ZORGELOOS GENIETEN VAN KOZUNEN EN DEUREN. 10 ZEELAND KINDERKUNSTWEEK EXPOSITIE OVER VOEDSEL IN DE KUNST Voedsel in de kunst is het thema van de Kinder- kunstweek dit jaar. Met de Vlaamse kunstenaar Kasper de Vos (1988) als hoofdgast. BELISOL I en enorme openge klapte eierdoos domi neert de ruimte. Er lig gen vijf eieren in op I een bedje van stro. Eén is er al meegenomen voor con sumptie. De Vos benadrukt het kunstmatige van zijn eieren. Door een kleine opening aan de boven kant zie je dat ze gevuld zijn met stro. Het maken is voor De Vos on derdeel van de betekenis. Met een bijzondere schaaftechniek, mou- luren, heeft hij de perfecte eivorm gerealiseerd. De productie van dit kunstwerk deed hij met een team. Zo verwijst hij naar het systeem van productie en consumptie, waarin de kip te vergelijken is met een eiermachine en kunst maken met het leggen van een ei. Gehaktbalk Een kritische noot is deel van zijn thematiek. Met de gehaktbal op het plastic stoeltje als sterkste voorbeeld. Maar vaker nog speelt De Vos met analogieën. Een sterk voorbeeld is de video van een bor relende frietpan: een gele cirkel op een zwart vlak. Zoals de zon op licht in het duister. De zon komt ook terug als eidooier zwevend in een basketbalring. Mooi gevon den: zijn dooier en zon niet beide voorwaarde voor leven? Naast het werk van De Vos se lecteerde de organisatie van de Kinderkunstweek nog vijftien kunstenaars, allemaal uit Zeeland. En allemaal tonen zij werk waarin voedsel op de een of andere ma nier een rol speelt. Vaak draait het Mooi gevonden: zijn dooier en zon niet beide voorwaarde voor leven? om het uitdrukking geven aan de schoonheid ervan. Ludmila Kal- maeva bijvoorbeeld aquarelleerde een ode aan de kers en Sylvia Ra dius portretteerde pepers, radijs en maiskolven in een combinatie van Japanse penseeltechnieken en collage. Jorien Brugmans bouwt voort op de traditie van stillevens met voedsel. In haar sterke aqua rellen brengt zij voedsel en voor werpen samen in een mooie ba lans. Corien de Witte neemt je mee naar het strand en fotogra feerde er een stilleven met vis op een gedekte tafel. En Ollo Feenstra vereeuwigde een tafel met voedsel in gips. Familie Samen eten is vaak net zo belang rijk als het voedsel op zich. Daar naar verwijst een intrigerende ruimtelijke opstelling van Marijke Leertouwer. Met allerlei oude voorwerpen verbeeldt zij een ta felende 19e-eeuwse familie, waar van elk lid verhalen in zich draagt. Ik zag ook de ontwerptekening van Johnny Beerens voor zijn in drukwekkende schilderijen van broden en vissen op de graansilo in Breskens. Die op de nominatie staat te verdwijnen, maar hopelijk toch nog wordt gered. Kritische noten Voedsel in de kunst is gewoon een fijne tentoonstelling, waarin je door de ogen van kunstenaars kijkt naar de schoonheid van voedsel. Er is te veel om op te noe men en het wordt allemaal smake lijk opgediend. Ik had zelf best nog al wat meer kritische noten willen zien over hoe wij met ons voedsel omgaan. Kasper de Vos is daar de enige die er af en toe aan refereert. Dit is alweer de tiende tentoon stelling in het kader van de Kin- derkunstweek. Waarbij Marja Geerse en Martien Luteijn een prima publicatie maakten, die ook inspirerend is voor gewone kunst liefhebbers. Met nog veel meer verrassende visies op voedsel en kunst. Belisol. Meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. i n li zaterdag 20 maart 2021 GO Een voor ieder smakelijk verhaal Nico Out Recensie T/m 28/5. 'Zout, Vet, Zuur, Hitte. Voedsel in de kunst'. CBK Zeeland. Balans 17, Middel burg. Werkdagen 09.00 - 17.00 uur en 1e zon. v.d. maand 13.00 - 17.00 uur. Tijdelijk gesloten. 'Rode kool' van Frida van Overbeeke. Op de voorgrond: 'Eierdoos en eieren' van Kasper de Vos. Links achter: 'Het friet zonnetje'. Rechtsachter: 'Het eigeel'. fotos nico out Op de voorgrond: 'Aan tafel' van Marijke Leertouwer. Links achter: 'Broden en vissen' van Johnny Beerens en rechts ach ter 'Melograne' van Agnes den Hartogh. Garantie. Voor iedereen belangrijk. Zeker weten dat u jarenlang plezier heeft van uw aankoop. Ook als er iets misgaat. Belisol denkt hierin met u mee. Wij stellen hoge kwaliteitseisen aan onze producten en bijna nog hogere eisen aan onze vakkundige montage. Wij zijn overtuigd van onze kwaliteit, daarom geven wij maar liefst 20 jaar garantie*. Voor kozijnen en deuren zonder zorgen. Nodig ons uit voor een adviesgesprek bij u thuis. Ga naar belisol.nl Belisol Goes - Nobelweg 2-24,4462 GKGoes - T 0113-211 811, goes@belisol.com GARANTIE]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38