magazine.nl/lente MEDIA CULTUUR 33 Tijd om alles te lezen over tuinen, buiten wonen, gezond leven en het ultieme lentegevoel. De 'nieuwe' schurk Wie is The Falcon? Het MCU Sam Wilson (acteur Anthony Mac kie) dook al op in eerdere Marvel films. Als Captain America ontdekt dat de eerdergenoemde organisatie Hydra de Amerikaanse overheid heeft geïnfiltreerd, vraagt hij zijn maatje - ze leerden elkaar ooit ken nen bij de luchtmacht - hem om hulp. Als The Falcon vliegt Wilson rond met een gevleugeld harnas. In de serie probeert hij een 'gewoon' leven op te bouwen, maar een nieuwe dreiging hangt in de lucht. In de voorlaatste Avengers (Infinity Warkrijgt de paarsgekleurde op- perschurk Thanos zijn zin. Hij be machtigt alle Infinity-stenen, knipt met zijn vingers - de 'blip' - en de helft van al het leven in het univer sum houdt op te bestaan. In het slot deel, Avengers: Endgame, reist een deel van de nog overgebleven hel den terug in de tijd om dit ongedaan te maken. The Falcon and the Winter Soldier speelt zich af in het post- 'blip'-tijdperk. Het Marvel Cinematic Universe, afge kort MCU, is een diep in het vocabu laire van iedere fan geworteld be grip. Daarmee wordt verwezen naar de inmiddels 23 films (plus een handjevol series) uit een reeks adap taties van Marvel-strips, in 2008 af getrapt door Iron Man. Al snel liepen verhaallijnen door elkaar heen en bevolkten personages als Spider- Man, Black Panther, Thor en Cap tain America elkaars films. Voorken nis is inmiddels onmisbaar bij deze peperdure superheldensoap. Je komt al een heel eind door de vier Avengers-delen te zien, waarin ze zo goed als allemaal (de Avengers is hun teamnaam) komen opdraven. De complete batterij is te zien op streamingdienst Disney+. op=op Nu verkrijgbaar in de winkel of bestel op The Falcon and the Winter Soldier draait om Sam Wilson, alias The Falcon, en James 'Bucky' Barnes, alias de Winter Soldier. Het waren de vrienden van Captain America, die in Avengers: Endgame besloot in een alternatieve tijdlijn oud te wor den met zijn grote liefde Peggy Car ter. Tijdens dat emotionele slotak koord geeft hij zijn schild (een soort magische frisbee) door aan The Fal con. Die ziet het - zo leren we in de eerste aflevering van deze nieuwe serie - niet zitten om de opvolgers- rol op zich te nemen. De overheid besluit daarom, als symbool voor hoop in een verscheurd post-'blip'- landschap, een heel nieuwe Captain America aan te stellen. Maar wie? James 'Bucky' Barnes (acteur Sebas tian Stan) heeft een complexe ge schiedenis, dus we houden het kort. Hij was beste gabbers met Captain America en samen vochten ze in de Tweede Wereldoorlog. Bucky sneu velde, zo leek het althans. Tijdens de film Captain America: The Winter Soldier blijkt dat hij leeft, maar dat mensen van de sinistere organisatie Hydra hem stevig hebben gehersen spoeld. Inmiddels is hij zijn wilde badguy-haren weer kwijt. Wel is Barnes, na onder meer jarenlang te zijn ingevroren - de beste man is in middels dik honderd jaar oud, maar nog topfit - psychisch goed in de war. We treffen hem in de eerste scène van de serie aan op de bank van een zielenknijper. Geen superheldenfilm- of serie zon der een slechterik. In The Falcon and the Winter Soldier is dat een oude be kende. Baron Helmut Zemo (ge speeld door Daniel Brühl) zagen we al in Captain America: Civil War. Zijn familie sneuvelde toen voormalig schurk Ultron de Oost-Europese stad Sokovia in de as legde, in weer een andere film. Hij gaf De Avengers daarvan de schuld en zijn wraakge voelens zijn nog niet bepaald ge temperd. Bucky en Sam, die elkaar eerst liever kwijt dan rijk zijn, zien zich nu gedwongen hem voor eens en altijd te stoppen. KAMlsdif i plniitcn vrijdag 19 maart 2021 Anthony Mackie als The Falcon (links) en Sebastian Stan als de Winter Soldier. foto disney+ Het is lente! Tuin# bloemgeluk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33