Univé komt met eerste mobiele winkel in Zeeland Wachten voor de Dokbrug met een gedicht van Hofman 7 Janine Hanse en Hans Stoutjesdijk werken aan een plek voor verschillende zorgaanbieders. Naar de psycholoog en erna door naar de oe fentherapeut om je houding te leren ver beteren. Zo veel mo gelijk disciplines op het gebied van geestelijke en lichamelijke gezond heidszorg op één plek is het ideaal beeld van Janine Hanse (40). Zij en haar partner Hans Stoutjesdijk (36) zijn de nieuwe eigenaren van het voormalige Groene Kruisgebouw aan het Jannewekken 10 in Zierik zee. Het stel wil er een gezond heidscentrum van maken dat nog voor de zomer opengaat. De naam klinkt misschien be kend in de oren: Hart in Zierikzee gaat het heten. Eerder stortte vast goedverhuurder Pandrs uit Middel- harnis zich op het plan om onder de naam Hart van Zierikzee er een gezondheidscentrum te vestigen. „Wij hadden dat idee eigenlijk al eerder, maar Pandrs kwam ertus sen en trok zich uiteindelijk toch terug, zodat wij weer in beeld kwa men", zegt Stoutjesdijk. ,,De naam Hart van Zierikzee overnemen was te duur, daarom hebben wij er Hart in Zierikzee van gemaakt." Ideaal Ze dachten even dat hun plan voor een gezondheidscentrum in dui gen zou vallen. Hanse is namelijk al een paar jaar op zoek naar een ge- schikt pand om haar idee uit te voe ren. ,,Steeds was het te klein om verder uit te breiden." Het jaren- dertigpand aan het Jannewekken is ideaal in haar ogen. Bovendien kan ook Hans zijn passie erin kwijt. ,,Als aannemer word je blij als je zulke gebouwen in ere mag herstel len. Voor mij krijgt dit gebouw weer een nieuw leven. De gevel wordt gereinigd, er komen nieuwe kozijnen in en de aanbouw wordt zo vernieuwd dat het originele ge bouw beter tot zijn recht komt." Hanse is GZ-psycholoog met een praktijk in zorgcentrum Borren- damme. ,,We wilden uitbreiden, maar daar was geen ruimte voor. In dit gebouw ga ik samen met Mar- cella Kerbusch werken, zij is net als ik GZ-psycholoog. We willen er nog twee psychologen bij. Dat is hard nodig volgens Hanse, want er is veel vraag naar geestelijke ge zondheidszorg. ,,Er is nu een wachtlijst van vier maanden. Ook vanwege corona neemt de vraag toe. Mensen worden niet beter van dat thuiszitten. En misschien gaan mensen ook makkelijker naar een psycholoog dan een aantal jaren te rug." De droom van Hanse is nog meer disciplines rond gezondheid in het gebouw te verzamelen. ,,Denk aan een fysiotherapeut, een logopedist, een oefentherapeut: alles gericht op het bevorderen van gezondheid en vitaliteit, of dat nou lichamelijk of geestelijk is." Door krachten te bundelen is het ook makkelijker sa menwerken, denkt Hanse. ,,Als ie mand bij mij komt met een burn- Alles gericht op het bevorderen van gezondheid en vitaliteit out volgt erna steevast een traject bij de psychosomatische fysiothe rapeut. Dan is het handig als die dichtbij zit." Stoutjesdijk is in januari begon nen met verbouwen van het com plex. Hij wil vijftien praktijkruim tes maken. In het oude gedeelte willen Hanse en Stoutjesdijk een grote oefenzaal maken voor bij voorbeeld yogalessen. Op de bo venverdieping komen twee appar tementen. gebouwd, ik weet niet eens hoe veel, die over de hele wereld zijn verdwenen. De meeste zijn al lang gesloopt. Of gezonken. Ik weet nog dat ze boven de daken uitsta ken, steeds hoger. Tot ze klaar wa ren. Iedereen was trots als ze te water werden gelaten." Hofman was zoon van een ar beider. ,,Mijn vader stond op zijn vijftiende al nagels uit het vuur te halen. Als je niet goed je best doet op school, werd