Skater is zich van geen kwaad bewust: 'Ik zag een mooie baan' ■■ft - Campagne moet weglek Zeeuwse schoolverlaters stoppen 4 8 ZEELAND Jobhunters en -coaches VIJF VRAGEN AAN PERRY KENTIN, DIRECTEUR RECLAMEBUREAU LMG Vanwege de coronacrisis zien veel bedrijven zich genoodzaakt perso neel te ontslaan en komen zzp'ers moeilijk aan werk. Anderzijds zijn er in Zeeland nog steeds veel vaca tures. Daarom is versneld een Zeeuws mobiliteitsteam opgericht om werknemers op de juiste plek te krijgen. Landelijk wordt al gewerkt aan de vorming van regionale mobili teitscentra. In Zeeland is daarvoor een kwartiermaker aan de slag. Die moet nu met voorrang een team van jobhunters en -coaches vor men dat later kan worden door ontwikkeld tot een Zeeuws mobi liteitscentrum. ,,We zien dat door de coronapandemie nu al klappen vallen in het Zeeuwse bedrijfsle ven", verklaart Toine Witters, ma nager werkgeversdienstverlening bij UWV. Dus is er haast mee ge maakt. We zien dat door de coronapandemie nu al klappen vallen in het Zeeuwse bedrijfsleven Het mobiliteitsteam Zeeland is er voor alle Zeeuwse werkgevers en werknemers die getroffen zijn door de coronacrises en de econo mische gevolgen daarvan. Mensen die overbodig dreigen te worden bij het ene bedrijf worden aan de slag geholpen bij een ander bedrijf. Ook zzp'ers kunnen bij het team aankloppen. Zij krijgen mogelijk heden om in vaste dienst te gaan en kunnen gebruikmaken van om scholing. Vakbonden Het mobiliteitsteam is opgezet door de vier servicepunten van werkgevers in Zeeland. Via de kwartiermaker wordt samenwer king gezocht met de werkgevers organisatie, de vakbonden en het onderwijs. Wie in contact wil ko men met het mobiliteitsteam kan dat doen via het e-mailadres mobiliteitsteam@ aandeslaginzeeland.nl. Sven staat zijn mannetje als ska ter. Hij is professional en beoefent de sport al vijfentwintig jaar. In 2000 won hij het wereldkampi oenschap skaten in Las Vegas. Hij was, voordat video's op internet doorbraken, ook in skateshows op Eurosport te zien. „Vrijdag- en zaterdagnacht werden die meestal uitgezonden." Steeds is hij op zoek naar nieuwe objecten om te veroveren als skater. En toen stuitte hij dankzij de kerstboomactie van zorgmedewerkers eind vorig jaar op de tunnelring bij de Sluiskil tunnel. Eenmaal ter plekke was hij onder de indruk. ,,Hoe dichter wij - fotograaf Niels Groenendijk en ik - bij de ring kwamen, hoe kleiner wijzelf werden. Ik was daar wel blij mee." Het lukte de ring te veroveren. ,,Elke keer ging ik een stukje gro ter, tot op een kwart, tot op vijf a zes meter. We gingen voor hét fo tomoment. Het duurde niet veel langer dan vijf minuten." Hij is zich dan ook van geen kwaad be wust, dat hij iets heeft gedaan, waarvan tunneleigenaar NV Westerscheldetunnel flink is ge schrokken. ,,Ik zag er alleen een mooie skatebaan in. Andere ska ters zullen dit niet zomaar doen. Je komt er ook lastig bij." Tunneldirecteur Schoenmakers vreest wel kopieergedrag. Of er maatregelen worden genomen, weet hij nog niet. ,,We kunnen een hoog hekwerk om die ring zetten, maar dat is ook nogal wat." Elke keer ging ik een stukje groter, tot op een kwart, tot op vijf a zes meter ,,Ons doel is in contact te komen en te blijven met verschil lende leeftijdsgroepen en oplei dingsniveaus. Bij elkaar gaat het over 35.000 jongeren. Dat is geen homogene groep. Daarom maken we aparte interactieve dashboards voor vmbo'ers, mbo'ers, hbo'ers, jon