AH verkoopt gerechten van lokale restaurants Inzameling voor Camiel en Linda na afbranden huis 6 Nog geen geld voor behoud Het voorstel, dat was ingediend door Forum voor Democratie, Par tij voor Zeeland, Pro Zeeland, de SP en de Partij voor de Dieren kreeg veel steun, maar niet genoeg. ,,Het geld dreigt op te raken", waar schuwde Fred Walravens (FvD). ,,Als we wachten tot de voorjaars nota, is het te laat." Robert Koevoets (Pro Zeeland) onderstreepte dat. ,,Het pontje verdwijnt als er nu niks gebeurt." Eerst een goed plan, dan geld, niet andersom De Stichting ter Behoud van de Pont te Sluiskil beheert het veer sinds 2011, toen het werd afgestoten door Rijkswaterstaat. Sindsdien hebben overheden - RWS, provin cie en gemeente Terneuzen - en het bedrijfsleven er herhaaldelijk geld in gestoken, maar onder voorwaar den. Er moest een plan komen voor een gezonde en duurzame toe komst, bijvoorbeeld door de diesel- pont om te vormen tot een elek trisch veer. Het onderzoek dat er nu ligt, waaruit blijkt dat daarvoor ton nen euro's nodig zijn, voldoet niet, oordeelde gedeputeerde Harry van der Maas (SGP). ,,De bal ligt bij de stichting, de aap zit daar op de schouder. Er ligt geen goed plan, dan gaan we er toch geen geld in steken? Eerst een goed plan, dan geld, niet andersom." Te hoge eisen Volgens Koevoets worden er aller lei bureaucratische hobbels opge worpen, Walravens vond dat naar spijkers op laag water wordt ge zocht en Trees Janssens (PvdD) meende dat veel te hoge eisen wor den gesteld aan een club vrijwilli gers die juist moet worden gehol pen. ,,We vragen niet om 25 mil joen", sneerde Koevoets. ,,Het be lang van het pontje staat vast, 25.000 euro is peanuts. Laten we de kogel door de kerk jagen en dat lut tele bedrag vrijmaken." Volgens Walravens kijken andere geld schieters nu naar elkaar. Als er een vast bedrag komt van de provincie, komen ze volgens hem wel over de brug. Hoewel vrijwel elke fractie het pontje op de een of andere manier wil behouden, kwam de 25.000 euro niet op tafel. Eerst een goed plan dan geld, vonden behalve de coalitiepartijen CDA, SGP, VVD en PvdA ook D66 en Christenunie. Gedeputeerde Van der Maas zegde wel toe dat hij gehoor geeft aan de wens van zijn partijgenoot Kees van den Berge om binnenkort een informatiebijeenkomst te beleg gen. De vraag was om daar nog eens gedetailleerd uit te leggen wat de stand van zaken precies is. Eigenaar Martijn de Maagt en kok Mieke de Poorter van restaurant Méditerranée in Hulst brachten heel wat extra uren in de keuken door. Bij Albert Heijn Hulst liggen sinds donderdag drie gerechten van het restaurant in het koel- schap: spaghetti misto al forno, penne quattro formaggi en tira- misu. Supermarkteigenaar Ivo Mat- theeuws wil met het initiatief Support Your Locals iets beteke nen voor andere ondernemers. Hij verkoopt de komende vier tot zes weken steeds gerechten van an dere lokale restaurants, van don derdag tot en met zondag. Bij Al bert Heijn Axel liep hetzelfde con cept voor een periode vijf weken We krijgen er alleen maar positieve reacties op en dat was een succes. Ook restau rants in Hulst zijn enthousiast. ,,We vonden het meteen een leuk idee", zegt Martijn de Maagt. Me- diterranée koos voor gerechten die mensen thuis niet zo gauw maken. ,,En die je goed zelf kunt opwar men." Leuke gesprekken Je kunt niet naast de koeling kij ken: Evelien Schelfhout van Albert Heijn Hulst voorzag die van Itali aanse vlaggen, andere Italiaanse producten en een gedekte tafel. ,,Ik had heel leuke gesprekken toen ik hier aan het inrichten was, men sen zijn benieuwd. We krijgen er alleen maar positieve reacties op." De gerechten van Méditerranée zijn tot en met zondag 21 maart te verkrijgen. Vanaf