mij verteld, dan kom je ook op de Schelde terecht. Een soort schrikbeeld, maar toch denk ik met nostalgie terug aan de tijd dat de nagels zo hard werden geslagen, met het gerakketak als van een mitrailleur, dat je de meester op school nauwelijks kon verstaan. Er zijn hier schitterende dingen gemaakt." En nu is er een woonwijk. En een nieuwe brug. Een mooie brug, vindt Hofman. ,,Ik denk dat men sen hier graag wonen. Bijzonder dat mijn gedicht hier op een brug staat." Wim Hofman heeft in zijn leven al vele gedichten geschreven. Maar nooit eerder belandden die op een brug. ,,En het staat er niet voor één dag. Dus het was een uit daging om er iets van te maken. Het moest een kort gedicht zijn, zodat het ook van een afstandje te lezen valt. Ik heb veel dingen weg gelaten. Je moet ook niet te lang wachten." Waar zijn onze schepen? heet het gedicht. ,,Dat slaat op de voorma lige scheepswerf", legt Hofman uit. ,,Er zijn hier zoveel schepen Tijden en locaties Verzekeringen met een lokale insteek Dichtbij zaterdag 20 maart 2021 Gezondheidscentrum in hartje stad Valeska Nastaly Zierikzee M Hans Stout jesdijk en Ja- nine Hanse zijn de nieuwe eigenaren van het voormalige Groene Kruis gebouw aan het Jannewek- ken in Zierik- zee. In de gan gen zijn nog de tekeningen van film- en tv- figuren te zien, een erfenis van vorige ei genaar Arduin. FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Janine Hanse, GZ-psycholoog Meer info: hartinzierikzee.nl ADVERTENTIE Het zal niet dagelijks gebeuren, maar als je dan eenmaal stil staat voor een open Dokbrug in Vlissingen, hoef je je in elk geval niet te vervelen. Aan de onderkant van het beweegbare brugdeel is een gedicht van Wim Hofman bevestigd. Het is gisteren officieel onthuld. Wendy Wagenmakers univé Vlissingen De dichtregels van Wim Hofman op de nieuwe Dokbrug. FOTO LEX DE MEESTER Coöperatie Univé introduceert een nieuw concept; de eerste mobiele Univé winkel die door de provincie Zeeland rijdt. Een nieuwe vorm van klantbediening, zodat Univé met haar vertrouwde dienstverlening nóg dichterbij is. De adviseurs zijn geboren en getogen in Zeeland, dus zij weten wat er speelt in de omgeving en zijn bekend met de regio. De mobiele winkel is geopend voor iedereen. Klanten kunnen de winkel in Vlissingen, Zierikzee, Burgh-Haamstede en Goes op afspraak bezoeken of (in de nabije toekomst) via spontane inloop. Op de website www.univezn.nl/mobiele-winkel-zeeland staan de actuele tijden en locaties vermeld. In de mobiele winkel ontvangen de Univé- adviseurs klanten voor een persoonlijk gesprek. Hier kunnen klanten terecht voor vragen en advies over verzekeringen. Door de juiste vragen te stellen, kijken de adviseurs samen met de klant naar welke verzekeringen het beste passen. Om financiële risico's te voorkomen, beperken en verzekeren wat écht nodig is. Denk bijvoorbeeld aan een woonverzekering, autoverzekering of rechtsbijstandverzekering. Maar dan geadviseerd met een lokale insteek. Univé-adviseur Denise Montauban geeft aan blij te zijn met dit nieuwe initiatief: "We zijn er trots op dat de eerste mobiele winkel van Univé in Zeeland te vinden is. Daarmee bewijzen we dat we persoonlijk, dichtbij en betrokken zijn. Dankzij deze mobiele winkel horen we nog beter wat er speelt in de lokale omgeving. We zijn nu twee weken op pad, hebben al veel leuke gesprekken gevoerd en enthousiaste reacties gekregen op het concept. Klanten zijn bij ons welkom voor deskundige adviesgesprekken of gewoon voor een kort antwoord op hun vraag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130