Voorbijgestreefde Sagan is niet langer de enige rockster van het peloton 31 maar vraagt fans toch af te zien van compensatie 'Vroege aanval weinig kansrijk' 5 ,,Het nieuwe stadion kan vanaf 2025 mogelijk tot een aanzienlijke verbetering voor de club leiden: denk aan meer zakelijke seats, meer seizoenkaarten. Het zou zonde zijn om vanwege de huidige situatie, waarvan we denken dat die tijdelijk is, de kans op een aan zienlijke verbetering voor de club na 2025 te verspelen.'' ,,In september vorig jaar hebben we gezegd: we gaan naar de laatste fase. Dat kost een aantal miljoe nen, maar wij betalen dat niet, dat is voor rekening van de Stichting Gebiedsontwikkeling aan de Maas. En we hebben duidelijke voorwaarden gesteld: de ontwik keling mag ons geen geld meer kosten en er mag geen vertraging in de eventuele oplevering zijn. Het moet er in 2025 staan met een garantie op de bouwkosten. We moeten er minimaal 25 miljoen euro per jaar aan overhouden, maar liefst nog een paar miljoen extra. Het moet betaalbaar zijn, ook over twintig jaar en ook als er eens een paar duels maar 30.000 mensen komen kijken. Als dat al lemaal lukt, moeten we het ge woon doen; dan is het ook echt goed voor de club.'' ,,Nee. Wordt er niet aan de voor waarden voldaan, doen we het niet. Al is dat niet wat ik wil, want we willen vooruit. Die kans is er nog steeds.'' ,,De investeringsbank Lazard is be zig met dat traject, ze zijn er in ge specialiseerd. Tot eind januari heb ben zij een prospectus van onze club in de markt gezet en er is in derdaad een aantal geïnteresseer den. Geen tientallen, hoor. Daar worden verkennende gesprekken mee gevoerd. Ze komen uit bin nen- en buitenland. We hopen dat er straks één of twee partijen in de zomer overblijven en dat er een Ik besef terdege dat niet iedereen fan van mij is. Maar ik ken de club, de dossiers en ik moet dit doen aantrekkelijk bod zal worden gedaan. Dan wordt het span nend, maar ook hier geldt: alleen als het goed is voor de club.'' ,,Ik besef terdege dat niet ieder een fan van mij is. Ook omdat ik al twaalf jaar bij deze club werk. Dan doe je natuurlijk ook din gen fout, maar ik heb alles naar eer en geweten gedaan. Van deze hele coronasituatie heb ik af en toe slapeloze nachten, maar ik zit hier het langst, ben algemeen directeur en ken de club en de dossiers. Ik moet dit doen. Het gaat om de toekomst van Feyenoord, niet om die van mij. En wat sommigen ook zeg gen: ik ben wél een echte Fey- enoorder. Deze club zit in mijn hart.'' Nog één nachtje slapen en dan staat Peter Sagan voor de elfde keer aan de start van Milaan - San Remo, de wedstrijd die voor hem een soort onbereikbare liefde is. Eentje die hard to get speelt. In 2011 debuteerde Sagan als 21-jarige in de Italiaanse monumentale klassieker met een 17e plek en finishte daarna nooit meer lager. Maar winnen op de Via Roma deed Sagan nooit. Zaterdag waarschijnlijk ook niet. Daarvoor heeft hij de vorm niet, zo erkent hij ruiterlijk. Een serieuze coronabesmetting in februari heeft zijn seizoen in de war geschopt en sporen nagelaten. Hij had graag de strijd aangegaan met Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Julian Alaphilippe. ,,Maar dat lukt nu niet'', zei hij deze week aan Het Laatste Nieuws. ,,Wacht maar af, ik kom terug. Zo gaat het in een car rière. Je kunt me nu niet met hen vergelijken. We zullen zien wan neer ik weer helemaal top ben." Sagan die zegt terug te keren aan de top. Het is makkelijk om die uit spraak af te doen als ijdele hoop. Al is het maar omdat wielrennen is veranderd in de tien jaar dat hij vooraan in het peloton rijdt. Het