'Ik maakte vier orkanen mee, dit kan er nog wel bij' BV DE LIEFDE Ron (63) en Marioli (54) zijn al vier jaar verliefd, maar pas een week bij elkaar geweest. ,,Onze eerste en laatste week samen zal ik nooit vergeten. We waren in Bogota, de hoofdstad van Colombia. Elke avond zaten we tot sluitingstijd te praten in een restaurant. De hotelkamer met twee aparte bedden ruilden we na een dag al om voor een kamer met een kingsize bed. Na die week hadden we allebei het gevoel dat we met elkaar wilden trouwen. Maar sindsdien, nu al meer dan een jaar geleden, hebben we elkaar niet meer gezien. Ik woon op het eiland Sint-Maarten. Een vriendin van Marioli, die een relatie heeft met een goede vriend van mij, bracht ons vier jaar geleden met elkaar in contact via WhatsApp. Het klikte meteen. We deelden van alles over ons leven. Online, want van de vier keer dat we geprobeerd hebben om elkaar te ontmoeten, is dat drie keer niet gelukt. De eerste keer kreeg Marioli een ver keersongeluk. Vervolgens legde een ver woestende orkaan Sint-Maarten in puin. De derde keer kwam ze haar land niet meer uit vanwege politieke onrust. Maar bij de vierde poging hadden we succes, al moest Marioli er een hele reis voor maken, vanuit het binnenland van Venezuela. Om mij te kunnen ontmoeten, nam ze een taxi naar de grens met Colombia. Ze is lopend de grens overgestoken en verder gereisd naar Bogota. En daar zag ik haar eindelijk in het echt: een intelligente, open, spontane en knappe vrouw met mooie donkerbruine ogen en prachtig zwart haar. Ze ziet er veel jonger uit dan haar 54 jaar. Marioli is cosmetisch arts, maar gezien de slechte economische situatie in haar land heeft ze nu geen werk en is haar prak tijk gesloten. Ze zorgt voor haar moeder, die in een rolstoel zit en voor haar zus, die het downsyndroom heeft. Ik stuur haar elke maand geld. In Venezuela is een enor me inflatie en schaarste aan levensmidde len en medicijnen. We willen natuurlijk bij elkaar zijn, maar het kan nu niet. Het lukt haar nu niet om haar paspoort te verlengen en ik kan niet makkelijk naar Venezuela reizen, want voor buitenlanders is het daar gevaarlijk vanwege de onrust en criminaliteit. Maar sowieso zijn door corona de grenzen nog gesloten. Ons contact onderhouden we via WhatsApp. Het zou zo fijn zijn als mijn vriendin af en toe een tijdje bij mij op Sint-Maarten kon komen. Zij kan wel regelen dat er tijde lijk iemand voor haar moeder en zus zorgt. Als ze hierheen komt, wil ik ervoor zorgen dat ze parttime als arts kan werken. Binnenkort ga ik met pensioen. Onze droom is om uiteindelijk voor lange tijd echt bij elkaar te zijn.We geloven allebei in een toekomst samen. Sommige mensen zullen op basis van wat ik vertel kunnen denken dat ik word opgelicht, maar nee, dit is echte liefde. We hebben er allebei vertrouwen in dat het allemaal goedkomt. Zij is voor mij de ware en dat gevoel heeft zij ook voor mij. In april hopen we elkaar eindelijk te om armen op Sint-Maarten, er wordt gezegd dat de grenzen dan weer opengaan. We zijn gelukkig zo gek op elkaar, dat we geduld hebben. Daarbij: ik heb vier orka nen meegemaakt. Mijn auto en de boven verdieping van mijn huis zijn weggewaaid. Ik heb weleens anderhalve maand zonder elektra en water gezeten. Soms heb ik geen telefoon of internet. Dat de dingen niet altijd lopen, zoals ik zou willen ben ik na twintig jaar wonen op Sint-Maarten wel gewend.'' TEKST ALBERT WIGLEMA ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Ron en Marioli zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? Mail dan naar magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 20 MAART 2021 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 107