Potlood e Azerbeidzjan gaat met een Zeeuws lied naar het Songfestival 2 MAIKEL HARTE Column Wat heeft u met dat rode potloodje van de verkie zingen gedaan? Het ligt nog op het aanrecht, terwijl ik er eigenlijk vanaf wil. Ik dacht mijn dochters er blij mee te maken, maar die wilden het niet. Daar kan je immers niks mee op een iPad. Ze waren al stomverbaasd dat we nog de deur uit moesten om te gaan stemmen: ,,Kan dat niet via je mobiel? Kan je niet met z'n allen Kahoot downloaden?'' Ik heb uit gelegd dat we echt dat stemhokje in moeten, omdat er anders te veel kans op beïnvloeding is. Als je thuis via de mobiel zou kunnen stemmen, kan er bij wijze van spreken wel een kandidaat een ge weer op je voorhoofd houden. weer met z'n allen in het stem hokje met deze keer echt een enorm stembiljet aan kandidaten. Had u er ook zo'n moeite mee? Uit elkaar halen ging nog wel, maar weer terugvouwen was echt heel lastig. Ik had wel even een vakan tiegevoel, want ik zag in een her innering m'n moeder weer sukke len met de kaart van Europa op de bijrijdersstoel. Dat waren in het pré-TomTomtijdperk ook van die krengen van dingen. Met in de auto eigenlijk dezelfde vraag als nu in het stemhokje: ,,Moeten we hier links of rechts? Het potloodje ging nu vooral naar rechts bij een ver kiezing die niet zo zeer werd beïn vloed door een visie voor de lange termijn, maar vooral door corona, terwijl dit onderwerp hopelijk binnen half jaar geen onderwerp meer is. Daarom wil ik ook van dat pot loodje af. Ik wil niet over twintig jaar nog herinnerd worden aan een lockdown als ik bij het oprui men van een keukenla ergens ach terin dat kleine rode potloodje te genkom. Maar weggooien is zonde: er zijn toch bomen voor ge sneuveld. Kunnen we van het na jaar misschien een potlodenver branding houden, zoals we dat ook met kerstbomen doen? Van mij mogen de mondkapjes er ook op. Als een soort rituele afsluiting van een nare tijd. Met die grote stem biljetten krijgen we het makkelijk aan. Ik zag in gedachten mijn moeder weer sukkelen met de kaart van Europa DE STELLING Vandaag: Het is nu niet het moment om te versoepelen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VANDAAG BEGIN VAN &E LENTE Man overleden nadat hij onwel wordt achter stuur Graauwrock weer geschrapt GOES Vaccineren zorg- personeel hervat Azerbeidzjan? Ja, daar stond Corne lissen zelf ook wel even van te kij ken. Maar het went, want hij heeft sowieso internationale contacten in de muziekbusiness. Twee jaar ge leden richtte hij Roc-A-Ville op, om zich breder in de markt te zet ten. ,,Ik was gaan nadenken: wat wil ik nou eigenlijk om in de muziek industrie te kunnen overleven? Ge lukkig heb ik het in me om meer dere dingen te doen." Cornelissen is naast songwriter ook producer en publisher. ,,Mijn specialiteit is songwriters verder ontwikkelen op creatief en zakelijk vlak." Hij geeft daarnaast coaching op diverse con servatoria in het land. In 2003 sleepte Cornelissen een Edison in de wacht met het num mer Inside my Head waarmee de Haagse band Di-rect in 2003 door brak. Die band is slechts een van de vele succesvolle namen waarvoor hij nummers schreef. Hij werkte bijvoorbeeld ook samen met Mar tin Garrix, Tiësto, Romy Monteiro en Paris Hilton. Ook inzending vorig jaar Voor Samira Efendi, de uitvoerende artiest voor Azerbeidzjan bij het Eurovisie Songfestival, schreef hij ook de inzending voor vorig jaar, Cleopatra. ,,We gingen daarvoor naar Bakoe de hoofdstad van Azer beidzjan en werden als helden ont haald. We hadden alles al geregeld voor de show, maar toen kwam co- rona en werd de hele boel afgebla zen. Dat vergeten mensen weleens. Het zijn niet alleen de artiesten die er de dupe van zijn, iedereen erom heen heeft ermee te maken. Wij hebben