donderdag 25 maart is het de beurt aan restau rant De Korenbeurs. Ivo Matthee- uws: ,,Ik hoop natuurlijk wel dat we gewoon weer gauw bij de res taurants zelf kunnen gaan eten." Het noodlot sloeg maandag 8 fe bruari toe. In nog geen anderhalf uur tij d brandde het huis op het boeren erf aan de Biezenstraat bij Eede af. De brandweer had veel moeite de brand te blussen. De temperatuur lag verder onder het vriespunt, waardoor de leidingen bevroren wa ren. De wegen waren spekglad. Ca- miel en Linda bleven ongedeerd, net als de drie poezen. De tweejarige Sint-Bernard Lana werd ook gered, maar zij zag haar bench en speeltjes in vlammen opgaan. Dat de wind de goede kant op stond, betekende de redding voor de stallen waar de paarden en schapen stonden. Van het huis is niets meer over. 35 jaar voor gewerkt ,,Ze hebben het heel moeilijk, maar ze hebben dieren en moeten dus vooruit", vertelt dochter Paulien. Camiel en Linda hebben in de brand zo'n beetje al hun bezittingen verlo ren. ,,'s Ochtends ga je werken en 's avonds is alles weg. Ze hebben hele maal niks meer. Daar heb je dan 35 jaar voor gewerkt." Haar vader en moeder hebben wel een spaarpotje, maar daar zit niet genoeg in om het jaren vol te kunnen houden. Linda heeft door de coronacrisis een groot deel van haar spaargeld zien ver dampen. Ze heeft een lingeriewin kel in Knokke. Door de verplichte sluiting heeft ze veel spaargeld in haar bedrijf gestoken. Camiel heeft We streven naar zo'n 5000 euro. Dat zou geweldig zijn de afgelopen jaren verschillende vormen van kanker gehad. Ook dat kost de familie volgens Paulien veel. Linda woont nu tijdelijk in het Belgische Maldegem, Camiel heeft een caravan gekocht en woont nog op het erf in Eede. ,,De schapen be ginnen te lammeren en daarom moet hij daar blijven", vertelt Pau- lien. ,,De verzekering zei dat we ge luk hebben dat de schuur en de die ren gered zijn. Maar wat is geluk? Mijn ouders hebben niets meer. En dat op die leeftijd (68 en 69, red.). Ze beginnen aan de laatste bladzijde van hun leven." Paulien is daarom de actie gestart voor haar ouders. Tot dusverre staat zaterdag 20 maart 2021 Pontje van Sluiskil onzeker VL Restaurant Méditerranée bijt het spits af met afhaalmaaltijden in de Albert Heijn in Hulst. Vlnr.: ei genaar Martijn de Maagt, Evelien Schelfhout van Albert Heijn en kok Mieke de Poorter. foto anne hana Het blijft onzeker of het pontje van Sluiskil na dit jaar kan blij ven varen. Provinciale Staten verwierpen gisteren een voor stel om de lokale veerverbinding jaarlijks met 25.000 euro te on dersteunen, maar worden bin nenkort wel bijgepraat over wat er nog mogelijk is. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde Een restaurantmaaltijd leg je sinds deze week gewoon in je supermarktkarretje. Bij Albert Heijn Hulst worden de komende weken gerechten van lokale restaurants verkocht. Méditer- ranée bijt het spits af. Sophie Stockman Hulst - Evelien Schelfhout, Albert Heijn Hulst Camiel Matthijs en Linda Gheyle hebben niets meer. Begin fe bruari brandde hun huis in Eede af. Dochter Paulien is daarom een inzamelingsactie gestart. ,,'s Ochtends ga je naar je werk en 's avonds is alles weg." Bob Maes Eede - Paulien, dochter van Camiel en Linda M Van het huis bleef niets over. FOTO HV ZEELAND de teller op 1000 euro. ,,Dat is nog geen overvloed, maar wel al heel mooi. Alle kleine beetjes helpen. We streven naar zo'n 5000 euro. Dat zou geweldig zijn." Haar ouders hopen weer te kunnen samenwonen in Eede. ,,Of ergens in de buurt, maar niet te ver. Een oude boom moet je niet te ver weg verplanten." Doneren kan via https://steunac- tie.nl/actie/woning-volledig-uitge- brand-op-8-februari-2021.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133