Vóór corona praatte ik congressen aan elkaar. Ter voorbereiding kwam ik bij mijn klanten op kantoor. Ik dronk de smerigste koffie, zag volwassen mensen op skippyballen en voerde gesprekken met senior community builders. Gelukkig ontmoette ik ook moppentappende instal lateurs en briljante denkers en kostte een broodje kroket zelden meer dan een euro. Corona veranderde dat. Ineens zat ik thuis. En even leek het een zegen. Lekker vanuit je eigen huis vergaderen scheelt veel reistijd. Je hoeft niet langer 's ochtends vroeg aan te sluiten in de file om alsnog te laat op kantoor te komen vanwege een on geluk op de A27. Eindelijk bevrijd van die overvolle treinen en andermans lichaams geuren voordat je in een steriele vergader kamer met systeemplafond die leuterende collega moest aanhoren die graag commit ment bottom-up wilde cocreëren door stake holders te verbinden. Hippe consultants deden hun product innovation backlog via Teams. Juffen legden de tafel van 5 uit via Zoom. En zelfs de Rolling Stones zongen hun liedjes vanuit de huiskamer. Maar al snel ontstonden de problemen. Zoek op YouTube naar 'Jennifer Zoom meeting' en zie hoe een dame ongegeneerd haar laptop meeneemt tijdens een toilet- bezoek. Denk aan de verloren tijd dankzij haperende wifi ('wacht even, ik ga iets dichter bij mijn router zitten'), verkeerde Nu we ruim een jaar volop thuiswerken, maakt columnist en onderzoeker Richard Engelfriet de balans op. Vier argumenten waarom thuiswerken volgens hem niet de toekomst, maar de hel is. 24 Lang leve het kantoor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104