toen iedereen uit eigen zak moeten betalen." Dat hij dit jaar weer de inzending voor Efendi mocht schrijven, was niet vanzelfsprekend. ,,We moesten achteraan sluiten in de rij en hele maal opnieuw beginnen. Je krijgt ook gewoon te horen dat je je best moet doen, omdat er nog 200 an dere nummers zijn ingestuurd." Sa men met producer Luuk van Beers uit Heemskerk en tekstschrijver Zo'n lied komt wel even bij driehonderd miljoen huishoudens binnen Amy van der Wel uit Enschede schreef hij het nummer Mata Hari voor Azerbeidzjan. ,,Ze wilden net zo'n nummer als Cleopatra, maar dan een beetje anders. Ik heb de hele topline, de melodie verzonnen en we hebben het nummer ge schreven en opgenomen in Burgh- Haamstede." Het is overigens niet het eerste songfestivalnummer dat Cornelis- sen in Burgh-Haamstede schreef. Ook de inzending van Duitsland in 2013 van Cascada componeerde hij. Het haalde de finale. Of Mata Hari gaat winnen bij het songfestival? Cornelissen hoopt in de top-10 te eindigen. Dat een nummer het songfestival haalt, is niet alleen leuk voor de uit voerende artiesten, het is ook be langrijk voor muziekproducenten zoals Cornelissen. ,,Het songfestival betekent dat je je netwerk vergroot. En zo'n lied komt wel even bij drie honderd miljoen huishoudens bin nen, dat betekent inkomsten." zaterdag 20 maart 2021 En dus stonden we woensdag Reageer op pzc.nl Gisteren: Pasje voor de milieustraat is prima idee 1379 stemmen ZIE JE WEL EN &E &A® VAN HET NAAKT TUINIEREN IS ZATERRA® I MEI PAS MIDDELBURG Een automobilist is gis termiddag overleden nadat hij in Middelburg achter het stuur van zijn auto onwel was gewor den. Hij reed vanaf de Oostperkweg richting de oprit van de N57 toen hij wegzakte. Vervolgens nam hij enkele verkeers borden mee alvorens in een ondiepe sloot naast de weg terecht te komen. Het eenzijdige ongeluk gebeurde rond 13.35 uur. De man moest worden gereanimeerd. Omstan ders schoten de profes sionele hulpverleners hierbij te hulp, maar het mocht niet meer baten. De man overleed ter plaatse. Zijn vrouw, die naast hem zat in de auto, bleef ongedeerd. GRAAUW Muziekfestivals Graauw rock en Graauwrock for Specials gaan ook dit jaar vanwege corona niet door. De organisatie heeft dit besloten. De vei ligheid voor bezoekers, bands en vrijwilligers kan niet worden gewaar borgd. Het Zeeuws- Vlaamse feest zou op 12 en 13 mei 2021 worden gehouden. De organisatie hoopt dat het tweedaagse festival op 25 mei en 26 mei 2022 wel door kan gaan. Eerder werd bekend dat Vestrock in Hulst dit jaar ook niet doorgaat van wege de coronamaatre gelen. Een kleine 2000 Zeeuwse zorgmedewer- kers kunnen binnenkort een nieuwe afspraak maken om zich te laten vaccineren bij de GGD. Hun oude afspraak was geannuleerd vanwege het tijdelijk stilleggen van het gebruik van het AstraZeneca-vaccin. Betrokken zorgmede- werkers krijgen vanaf dit weekend een sms- bericht met informatie over het maken van de afspraak. Het vaccine ren met AstraZeneca zal vanaf komende woens dag 24 maart worden hervat. Tony Cornelissen schrijft en produceert liedjes vanuit zijn mu- ziekstudio aan huis in Burgh-Haamstede. Daar schreef hij ook de in zending van Azerbeidzjan voor het Songfestival. foto marieke mandemaker Tony Cornelissen (52) maakte als gitarist en achtergrondzan ger deel uit van rockband Kane, maar schrijft al zijn hele leven liedjes. En toen hij 'voor het eerst echt geld verdiende' door het schrijven van een hit - het nummer 1001 Arabian Nights van Ch!pz - kocht hij in 2005 een huis in Burgh-Haamstede. En laat hij nou daar de inzending van Azerbeidzjan voor het song festival hebben geschreven. Valeska Nastaly Burgh-Haamstede -Tony Cornelissen, songwriter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2