een grote drang naar vrijheid IlSi 'Zelf kan ik m'n ego makkelijk overboord gooien. Voel me niet meer of minder dan een ander' 7 PASPOORT^ - mineerd voor de kunstprijs van Borsele en ein digde altijd op de tweede plek. De carnavalsclub wint wel, terwijl ik toch hét beeld van Zeeland ben? Nou, dan hoeft het niet meer voor mij." Baal je daarvan? ,,Het is graag of niet. De ondernemers gunnen mij gelukkig wél de handel. Ik pak alles aan. Neem nu die mevrouw die net belde. Zo gaat dat de hele dag door. Als iemand een leuke tekening voor een verjaardag of jubileum wil, maak ik daar altijd tijd voor. Aan een paar hobby's en ka raktereigenschappen heb ik genoeg. Wie be taalt, bepaalt, zo simpel is het. Zelfs voor Groen Links heb ik nog tekeningen gemaakt. Het is niet mijn partij, maar Leuntje en Merien zijn van iedereen. Op Facebook probeer ik politieke onderwerpen nu een beetje te ontwijken. Ik heb een duidelijke mening, maar daardoor ga je niet meer verkopen, begrijp je?" „Vrouwen, tabak en wijn zijn volgens Italiaanse mannen de essentie van het leven. Ik ben vrij gezel, een bewuste keuze. Ik ben gek op de vrou wen, maar ik ga er niet mee leven, ik ben niet gek, haha! Nee, ik moet m'n vrijheid hebben. Ik heb het meerdere keren geprobeerd, het was al lemaal ellende. Ik kom regelmatig in Italië. Ook ga ik elk jaar met groep naar de Formule i in Mo naco, omdat we in een appartement van een vriend verblijven, zitten we dan tussen de Mo- negasken. Prachtig! En een paar keer per jaar ga ik naar Cuba, dan verblijf ik bij mijn vriend Franco. Hij is een kunstzinnig multitalent en een nobele man, die veel betekent voor de lo kale gemeenschap. Aangezien schildermateria len in Cuba schaars zijn, sponsor ik hem daar mee." ,,Mijn ouders zaten vroeger aan de goede kant van de maatschappij. Daar krijg je een bepaalde mentaliteit van, daardoor kan ik goedflowen met iedereen. Met mensen van de rotary, met Franco, maar ook met mijn buurvrouw heb ik een hele goede band. Zij is een lekker gewone ouderwetse vrouw van tachtig jaar die plat Zeeuws tegen me praat. Ik kom er vaak. Samen hebben we vijfjaar geleden een cartoon ge maakt voor de huis-aan-huisbladen. Zij deed de teksten, ik tekende de strips. We drinken een biertje samen of kijken wat tv. Ik vind oudere mensen sowieso leuk. Ze hebben een dosis le venservaring, hoeven niet beter van je te wor den. Als mij morgen gevraagd zou worden of ik bij m'n moeder wilde wonen, zou ik meteen bij haar voor de deur staan. Een beter leven dan bij je moeder kun je niet hebben. Structuur in le ven, lekker eten, je hoeft niet schoon te maken. Ja hoor, dat zou ik best willen. Maar doen? Dat is een ander verhaal!" GO ZATERDAG 20 MAART 2021 Jan-Willem Hament in zijn atelier in Wemeldinge: ,,Het geeft me een kick dat iedereen Leuntje en Merien kent." foto jhan van der heijden Jan-Willem Ha ment is op 23 december 1967 geboren in Goes. Omdat zijn ou ders vaak op za kenreis waren, zat hij op het in ternaat Sint Marie in Huijber- gen. Hij volgde de slagersvak school, werkte een tijdje bij sla gerij Verboom in Vlissingen en begon op z'n 19de een eigen winkeltje op het Zuidplein in Rot terdam. In 1996 begon hij de opleiding te kenen en schil deren van Peter Bosier in Goes. Niet veel later stortte hij zich volledig op het reclametekenen. Vanaf 2000 volg den meerdere exposities. Ook dook zijn werk steeds vaker op in boeken, kalen ders, ansicht kaarten en op bedrijven, scho len en andere in stellingen. Hament woont sinds 2005 in Baarland en heeft een eigen atelier op het Sluisplateau in Wemeldinge. Daar wil hij deze zomer ook een winkeltje openen. Later dit jaar ver schijnt een boek over de avontu ren van een zee meermin. Dit boek maakt Ha ment samen met schrijfster Saskia Maaskant. V Bacco, tabacco e venere, staat op je tafel ge schreven. Is dat jouw levensmotto? De wereldreiziger Hament, een groot contrast met het leven in Baarland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55