Broers uit Hedel slachtoffer van criminele drugsbende die 18 Een knal. Een brand. Een aanslag. Twee onschuldige Hedelse broers leven nog, maar hun levens zijn verwoest. Drugs criminelen hebben het gemunt op het bedrijf waar zij werkten, fruithandel De Groot in Hedel. ,,Ze maken zo veel levens kapot. Mensen zijn echt doodsbang.'' 'Er zaten scherven in mijn rug, hoofd en armen en ik had brand wonden' Een gesprek aan een wankele bruine tafel, niet ver van de plek des onheils. Het leven van Jan Willem en Henri Seepers speelt zich nu af op een paar vierkante meter. In een veredelde bouwkeet met geleende meubels, waar ze een dag na de brand in terecht konden. De een slaapt met een slechte rug op een veldbedje, de ander op een veel te kleine bank. De broers liggen fysiek en men taal in de kreukels en dat mogen mensen best weten, vinden ze. Het is een van de redenen dat ze hun verhaal willen doen. ,,We redden het gewoon niet. We zijn vier maanden verder en zitten nog steeds in de sores. Alle shit moe ten we oplossen, bijna overal moeten we zelf achteraan. Ik vind dat mensen moeten horen hoe het met ons gaat'', zegt Henri, de pra ter van de twee. Jan-Willem is de zwijger. Hij roert zich tijdens het gesprek af en toe om zijn broer aan te vullen. Henri: ,,Ze hebben ons echt naar de zevende hemel willen blazen. Die nacht heeft ons allebei voor altijd veranderd." Hij vloekt nog maar eens. ,,Begin ik weer te janken...'' Onmacht Het zijn tranen van onmacht. Woede en onbegrip. Op het mo ment van de aanslag, in de nacht van 24 en 25 november vorig jaar, waren de twee broers allebei al ex-werknemer van De Groot. Henri was al langer weg, Jan-Wil lem volgde na negentien dienstja ren het voorbeeld van zijn oudere broer. Juist vanwege het toene mende geweld. ,,Ik voelde me niet meer veilig als ik daar 's avonds aan het werk was.'' Twee maanden voor de brand trok hij de deur bij het fruitbedrijf achter zich dicht. Maar ze wisten deerd, doodsangst op de werk vloer en diverse strafzaken. Op dit moment zitten zeven verdachten vast. Op zeker dertien huisadres sen zijn bewoners het afgelopen jaar bedreigd met vuurwerkbom- men, kogels en zelfs een handgra naat. Explosief Tijdens die novembernacht ging het helemaal mis bij Jan-Willem en Henri. Een aanslag op hun wo ning - zo mag je de brandbom en het explosief dat naar binnen is gegooid gerust noemen. Levendig zijn de herinneringen aan die git zwarte nacht. Seconde voor seconde kunnen de broers de ge beurtenissen terughalen. ,,We lagen te slapen. Het was 2.45 uur toen ik wakkerschrok'', zegt Henri. ,,Onder mij hoorde ik een raam kapotgaan. Ik dacht eerst aan een inbreker. Ik sprong mijn bed uit, ging de slaapkamer uit. Mijn broer was al halverwege de trap en schreeuwde: 'Bel 112, de boel staat in de hens. We kunnen er niet uit.' We gingen allebei te rug naar onze kamer.'' Hij vervolgt: ,,Op dat moment een klap... zó hard. Heel het ge bouw stond te trillen. Binnen mum van tijd stond de hele bo venverdieping zwart van de rook. Ik voelde letterlijk de vlammen door de vloer heenkomen. Ik sprong uit het raam. Vijf, zes me ter naar beneden. Ik rende met een naar mijn broer. Had zoveel adrenaline dat ik niks voelde. Ik werd opgevangen door een buur man en hoorde van hem dat Jan Willem veilig was. Zijn sprong werd gebroken door een party tent. Dat was zijn geluk. Hij is zelfs nog terug naar binnen ge gaan om de honden te redden. Toen voelde ik zelf ineens iets. Bloed. Ik haalde glasscherven uit mijn hoofd, rug en armen en had brandwonden. Daarna kwamen de hulpdiensten eraan.'' Vier moeizame maanden later. mag naar huis', zei de verpleegkun dige in het Jeroen Bosch Ziekenhuis op een novem bernacht vorig jaar. Maar Jan-Willem Seepers (49) had helemaal geen (t)huis meer. Net als zijn broer Henri (50). Bijna alles wat ze een paar uur daarvoor hadden, is niet meer. Een aangestoken brand ver woestte hun levens. Precies waar ze voor vreesden. Want de broers Seepers werk ten bij fruitimporteur De Groot Fresh Group in Hedel. Het bedrijf zit al bijna twee jaar in een wurg greep bij drugscriminelen. Die misbruikten de overzeese trans portroutes van het fruitbedrijf voor cocaïnesmokkel, zonder me deweten van de eigenaars. De onderschepping van een grote lading coke, in mei 2019, leidde tot langdurige afpersingen, een reeks aanslagen bij (oud)me- dewerkers, dreigementen dat personeel zou worden geliqui- ZATERDAG 20 MAART 2021 GO 'Ze wilden ons naar de Het huis van de gebroeders See pers ging in vlammen op. Omdat Henri 50 werd staat er op de lege plek nu een enorme Abra ham. FOTO BART MEESTERS, MARC BOLSIUS PIM DIKKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 66