Verhuizing van milieustraat Goes lijkt onafwendbaar; nieuwe plek in beeld Eerste paal geslagen in nieuwbouwwijk Kapelle 7 PINAUTOMAAT MENINGEN VERDEELD OVER NIEUWE LOCATIE/ 'Dit is vragen om een plofkraak'. Tholenaren begrijpen niet dat op deze plek in de haven een geldautomaat is geplaatst. „Hier durf ik 's avonds niet te pinnen", zegt Marja Zuideweg. ,,Ze geven je een klap in je nek en niemand die het ziet." ■Trri Hotel Tholen aan de Kaaij als een van de 26 onveilige pinlocaties werd beschouwd. ,,De verplaat sing is op initiatief van Geldmaat, eigenaar van de pinautomaat", zegt Hommel. Samen met de ge meente is een aantal locaties in het centrum van Tholen onder de loep genomen. Geen enkele bleek ge schikt. ,,Een geldautomaat naast een woning wordt als onveilig ge zien vanwege plofkraken. Vind dan maar eens een geschikte plek waarbij je geen bomen, perkjes en parkeerplekken hoeft op te offe ren." Volgens Hommel was de keuze toen heel simpel. ,,Het was dit of geen geldautomaat in het cen trum." hun auto met draaiende motor aan de kant en blokkeren vervolgens de toegang tot de haven. Dat wordt van de zomer nog wat." Toch zijn er ook Tholena ren die wel blij zijn met de nieuwe flappentap aan de haven. „Hier heeft tenminste niemand er last van", zegt Aad Poot, die net zijn lege fles sen heeft wegge bracht. Hij snapt niet dat de be woners van de Wal er last van hebben. „Die hui zen staan een stuk hoger, die kijken er toch overheen?" Poot woont in de Brugstraat, waar voor heen de pinautomaat zat. Jaren lang had hij last van parkerende auto's in de straat. „Jongelui die in de nacht met veel bombarie even komen pinnen. Daar heb ben we nu gelukkig geen last meer van. Het is een stuk rustiger." Vol gens wethouder Frank Hommel moest de ge- ïeente op zoek naar nieuwe locatie nadat de geldau tomaat in het pand van Thoolse haven. ,,We vielen juist op dit huis vanwege het vrije zicht op de haven", zegt ze. „Een maand geleden, toen we hier kwamen wonen, stond dat achterlijke ding er nog niet. Nu ben ik de helft van mijn uitzicht kwijt." Voorbijgangers be grijpen de bezwa ren van bewoners wel. „Dan probe ren ze wat moois van de haven te maken. Zetten ze zoiets neer", zegt Tholenaar Johan Vos. „Onbegrijpe lijk. Moet je na gaan hoe dat straks in de praktijk gaat. Mensen komen aanrijden, zetten Het is het gesprek van de dag op de dijk in Tholen. Wandelaars en fietsers die passe ren spreken schande van de geldautomaat bij de boot helling in de haven. ,,Dit is dé plek voor een overval", zegt de 71-jarige Cees Vroegop. „Vanochtend las ik erover in de krant en dacht, dit moet ik van dichtbij zien. Zo doende ben ik op de fiets gestapt. Het is te gek voor woorden." Vroegop is lang niet de enige die donderdagmiddag uit nieuwsgie righeid is komen kijken naar de geldautomaat. Ook Marja Zuideweg moest het met eigen ogen zien. „Het is wachten tot je binnenkort een keer een grote klap hoort", zegt ze. „Dan weet je meteen; dat is de geldautomaat. Hoe de gemeente op dit besluit is gekomen is echt onbegrijpelijk." Uitzicht Ook bewoners klagen. Zoals Monique Jansen die recent een huis aan de Wal heeft gekocht. Vanuit haar woonkamer kijkt ze recht op de Het toekomstige Bedrijvenpark Deltaweg, nabij hotel Van der Valk, is in beeld als nieuwe locatie voor de milieustraat. Het is bekend dat de gemeente daar graag een circu lair ambachtscentrum ziet verrij- zen. Dat zou je een milieustraat- plus kunnen noemen, met meer mogelijkheden om afval te schei den. ,,En met medewerkers die zich bezighouden met demontage, zo dat meer spullen een tweede leven kunnen krijgen", aldus wethouder Cees Pille. Voor zo'n circulair ambachtscen trum is op de huidige locatie van de milieustraat geen plek. Daar komt bij dat in de toekomst misschien toegangscontroles gaan plaatsvin den. Ook dat vergt extra ruimte. Goes heeft de wens voor een cir culair ambachtscentrum neerge legd bij OLAZ, het samenwerkings verband tussen de Zeeuwse ge meenten op het gebied van afval- verwerking. Hij wordt ook bespro ken met de buurgemeenten, want een grote centraal gelegen milieu straat in Goes zou kunnen beteke nen dat enkele andere milieustra ten op de Bevelanden anders moe ten worden ingericht. Wachtende auto's Burgemeester en wethouders van Goes vinden de huidige locatie, waarvoor het huurcontract met OLAZ op 1 januari 2024 afloopt, ook qua verkeersveiligheid niet opper best. Pille wijst onder meer op het feit dat bij grote drukte de wach tende auto's soms tot op de weg staan. En dat in een gebied waar ook veel fietsers rijden. KAPELLE En weer wordt er een eerste paal geslagen in Ka- pelle. Vier weken na het sport centrum was het dit keer de beurt aan nieuwbouwwijk Zuidhoek 3. Daar werd met het slaan van de eerste paal het startsein gegeven voor de bouw van veertien levens- loopbestendige woningen. Vanwege corona is er niet veel ruchtbaarheid gegeven aan het symbolische moment. Toch had een groep toekomstige be woners er lucht van gekregen en was met een afvaardiging naar het bouwterrein geko men. Wethouder Jon Hersel- man maakte van de gelegen heid gebruik door de aan staande bewoners toe te spre ken. De veertien woningen die gebouwd worden aan de Ot- tertjes zijn levensloopbesten- dig. ,,Daar hebben we zeer be wust voor gekozen", aldus Herselman. Makelaar Martin van Ieperen verkocht namens Neeskens Makelaars alle veertien wonin gen. ,,En dat was binnen twee weken gebeurd. Dat ligt deels aan het product maar ook aan de prijsstelling. Die lag voor deze woningen tussen de 250.000 en 300.000 euro." vrijdag 19 maart 2021 'Het is wachten tot je een knal hoort' '1 'i*1/# Kijk op de site bij /video Nieuwe pinautomaat in Tholen Timo van de Kasteele Wethouder Frank Hommel voor de nieuwe pinau tomaat bij de haven. Linksonder Johan Vos en rechtsonder Marja Zuide- weg. FOTO'S PIX4PROFS/MORENO MOLENAAR Tholen De kans dat de milieustraat in Goes na 2023 nog aan het Gel- deloozepad zit, lijkt klein. Nog los van het feit dat de kavel te klein is voor toekomstige plan nen, vindt de gemeente dat ook de verkeersveiligheid op de huidige locatie te wensen over laat. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60