is ook al lang geleden dat Sagan iets van zijn onoverwinnelijkheid liet zien. De laatste oprisping was zijn zege in de 10e Giro-etappe van vo rig jaar. En zelfs wanneer Sagan zijn absolute topvorm zou hervinden, dan nog is de vraag of die vorm vol doende is om Van der Poel en Van Aert bij te benen. Imago Daar tegenover staat dat Sagan als geen ander weet hoe het leven aan de top is. Sagan heeft het imago van een rockster, een clown en wil nog weleens klagen dat wielrennen saai is. Dat verbloemt zijn arbeidsethos, trainingsarbeid en klasse. Het pal- mares van Sagan is tot stand geko men op veel meer dan alleen onge kend talent. Het is niet voor niets VAN DER POEL dat Sagan zijn programma voor aankomende weken heeft omge gooid. E3 Harelbeke en Gent - We- velgem (beide races staan al op zijn erelijst) zijn geschrapt. In plaats daarvan gaat Sagan zich afbeulen in de zevendaagse Ronde van Catalo- nië met meer hoogtemeters dan hem lief is. Want niemand hoeft Sagan te vertellen wat er voor nodig is om alsnog goed voor de dag te ko men in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Die toewijding is de reden dat Sagan al een decen nium aan de top staat. De laatste ja ren was zijn brille beduidend min der te zien, maar met diezelfde toe wijding probeert hij zich nu terug te knokken naar de top. Van der Poel, Van Aert en Alaphi- lippe rijden op een manier zoals Sa gan ook het liefst doet: met open vi zier, met een zwak voor de aanval. ,,Het is zeker niet saai meer'', zegt Sagan afgelopen week tegen Het Laatste Nieuws over de jongere ge neratie. ,,Je weet tegenwoordig echt niet wat je van een wedstrijd kunt verwachten. Het is totale anarchie." vrijdag 19 maart 2021 GO om Feyenoord nieuw stadion van 440 miljoen euro, terwijl de club in financieel noodweer zit? Hoe staat het met het stadion? Is het niet zo dat Feyenoord hier al zover in zit, dat de club geen nee meer kan zeggen tegen een nieuw stadion? Hoe staat het met de kapitaal injectie van de investeerders waar al langere tijd mee wordt geschermd? - Mark Koevermans (directeur) U vroeg vorig seizoen aan mensen of ze wilden afzien van restitutie voor de laatste vier thuiswedstrijden, die niet meer gespeeld werden. Nu gaat u dat vragen voor een heel seizoen. En daarna moet u weer vragen of ze een nieuwe seizoenkaart willen kopen. Dat is nogal wat voor iemand die er bij een deel van de supporters van Feyenoord niet goed op staat. Bent u wel de juiste man om deze cam pagne te leiden? De laatste oprisping van Peter Sagan: de zege in de tiende etappe van de Giro d'Italia vorig jaar. foto epa Peter Sagan was het voorbije decennium zo'n beetje de enige rockster van het peloton. Maar Circus Sagan heeft aan popula riteit ingeboet. Op de fiets en naast de fiets is hij voorbijge streefd door Van der Poel co. Daan Hakkenberg Milaan MILAAN Mathieu van der Poel denkt niet dat een vroege aanval veel kans van slagen heeft in de klassieker Milaan-Sanremo. Hij ver wacht de beslissende demar rage morgen op de slotklim, de Poggio. ,,Ik denk niet dat er veel geslaagde ondernemin gen van verder dan de Poggio zijn geweest om Milaan-San- remo te winnen", zegt de kop man van Alpecin-Fenix. ,,We moeten ook geen domme din gen gaan doen." Het is lastig om iets te force ren op weg naar Sanremo. ,,Het zou leuk zijn om met een kleine groep over de Cipressa te komen en naar de Poggio te gaan, maar als je daar aan valt krijg je veel mensen met je mee. Daarnaast ben je als aanvaller in het stuk tussen de twee beklimmingen in het nadeel tegen het peloton."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31