarzeling is niet nodig, zegt Moria.. ,,Ik denk dat je online beter geïnformeerd wordt dan in een tuincentrum, vanwege alle teksten, verzorgingstips en foto's.'' Websites hebben allerlei tools die je kunnen helpen bij het maken van een goede keuze. Soms is er een filterfunctie die ■il alleen de w staat. Heb je de plant eenmaal in huis, dan kun je misschien wat hulp gebruiken bij de verzorging. Daarvoor heeft Plantsome een app waarin je^informatie over al je planten, inclusief foto, kunt invoeren. Je krijgt dan een melding SUZANNE EIJGENRAAM et aantal bestellingen in webshops waar je planten kunt kopen, is sinds de uitbraak van het corona virus flink toegenomen. In die van tuincentra, die van bedrijven die zich volledig richten op de online verkoop van planten en die van kwe kers, die steeds vaker zelf een web shop hebben. Met de lente in aan tocht is het nog drukker. „Mensen hebben zin om aan de slag te gaan'', zegt Lobke Samallo van Intratuin. ingepakt zijn. Veel bedrijven hebben hiervoor een speciale verpakking ontwikkeld, waarin de plant niet kan schuiven. Soms met een speciaal plastic omhulsel, altijd in een kartonnen doos waarin de plant gefixeerd staat. Eigen koeriersdienst Daarin blijft een plant volgens Karin de Bruin van PLNTS.com tot wel twee weken in leven, dus het is niet erg als je pakket even bij de buren 'Zelfs op zijn kop kan een plant in de doos tijdens het vervoer niet verschuiven' lopend of op de fiets moet ophalen.'' Mocht een plant toch een ge scheurd blaadje of geknakte bloem hebben, dan kun je in overleg met de klantenservice je geld terugkrijgen of een nieuwe plant ontvangen. Terug sturen kan vaak ook. Representatieve foto's Wie voor het eerst online een plant wil kopen, is misschien een beetje huiverig. In een tuincentrum kun je advies vragen, of die grote cactus geschikt is voor de badkamer en of die schattige vetplant in de zon of de makkelijke of luchtzuiverende planten kan tonen, of zijn er speciale boxen te koop waarin bijvoorbeeld alleen katvriendelijke planten zitten of planten die je productiviteit verhogen tijdens het thuiswerken. De belangrijkste tip hierbij: bedenk eerst goed welke eisen en wensen je hebt en kies daar een geschikt exemplaar bij uit. ,,Veel mensen kopen een plant omdat ze die zo mooi vinden, maar de belang rijkste reden dat een plant doodgaat, is dat hij op de verkeerde plek staat'', zegt Pleijsier. Ook de foto's op de sites zijn zo representatief mogelijk. Staan er op een foto drie bladeren, dan heeft jouw plant er minimaal zoveel. En is er een knop te zien, dan heeft degene die jij thuis krijgt die ook. Soms staan er sfeerfoto's bij, zodat je je een beeld kunt vormen hoe die pannen- koekplant, dat koffieplantje of die gatenplant bij jou naast de bank ZATERDAG 20 MAART 2021 GO Een plant met de post - LAURA PLEIJSIER, PLANTSOME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 72