I I 'Kleine ruitjes' snel terug Univé komt met eerste mobiele winkel in Zeeland 7 'Misschien kan ik wel weereens een rondje hardlopen' 'Ik zit veel beter in mijn vel' 'Ga dan wandelen, zei ik dan. Dat doet een mens goed' zaterdag 20 maart 2021 negatieve lading. Wij hebben nu een aantal ideeën, maar we willen graag weten hoe Middelburgers dat zien. Wat willen zij? Wat mis sen ze nu? Dat horen we graag van hen tijdens de online bijeenkomst donderdag 25 maart, tussen 16.00 en 17.30 uur.'' Dagelijks een mijl rennen ,,Er gebeurt al veel in Middelburg. Wij zijn JOGG-gemeente: Jonge ren Op Gezond Gewicht. Wij hel pen scholen om hun leerlingen elke dag een 'mijl' te laten rennen of bewegen onder de naam 'The Daily Mile'", vertelt De Guchte- neire. ,,Erben Wennemars is daar ambassadeur van. Hij is daar ook al eerder voor in Middelburg ge weest. Inmiddels doen 600 tot 700 kinderen hieraan mee.'' ,,Maar los van sport en bewegen bekijken we wat je verder kunt doen. Zeker nu in deze coronatijd is gezondheid zo belangrijk. Hoe kunnen wij bij voorbeeld kwetsbare inwoners helpen? Eenzaamheid, armoede, financiële problemen. Of, zijn rookvrije sportverenigingen mis schien een goed idee? Hoe ga je om met overmatig alcoholgebruik? Kun je de openbare ruimte anders inrichten om mensen te stimule ren om buiten te zijn, te bewe gen?'' Heemkundigen en in stadsgeschie denis geïnteresseerde Vlissingers liepen eerder te hoop tegen de 'ver nieling van het historisch uiterlijk' van de fabriek. Zij hadden graag de oude kozijnen en ruiten behouden. Maar zonder dubbel glas en ramen die open kunnen, was het pand niet om te bouwen tot comfortabel ho tel. Het gemeentebestuur ging daarom uiteindelijk akkoord met plaatsing van nieuwe, aan moderne eisen voldoende ramen. Maar de gemeente bedong wel dat de vlakverdeling met kleine ruitjes - 'kenmerkend voor de Tim merfabriek' - terug zou keren. Pri oriteit is nu de gevel snel wind- en waterdicht te krijgen, lieten burge meester en wethouders donderdag tijdens de raadsvergadering weten. Ergens in het voorjaar, als het weer beter en de temperatuur hoger is, brengt de aannemer met 'plakroe- den' aan binnen- en buitenkant van de ramen een vakverdeling aan. POV-fractievoorzitter Pim Kraan, die vragen over het verdwij nen van de historische ruiten stelde, was tevreden over de ant woorden. Hij zei streng in de gaten te houden dat de kleine ruitjes weer zo snel mogelijk te zien zijn. Verzekeringen met een lokale insteek Dichtbij Tijden en locaties WA stad eruit? Emmelie van de Linde, 31 jaar ,,Ik ben altijd een spor ter geweest. Ik heb heel fanatiek gevoetbald. Maar ja, nu heb ik drie kinderen en een pup, die heel veel tijd vergt. Het komt er gewoon niet meer van. Ik fiets niet eens meer naar mijn werk, nu we alle maal thuis zitten. Dus ga ik maar vaak wande len met de kinderen en onze hond. Zeker nu met corona is het echt belangrijk om in bewe ging te blijven. Ik kijk er echt naar uit dat het straks weer langer licht is. Misschien kan ik dan 's avonds wel weer eens een rondje hardlo pen op het bolwerk." Sappho Polderman, 18 jaar „Vroeger heb ik veel gesport, maar toen ben ik gestopt en daarna deed ik hele maal niks meer. Zeker niet toen mijn eerste jaar hbo volledig on line plaatsvond. Ik zat alleen maar binnen. Ik dacht, ik moet naar buiten. Ik moet bewe gen. Nu probeer ik drie keer in de week te hardlopen en ik doe nu zelfs online work-outs en echt, ik voel me zo veel beter. Ik ben vrolijker, ik sta vroeger op, ik zit veel beter in mijn vel. Maar je moet het wel zelf willen. Pas dan kun je doorzetten, heb ik ge merkt." Rinske de Visser, 61 jaar ,,Ik ben fysiothe rapeut geweest, dus ik weet hoe belangrijk bewe ging is voor een mens. Ik ga zelf twee keer in de week trainen bij de sportschool, op dit moment buiten. En ik fiets veel. En we klus sen ook veel. Dat is natuurlijk ook bewegen. En twee keer in de week heb ik Frenkie, de hond van mijn dochter. Heerlijk als dat beestje er is, want dan kun je dus weer lekker naar buiten.'' „Toen ik nog werkte, hoorde ik vaak: ja, maar ik heb nooit ge sport. Ga dan wandelen, zei ik dan. Dat doet een mens goed!" Inwoners kunnen bij inschrijving voor de bijeenkomst aangeven over welk van de vijf thema's ze willen meepraten. Aanmelden via samenleving@middelburg.nl. De Vlissingse Timmerfabriek krijgt later dit jaar zijn 'kleine ruitjes' terug. De laatste weken zijn grote ramen in de kozijnen van het historische gebouw te zien, maar er komen - voor het zicht - kleinere ruitjes terug. René Hoonhorst Vlissingen Coöperatie Univé introduceert een nieuw concept; de eerste mobiele Univé winkel die door de provincie Zeeland rijdt. Een nieuwe vorm van klantbediening, zodat Univé met haar vertrouwde dienstverlening nóg dichterbij is. De adviseurs zijn geboren en getogen in Zeeland, dus zij weten wat er speelt in de omgeving en zijn bekend met de regio. In de mobiele winkel ontvangen de Univé- adviseurs klanten voor een persoonlijk gesprek. Hier kunnen klanten terecht voor vragen en advies over verzekeringen. Door de juiste vragen te stellen, kijken de adviseurs samen met de klant naar welke verzekeringen het beste passen. Om financiële risico's te voorkomen, beperken en verzekeren wat écht nodig is. Denk bijvoorbeeld aan een woonverzekering, autoverzekering of rechtsbijstandverzekering. Maar dan geadviseerd met een lokale insteek. Univé-adviseur Denise Montauban geeft aan blij te zijn met dit nieuwe initiatief: "We zijn er trots op dat de eerste mobiele winkel van Univé in Zeeland te vinden is. Daarmee bewijzen we dat we persoonlijk, dichtbij en betrokken zijn. Dankzij deze mobiele winkel horen we nog beter wat er speelt in de lokale omgeving. We zijn nu twee weken op pad, hebben al veel leuke gesprekken gevoerd en enthousiaste reacties gekregen op het concept. Klanten zijn bij ons welkom voor deskundige adviesgesprekken of gewoon voor een kort antwoord op hun vraag. De mobiele winkel is geopend voor iedereen. Klanten kunnen de winkel in Vlissingen, Zierikzee, Burgh-Haamstede en Goes op afspraak bezoeken of (in de nabije toekomst) via spontane inloop. Op de website www.univezn.nl/mobiele-winkel-zeeland staan de actuele tijden en locaties vermeld. univé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35