II WIN EEN SALARIS IN 17 MINUTEN ECONOMIE 17 Campings blij met ongekend hoge aantallen boekingen voor komende zomer Nationaal Salaris Onderzoek De Nederlandse campings hebben de deuren nog niet eens officieel geopend of de boekingen voor deze zomer stromen al binnen. Dat kunnen particuliere vakantiehuizen en vakantieparken in Nederland nog niet zeggen. Bij campinghouder Rozemarijn Dees van Strandcamping Zuiddui nen in Katwijk gaat de vlag uit, en dat terwijl ze officieel nog niet eens open is. 26 maart gaat bij haar het kampeerseizoen van start en natuurlijk is dat al reden genoeg voor een feestje. Maar er is nog iets waarom zij het zonnig inziet: voor Hemelvaart en Pinksteren komen de boekingen al aardig op gang en voor de zomerperiode gaat het zelfs ronduit hard. In de bouwvak is op haar camping nog slechts een kwart van alle plekken vrij. Vooral de grote, luxe plekken en die met een eigen waterkraan gingen als warme broodjes over de toonbank, zegt ze trots. Hoe anders was dat vorig jaar. Halverwege maart 2020 tastte ze nog in het duister over corona maatregelen en moest ze de deu ren gesloten houden op last van de veiligheidsregio. Die volledige sluiting was voor een maand, de sanitaire voorzieningen moesten nog tot half juni dichtblijven. Ze hoopt die ellende niet nog eens mee te maken. ,,Ik hoop vooral dat het kabinet tijdens de persconferentie volgende week iets positiefs zegt over de moge lijkheid van vakanties in Neder land. Dan weten mensen waar ze aan toe zijn en wat ze kunnen ver wachten. Maar ja, je weet het na tuurlijk nooit met corona." Langer verblijf Dees merkt wel een paar verande ringen op sinds corona. Zo was het gros op haar park voorheen Duit ser en nu zijn het alleen maar Ne derlanders die boeken. En mensen blijven langer deze zomer, in plaats van twee weken wordt er opvallend vaker vier weken ge boekt. Bas van Mill van de Stichting Vrije Recreatie hoort van veel meer campinghouders dat de vooruitzichten voor dit kampeer- seizoen 'geweldig' zijn. ,,We zien en merken dat er een enorme be langstelling is bij Nederlanders om kleinschalig te gaan kamperen. Er wordt al ongekend veel ge boekt", zegt Van Mill van de stich ting waar zo'n 1200 kleinschalige campings bij zijn aangesloten. De mensen die nu al een plekje op de camping hebben gereser veerd, zijn volgens Van Mill op te delen in twee groepen. Een deel heeft vorig jaar ontdekt hoe leuk Nederland is en wil dit jaar op nieuw in eigen land vakantie vie ren, denkt hij. „Sommigen reali seerden zich opeens dat je niet twee dagen in de auto hoeft te zit ten om een mooie vakantie te heb ben." En daarnaast is er een groep die vanwege onzekerheid rond de coronamaatregelen heeft besloten Ik denk dat mensen toch liever naar Spanje of Cura9ao gaan als het kan om niet langer te wachten met boeken en iets te reserveren in Ne derland voordat ze te laat zijn. Vol gens Van Mill grepen vorig jaar nogal wat mensen mis toen ze op het allerlaatste moment een kam- peerplek wilden vastleggen. Van Mill: ,,Het wordt voor ons echt een supergoed jaar, mits de regering geen roet in het eten gooit. En als het net zo'n mooie zomer wordt als vorig jaar,kan het in alle opzichten niet meer stuk." Bij verhuurplatformen voor vakantiehuizen als Natuur- huisje.nl, Micazu of Parkvakanties loopt het met zomerboekingen nog geen storm. Zij krijgen vooral boekingen binnen voor de korte termijn: Pasen, de meivakantie en Pinksteren. Bij Natuurhuisje.nl, met 5200 vakantiehuizen de grootste aanbieder, is voor het paasweekend nog 15 procent van de huizen beschikbaar. Micazu, met particuliere vakantiehuizen wereldwijd, heeft voor de meiva kantie slechts 20 procent van de huizen in Nederland beschikbaar. Afwachten Laurens Taekema van Parkvakan ties, waar vakantieparken als Cen ter Parcs, Landal en Roompot bij zijn aangesloten, vermoedt dat een deel van de vakantiegangers af wacht en toch hoopt op een va kantie in het buitenland. ,,Of mis schien willen ze eerst weten of het zwembad en de restaurants op de parken in Nederland en in het bui tenland open zijn voordat ze gaan boeken." Hij ziet de laatste weken wel steeds meer mensen voor de zomer een huisje op een park in Nederland boeken. ,,De vakantie parken voor de zomervakantie zijn zeker nog niet volgeboekt, maar wie in een luxe huisje wil verblij ven, vist hoogstwaarschijnlijk wél al achter het net. Huisjes met extra voorzieningen zijn erg gewild, ook buiten de vakanties om." Overi gens verwacht hij dat alle Neder landse parken deze zomer gewoon weer 100 procent vol zullen zitten, zoals ongeveer elk jaar het geval is. Of dat ook voor de particuliere vakantiehuizen gaat gelden, zal moeten blijken. Bij Natuur- huisje.nl wordt wel geboekt voor de zomervakantie, maar het gaat om relatief lage aantallen. Bij Mi- cazu is voor deze zomer nog altijd 50 procent van de vakantiehuizen in Nederland beschikbaar. Jens van den Broek van Micazu verwacht dat het pas hard zal gaan als meer duidelijkheid is over de mogelijke versoepelingen in het buitenland en in eigen land. ,,Ik denk dat mensen toch liever naar Spanje, Frankrijk of Curasao gaan als het kan." Doe mee en win een extra maandsalaris! Het Nationaal Salaris Onderzoek geeft inzicht in salarissen en arbeidsvoorwaarden in Nederland. Ga naar lntermediair.nl/salaris. vul de vragenlijst in en maak kans op een bruto modaal maandsalaris tw.v. 2.816. intermediair Bnyenrode zaterdag 20 maart 2021 een tent j e in Nederland Rozemarijn Dees op haar Strandcamping Zuidduinen in Katwijk. foto pim ras Natasja de Groot Rotterdam - Jens van den Broek, Micazu We kruipen massaal in GA NAAR INTERMEDIAIR.NL/SALARIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17