LINDA AKKERMANS AstraZeneca veilig, prikken wordt hervat -* 349™ 239.00 Dat is het ÜM&S'&S/van Albert Heijn /O(1 6 Alle A-merk schoonmaakmiddelen Blaupunkt robotstofzuiger Column De wekker ging, ik werd wak ker met een kater en dat kwam niet door de wijn. Want de kiezer heeft dan wel altijd gelijk, een wrede waarheid is het wel dat in dit land iedereen de toeslagen affaire al lijkt vergeten en liefst een op de vijf mensen stemt op racisten en/of coronawappies. door het laatste nieuws. Een zetel voor Sylvana Simons, zou het nog steeds? Ik dacht aan het avondje theater in Den Bosch, waar ik zes jaar geleden nog woonde en waar Sylvana een van de spreeksters was tijdens de voorstelling 'De LULverhalen'. Leuk! Maar een heerlijk avondje werd het niet, want Sylvana begon daar over Zwarte Piet. Dan weet u het wel. Wat een zeur- mens, dacht ik de afgelopen jaren vaak en dan stopte ik mijn vingers in mijn oren en neu riede lalalala tot het weer voorbij was. Maar Sylvana stopt dus nóóit, hè. Zelfs niet als ze weer een boel haat over zich uitgestort krijgt. De moed zakt haar nooit in de schoenen. Nee: Sylvana legt met een engelengeduld nog maar eens uit dat onze samenle ving door geïnstitutionaliseerd ra cisme helemaal niet zo gelijkwaardig is. Dat doet ze net zo lang tot zelfs een wit mens in een witte bubbel zoals ik het snap. Naar de Tweede Kamer wilde ze. DSSr zou ze haar stem écht kunnen gebruiken. Ze deed het daarvoor zelfs nog even met de kerels van Denk, richtte een eigen partij op, maar haalde het vier jaar geleden net niet. En nu dan deze verkiezin gen met BIJi. Volgens de exit polls één zetel, maar het hing erom! Ik was allang uit bed toen ein delijk het verlossende bericht kwam: Sylvana gaat de Ka mer in! Als luis in de pels, zegt ze zelf. Dat was so wieso al goed nieuws geweest, maar gezien de winst van eng rechts nu al helemSSl. Dat ik dSt nog eens over Sylvana zou zeggen! ,,Het Europees Geneesmidde lenbureau heeft haar werk heel voortvarend gedaan, het is hart stikke helder welke conclusie daaraan mag worden verbon den'', zei De Jonge gisteren tij dens een persconferentie. ,,AstraZeneca is een werkzaam vaccin, een veilig vaccin. Er is geen oorzakelijk verband aange toond met de onderzochte com plicaties. En zelfs al zou dat er zijn, dan is de kans daarop heel klein.'' Vanaf maandag wordt er eerst op kleine schaal geprikt, zegt RIVM-vaccinatiebaas Jaap van Delden. De grote prikoperatie met AstraZeneca bij de GGD's start woensdag weer op. Dat kan volgens hem niet sneller, omdat nieuwe afspraken ingepland moeten worden. In andere Europese landen waar het vaccin weer gebruikt gaat worden, bijvoorbeeld Ier land, worden de eerste prikken vandaag al gezet. Veel Europese landen stopten tijdelijk met het vaccin omdat het mogelijk bloedstolsels zou veroorzaken. Nederland deed dat afgelopen zondag ook. Demissionair minister De Jonge verwacht dat de opgelopen achterstand in de vaccinatiecam pagne 'snel' ingelopen zal zijn. Hij verwacht ook dat mensen Als je nu bedankt voor een prik met AstraZeneca, sta je achteraan in de rij voldoende vertrouwen in Astra- Zeneca hebben om zich ermee te laten vaccineren. ,,Juist vanwege de berichten uit Denemarken en Noorwegen, die aanleiding ga ven tot zorgen, heb ik zondag op de pauzeknop gedrukt. Als we toen waren doorgegaan met vac cineren, had dat het vertrouwen flink kunnen ondermijnen. En daarmee de vaccinatiebereid heid. We zijn ongelooflijk afhan- kelijk van de vaccinatiebereid heid van mensen om uit deze crisis te komen. Dit onderzoek heeft aangetoond dat de veilig heid van dit vaccin boven iedere twijfel verheven is. Daarom gaan we snel door met vaccineren. We zitten in de derde golf, we kun nen geen dag missen.'' Dringend beroep Mensen die deze week aan de beurt waren voor een inenting met AstraZeneca, kunnen ko mende dagen een nieuwe uitno diging verwachten. De Jonge doet een dringend beroep op ie dereen die uitgenodigd wordt om van die beurt gebruik te ma ken. ,,Als je nu bedankt voor AstraZeneca, sta je achteraan in de rij. Dan kan het maanden du ren voor je aan de beurt bent voor een ander vaccin.'' Eerder sloot het College ter Be oordeling van Geneesmiddelen (CBG) zich aan bij het oordeel van het Europees Geneesmidde lenbureau (EMA) dat de voorde len van het AstraZeneca-vaccin groter zijn dan de mogelijke risi co's. CBG-voorzitter Ton de Boer noemde het aantal meldin gen van ernstige complicaties door het AstraZeneca-vaccin 'enorm klein'. Combineren mogelijk Bijv. Andy allesreiniger 3 flessen 1 liter Bluebot XBoost BPK-VCBB1XB Per stuk /«y ?~fi vrijdag 19 maart 2021 GO Ik pakte mijn telefoon en scrolde Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) geeft op nieuw groen licht voor het AstraZeneca-vaccin: hij acht het vaccin veilig. De vaccina tiecampagne wordt volgende week maandag hervat. Chris van Mersbergen Den Haag - Minister Hugo de Jonge woonkamer, badkamer... én boven- Deze aanbiedingen gelden In week 11, van maandag 15 t/m zondag 21 maart 2021. De bonusaanbiedingen zijn alleen geldig met de AH Bonuskaart. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. "Gratis thuisbezorgd geldt alleen voor bestellingen die zijn gedaan met een voucher of aangekocht op ah.nl/schoonmaakshop. "Product verkrijgbaar vla voucher In winkel, en online wordt verkocht door Smart Life B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6