Ift Houd Zeeland schoon! Inspectie stelt onderzoek in (en de rest van Nederland) AR Mathieu van der Poel Vandaag bij deze krant Walcheren Keuken Kampioen /AMELIESTE W GLAS verliezen in Milaan-San Remo»P23 Een groepje artsen rond de Lim burgse huisarts Rob Elens schrijft nog altijd het antimalariamedicijn hydroxychloroquine en het anti- schurftmiddel ivermectine voor aan coronapatiënten. Dat bevestigt ondernemer Evert de Blok, die sa men met Elens een platform op zette waarop een alternatieve be handeling voor corona wordt ge promoot. Volgens De Blok zit er achter het Deze medicijnen kunnen alleen gegeven worden aan patiënt in ziekenhuis platform een 'teleteam' van artsen die recepten kunnen uitschrijven. Op die manier zouden volgens hem al zeshonderd patiënten aan onder meer hydroxychloroquine en iver- mectine zijn geholpen. ,,Als je maar welwillende artsen hebt en onder steuning van een apotheker, dan mag je deze middelen voorschrij ven op basis van off-labelgebruik." Met dat laatste wordt gedoeld op het voorschrijven van medicijnen voor andere ziekten of groepen pa tiënten dan waarvoor ze zijn goed gekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is het niet met De Blok eens en kondigt een onder zoek aan. „Wij wijzen erop dat zo wel hydroxychloroquine als iver- mectine bij corona alleen voorge schreven kan worden aan patiënten die in het ziekenhuis verblijven. Deze medicijnen kunnen bijwer kingen als hartritmestoornissen geven, waarvoor een patiënt gemo- nitord moet worden. Dit kan onvol doende wanneer een patiënt thuis is." Elens, die niet wil reageren, werd vorig voorjaar al door de IGJ op de vingers getikt toen hij de boer op ging met hydroxychloroquine als middel tegen corona. Het medicijn werd ook door de toenmalige Ame rikaanse president Donald Trump naar voren geschoven, maar weten schappelijke studies lieten geen overtuigende werking zien. Ook het nut van ivermectine is nog niet bewezen. Het Nederlands Huisartsen Ge nootschap (NHG) adviseert dan ook tegen het gebruik van beide middelen. Huisartsen mogen ge motiveerd en met toestemming van een patiënt van dit advies af wijken, stelt het NHG. ,,Maar als er zorgen zijn over de kwaliteit, kan de inspectie maatregelen nemen." De IGJ kreeg het voorbije corona jaar 175 meldingen over huisartsen die zich niet aan coronarichtlijnen hielden of desinformatie verspreid den over het virus of vaccins. »P8 De straat op of het natuurgebied in. Honderden Zeeuwen, gewapend met een grijper en vuilniszak, maken vandaag coronaproof een opschoon-ommetje. Ze binden op de landelijke Opschoondag de strijd aan met het zwerfvuil. Snoepwikkels, blikjes, flesjes, sigarettenpeuken en kauwgomresten, het is allemaal slecht voor de natuur. zaterdag 20 maart 2021 8°C Nieuwsmedia We kruipen massaal in een tentje, in Nederland »P17 SCAN DE QR CODE VOOR JE AFSPRAAK of ga naar keukenkampioen.nl Bezoek onze schitterende showroom! www.meliesfeglas.nl Artsen geven omstreden coronapil Ondanks eerdere waarschuwin gen blijft een groep huisartsen coronapatiënten medicijnen voorschrijven waarvan de wer king niet is bewezen. De Inspec tie Gezondheidszorg en Jeugd waarschuwt voor gevaarlijke bij werkingen en kondigt na vragen van deze krant een onderzoek aan. Chris van Mersbergen Utrecht —Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd ZEELAND 2 EN BIJLAGE Zo Koude lente dagen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging8 II7" l'688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1