geren in het wetenschappelijk on derwijs en ook voor jonge professio nals die al een baan hebben. Een student bij Campus Zeeland die En gels spreekt, moet je anders bena- vrijdag 19 maart 2021 Team zoekt werk voor Zeeuwen GO Professioneel skater Sven Boekhorst in de tunnelring langs de weg naar de Sluiskiltunnel aan de Terneuzense kant. foto niels groenendijk Zeeuwse werknemers die er gens overbodig worden mogen geen dag te lang thuis zitten. Daarom is met stoom en kokend water een mobiliteitsteam uit de grond gestampt dat mensen van werk naar werk begeleidt. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Toine Witters is manager bij het UWV. - Toine Witters, UWV ,,Dat gaan we even doen", dacht de Bossche profskater Sven Boekhorst (40), toen hij de tunnelring van de Sluiskil tunnel voor het eerst zag. En hij deed het, in de ring skaten. Tot ergernis van directeur Harald Schoenmakers van de NV Wes- terscheldetunnel die ook de Sluiskiltunnel beheert. ,,Wie is immers verantwoordelijk bij een ongeluk?" Harmen van der Werf Terneuzen -Sven Boekhorst, skater Een drie jaar lange cam pagne moet voorkomen dat jongeren Zeeland verlaten voor studie en werk. Reclamebureau LMG uit Goes, bekend van het ondernemersevenement Contacta, voert deze operatie uit. Vijf vragen aan LMG-directeur Perry Kentin (foto) hoe hij jonge ren wil binden aan Zeeland. Frank Balkenende Goes j Om te beginnen: wat is eigenlijk het probleem? I „Bedrijven in bepaalde sectoren, en dan met name de zorg en de techniek, komen nog steeds vak mensen tekort. Zeeland heeft zijn jongeren nodig om die banen in te vullen. Daarnaast ontstaat er nieuwe werkgele genheid door innovatie bij be staande bedrijven en de komst van nieuwe ondernemingen. Kijk wat er bijvoorbeeld gebeurt in de energie wereld. Denk ook aan toenemende digitalisering en robotisering, niet al leen in industrie, maar ook in de zorg. Het is belangrijk om jongeren relevante opleidingen en stageplaat sen aan te bieden. Dat is nu nog te versnipperd. Verder keert maar een kwart van de jongeren die buiten de provincie een hbo- of universitaire studie doet terug naar Zeeland. Het is goed voor de Zeeuwse economie als er meer terugkomen. De provin cie heeft ons bedrijf de opdracht ge geven om daar een campagne voor op te zetten." 2 Is er al een naam voor jullie campagne? ,,We hebben nog geen naam bedacht. Onderdelen van de cam pagne moeten nog worden uitge werkt. We moeten eerst iets leuks bedenken voor de eindexamenkan didaten die dit voorjaar afzwaaien. Uitgangspunt is dat we online met jongeren in gesprek gaan en ons fy siek laten zien tijdens evenementen. We denken aan samenwerking met bijvoorbeeld Festive Events, Ve- strock en Concert at Sea, maar ook met bestaande platforms zoals zeeuwsevacaturebank.nl en De Zeeuwse Connectie." 3 Hoe ziet jullie campagne eruit? deren dan een vmbo-scholier." Zitten jongeren te wachten op weer een dashboard? ,,Als je relevante informatie over opleiding en werk aanbiedt wel. Deze generatie wil slimme audiovisu ele communicatie. En ze wil snel na vigeren, actie ondernemen en resul taat boeken. Dat kan bijvoorbeeld een link zijn naar een stageplaats of een nieuwe opleiding." 5 Wat is er over drie jaar met de nog naamloze campagne be reikt? ,,Dat we zeker de helft van de schoolverlaters in Zeeland hebben gehouden doordat we ze goed heb ben geïnformeerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44